Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szülők! Titeket zavar, ha...

Szülők! Titeket zavar, ha gyereketek párja sokat van nálatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bármilyen válasz/vélemény esetén kérlek normálisan fejtsd azt ki, nem szükséges megbántani senkit. Ezt csak azért írom le, mert biztos lesznek szélsőséges vélemények.


Szóval magamról a témát illetően: 22 éves lány vagyok, egyetemre járok így vidékről kellett elköltöznöm otthonról (előtte soha nem voltam kollégista vagy ilyesmi). Albérletben 4 idegen emberrel kell együtt élnem, ebből 1-el a szobámat is megosztom. Sajnos nincs rokonom/családtagom a városban, csak a barátom él itt. Hétvégente hazautazom, ő ritkán tud velem jönni, el sem várnám hiszen hosszú az út, nem olcsó stb. Hét közben pár napot náluk szoktam maradni. Sok vizet nem zavarok, nem járkálunk, bent vagyunk szobában és még ételt is magamnak viszek (amit később viszek át lakásomba), segítek a házimunkában, nem nagyon fogadok el semmit, de mindig ajánlanak ezt-azt :D tehát nagyon aranyosak velem, de mégis folyton félek hogy mivan ha zavarok ne adj' Isten.. Barátomnak soha nem panaszkodtak és ő mindig azt mondja örülnek ha itt vagyok.. De én annyi rosszindulatú emberrel találkoztam már, vagy aki a hátam mögött mást beszél mint amit nekem mond, hogy tartok ettől.


Nekem csak párom és a családja vannak itt, különben nem lenne semmi otthon érzésem.. Szeretnénk összeköltözni is, hogy ezt kiküszöbölhessük, de értelemszerűen nem érné meg nekik anyagilag, hiszen ők helyben vannak.


Titeket ez zavarna? Én csak saját szüleimből tudok kiindulni, akik nagyon szeretik ha nálam van barátom és akár 1 hétig marad. Mindig kérdezik mikor jön legközelebb.



2019. okt. 3. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ mekkora lakásban, mennyi emberrel, mennyi fürdőszobán kell osztozni. A mi apró lakásunkban iszonyatosan zavaró lenne, ha még valaki hetente több napig ott vendégeskedne. Persze a vendéglátódra való tekintettel nem szólnék, érteném hogy nálad nem lehettek, de azért nem sírnék, ha bejelentenétek a különköltözési szándékot.
2019. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok és minden eset más!

Volt aki nagyon zavart minket, volt aki nem, sőt kifejezetten szerettük, ha nálunk volt.

Aki zavart, annak a személyisége volt olyan undorító, hogy a családban minden generációnak kinyílt a bicska a zsebében.

Szerencsére őt csak 3 hónapig kellett elviselnünk.

Ha a lakás megfelelő méretű, a barátod szerint is szeretnek, akkor ne izgasd magad feleslegesen, szerintem minden rendben van!:)

2019. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen ugye itt a probléma, hogy ő nálam nem igazán lehet, mert szobatársam van.. Nyilván mellé nem vihetem fel, hétvégén pedig külön vagyunk, amit egyébként szüleim néha sérelmeznek, hogy ő legyen már többet nálunk akkor..


Szüleim támogatnák az összeköltözést, de ez az ő részükről teljesen más, plusz költség lenne mikor a fiuk maradhatna is náluk. Igen drága mulatság egy albérlet sajnos.

2019. okt. 3. 12:05
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Engem maximum így zavarna, hogy a szobában kuksolsz, és saját kaján vagy, kicsit olyan "kirekesztőnek" tűnik, vagy nem is tudom, ha már ott vagy, akkor ülj le velük beszélgetni, étkezzetek közösen (ha nagyon nem akarod "lehúzni őket", akkor a pároddal bevásároltok együtt, és főztök ti, vagy rendeltek ti az egész családnak), ilyesmik.

A gyerekem párja nem zavarna, de ha egy számomra kvázi idegen ember kuksolna a lakásomban úgy, hogy alig állna szóba velem, az azért bosszantana kicsit őszintén szólva. :)


+ igen, nem mindegy, hogy mekkora a lakás, stb.

2019. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
De azért előbb-utóbb csak szeretne a párod is elköltözni a szüleitől, nem?
2019. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szoktunk együtt enni, meg már tegezem szüleit szóval jókat beszélgetünk (: Volt hogy elvittek magukkal színházba erre-arra, tehát 100%-osan bevonnak mindenbe. Ja és már 2 és fél éve vagyunk együtt
2019. okt. 3. 12:09
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen egyébként mondta, hogy tervben van, csak gondolom neki nehéz lesz megválni a megszokott kényelemtől. De hát muszáj lesz majd igen.
2019. okt. 3. 12:10
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ez nem hangzik túl bizalomgerjesztően. :)
2019. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát nem bizony.. :D

De én nem akarok erőltetni semmit és tényleg inkább szüleire való tekintettel. Mivel egyedül nem hiszem tudná teljesen állni a részét suli mellett, nekem is csak azért segítenének be szülők valamennyire, mert így is úgy is külön vagyok. Csak ők jobban is örülnének, ha akkor már párommal legalább.

2019. okt. 3. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Mi most olyan albérletben élünk már pár éve, hogy 3 emberre (anyuka, 2 huszonéves gyerek) van 3 háló de az egyik szinte üresen áll mert egyikünk a nappaliban alszik mert ott kényelmes neki. És van 2 fürdő is. Szóval bőven sok a hely 3 emberre de iszonyat jó áron van.

Na ha ide beköltözne az egyik gyerek párja, akkor nem zavarna sok vizet.

Egyik ismerősöméknél egy nappali +2 felszobás panelban lakik anyuka a fiával, az apuka csak ritkán jár haza. A fiú kb beköltöztette a barátnőjét ezért az anyuka szinte egész nap a hálójában kuksolt. Elég madár lelkű ezért nem szólt semmit de nagyon kivolt, hogy a saját otthonában másokhoz kellett alkalmazkodnia. Ráadásul a csak 1 forintot nem adott bele semmibe se pedig néha kajál és nyilván a rezsi is nőtt.

2019. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!