Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennétek, ha...

Szülőként mit tennétek, ha észrevennétek, hogy a gyereketek bántja pl. vagdossa magát? Van erre “helyes” reakció?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Kezdesnek beszélni kell vele.
2023. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Én örültem nagyon, hogy az anyám nem akart erőszakosan segíteni, bár a végén már nem hitte el, hogy ez mind baleset.

Hála Istennek, kinőttem pár hónap alatt.

2023. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Van, mégpedig az, hogy segítünk neki. Nem lecsesszük, nem visszük rögtön szakemberhez, hanem beszélnünk, beszélünk és beszélünk vele.
2023. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ülj le vele nyugiban, hogy észrevetted, hogy bántja magát és szeretnél segíteni.

Ajánld fel neki, hogy ha szeretné elviszed pszichológushoz, vagy ha szeretne beszélhet veled bármiről. Ha nincs kedve beszélni róla, akkor ne erőltesd rá.

Esetleg keressetek valamit közösen, amit csinálhat az önbántalmazás helyet (új hobbi, sport, bármi)

2023. jan. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom honnan jön ez az őrulet gyerekek közt de minap is hallottam ilyenről.

Mindenképp te beszélj vele kedvesen

Csak ez a megoldás létezik.

Anno azt hallottam azért vagdossàk magukat mert stressz szabadul fel. Tehát valószínűleg valami oka van az egésznek

2023. jan. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Vidd el valahova egy közös programra amit élvezne , tölts vele időt és beszélj vele .

Nekem is volt ilyen korszakom suliban bántottak és emiatt eléggé stresszes voltam és hát ezt így vezettem le , tudom nem volt jó ötlet főleg, hogy azóta a bal alkarom olyan mint a sajtreszelő a csomó heg miatt . Apukám és a nevelőanyukám elég hamar észrevették és mivel tudta apa , hogy én alapból nagyon zárkózott vagyok így ezt a beszélgetést nevelőanyukámra bízta amit nagyon is jól tett , elmentünk egy csajos napot tartani és rá kérdezett , hogy miért csinálom ezt magammal . Persze félve válaszoltam , de nem cseszett le sem ő sem pedig apukám, hanem megoldást próbáltak keresni . Pszichológus nálam személyszerint kizárt dolog volt egyszerűen képtelen vagyon személyesebb dolgokról beszélni szüleimen kívül másokkal . Iskola váltás sajnos nemvolt opció így egy dolog maradt az , hogy magántanuló lettem . Fura azóta jobbak a jegyeim , sokkal nyugodtabb vagyok és az önbizalom hiány , illetve a zárkozottságom is kezdett javulni .

Nyilván az én esetem csak egy eset , mindenki más nincs kettő ugyan olyan ember . Mindennek oka van és ezt az okot kell megkeresni aztán megoldani vagy megszüntetni valahogy .

2023. jan. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
#6 öröm olvasni, hogy ilyen jól kezelték a szüleid a helyzetet és hogy jobban vagy ;)
2023. jan. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem őrület, hanem mentális zavar.


Van, aki éhezteti magát egy akár sulis bántalmazás miatt, más hánytatja, más vagdossa - nem újkeletű a dolog.

2023. jan. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szervezz közös programot vele, olyat amit ő is szeret csinálni, és közben beszélgessetek el mélyen az élet nagy dolgairól, ez fel tudja hozni azokat a dolgokat, amik bántják a lelkét.

Sok sikert: egy tapasztalt nagymama :)

2023. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
60%
8-nak van igaza. Borderline-szindróma. Olvass utána!
2023. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!