Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó vagyok, amiért kihúzom...

Bunkó vagyok, amiért kihúzom magam az összejövetelek alól?

Figyelt kérdés

Előljáróban annyit, hogy több anyagcsere betegségem is van fiatal korom ellenére, így diétára és gyógyszerre szorulok. A helyi éttermek többsége nem kínál megfelelő étkezési opciókat, rendszeresen megfájdul a hasam, hazudnak az ételek tartalmáról...stb. Emiatt már nem nagyon járok étterembe, csak utazásaim alatt, többnyire külföldön, jobb helyekre.

A családban viszont nagy hepp, hogy közös kajálásokat tartsanak évente többször. Főleg anyósom kezdett rá nagyon az utóbbi években. Én többször kihúztam magam alóla, de még mindig nem érti meg, hogy nem fogok lepukkant helyekre eljárni velük, ami után fájdalmaim és egyéb tüneteim lesznek. Mellékesen jegyzem meg, hogy amúgy sincs jó kapcsolatom a családdal (egyikünkével sem), szóval a társaságuk sem érdekel.

Anyósom emellett folyton a betegségeimmel piszkál, ami miatt már gondolkodom, hogy megszakítom a kapcsolatot velük.

Kezdődik úgy az egész, hogy anyósom étterembe akar menni. Majd rámkeni, hogy válasszak én éttermet, mert hát én vagyok a problémás egyedül a családban. Majd ha az étteremben vagyunk, éreztetik, hogy csak én különcködöm (sokszor a pincér is), pl volt hogy fél órával később kaptam meg az ételt, mint a többiek, akik addig simán megették előttem... Majd sógorom elejt lehetőleg pár bunkó beszólást, hogy ő nem nézegeti, mit eszik, meg hogy ő nem fog mindenféle mentes kajákat enni, mert annak nincs értelme, tesz rá. Jó neki, én nem tehetek rá.

A férjem viszont ezt rosszul viseli. Hazugságokkal próbálja leplezni a dolgot, hogy ne kelljen megmondani anyósomnak a véleményemet. Ő mehetne, lehet menne is, de nélkülem nem hajlandó. Én meg nem fogom tovább hagyni, hogy átlépjenek rajtam.

Szerintetek én vagyok a bunkó, mert ilyenkor kihúzom magam? Magamra kellene néha erőltetnem vagy a saját érdekem az első? És hogy kerüljem el, hogy már robbanjak, hogy folyton enni hívnak, miközben nem akarok?


2023. ápr. 20. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Vigyél saját kaját, lehet, hogy az étteremben eltűrik, hogyha vannak még 10-en mások, akik rendelnek.
2023. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Röviden és tömören: NEM. Oda meg mindenki ahová akar, ilyen meg pláne nem kötelező. Aki azt írja, hogy "kibírod azt az évi pár alkalmat", nos nem. Egyáltalán nem kell.
2023. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Ebben a történetben a kedves família a bunkó, nem te. Ha nem akarsz, nem mész. Senki sem erőltetheti rád. Én tuti nem mennék amúgy. Elég mérgező közeg is lehet a leírtak alapján.
2023. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Ennyiből nem lehet ítélkezni.

Pl. az a mondatod nagyon szemet szúrt nekem, hogy:

"anyósom étterembe akar menni. Majd rámkeni, hogy válasszak én éttermet, mert hát én vagyok a problémás egyedül a családban."

A szerencsétlen nő a vitát azzal akarja megelőzni, hogy te válassz éttermet, olyan helyet, ahol neked megfelelő étel is van. Te meg ezt is rosszra magyarázod.

A sógorod megjegyzése valóban bunkóság, ez meg az érem másik oldala.

A férjedet sem értem, miért nem megy egyedül.


Otthoni összejövetelt anyósodék nem is tudnak elképzelni? Mert akkor lehetne azt, hogy legyenek időnként olyanok is, és azokra menj el. Vagy ha anyós főzne, akkor te vihetnél magadnak kaját és azt ennéd, ami neked jó, így mindenkinek jó lenne. Vagy ha annyira nem akar az anyós főzni, akkor a házhoz lehetne rendelni ebédet.


Ezeket érdemes lenne fölvetnetek anyósodnak.

2023. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

"Majd ha az étteremben vagyunk, éreztetik, hogy csak én különcködöm (sokszor a pincér is), pl volt hogy fél órával később kaptam meg az ételt, mint a többiek, akik addig simán megették előttem..."


Nos, a pincér biztos nem ereztet ilyesmit. Az meg alap vendéglátós szabály, hogy egy társaságban a vendégek egyszerre kapjak meg az ételt. Minek kamuzni?

2023. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Jelezd a kedves mamának hogy segítség nélkül is tudsz magadnak-magatoknak elfoglaltságot találni.Haragudni fog.És?Haragudjon,más dolga sincs.
2023. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a munkaerőhiány következtében olyan vendéglátósok is munkát kaptak, akik ezt a szabályt nem tartják be, többször is volt ilyen.

És ne mondd, hogy ha szólsz, hogy te ilyen-olyan mentes kaját kérsz, nem néznek furcsán... mert ez köztudott itthon.


Az, hogy belemagyarázok anyósom étteremválasztós játszmájába: nem tisztem minden évben 5x olyan helyről válogatni, ami talán nekik is tetszeni fog. Nem dolgom utána a kritikákat hallgatni a helyről. Pl. én szeretem a puccosabb helyeket, ők nem. És gyakran normális ilyen-olyan mentes kajáért sokat is hajlandóak vagyunk utazni. De helyben, vidéken nincs. Valójában rámsózza a választást, mert tudja, hogy helyben nincs megfelelő étterem. Aztán szenvedjek az allergénes kaják után...


Otthoni összejövetel jó lenne, ha 1. anyósomnál nem lenne kosz, 2. elviselném őket többször is. Jelenleg 1-2 havonta bírok velük találkozni, többször nem. Szerencsére tervben van messzebbre költözni.

2023. ápr. 20. 14:42
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

"És ne mondd, hogy ha szólsz, hogy te ilyen-olyan mentes kaját kérsz, nem néznek furcsán... mert ez köztudott itthon."


Nyilván ha azt mondod, egy anyamkinjat kérek, de ugye minden mentes, de ugye nincs benne semmi állati, ugye nincs benne glutén, ugye cukormentes/stb más lesz a reakció, mintha azt mondod, kérek egy anyamkínjat -amit amúgy is időben kineztel az étlapról, tudod hogy megfelelő neked, hiszen te választottad az éttermet- és annyi

2023. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Egyre inkább azt érzem, te legalább olyan nehéz eset vagy, mint az anyósod meg a sógorod, meg a többiek, akiket szidsz itt.
2023. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Tej- és gluténmentes mentes étrendet kell tartanunk a családban. A legtöbb étterem kínál roston csirkemellet sült krumplival, ez mindkettőnek megfelel. Bár unalmas, de alacsonyabb rangú helyeken is ehetőre szokták készíteni. Vagy ezen kívül egyéb allergiád van?
2023. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!