Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyósommal?

Mit csináljak anyósommal?

Figyelt kérdés
A férjem, anyósom és én, egy telken éltünk, anyósom a telek másik végébe, mi pedig szintúgy a másikba. Eddig nem volt soha konfliktus anyósom és köztem, de megszületett az első gyermekünk, és 1 perc nyugtot nem hagyott nekem. A férjemet nem zavarta,de olyanokat csinált, hogy levette a gyereket a cicimről, mert hogy nem jól szoptatok, megakarta nézni a mellemet, hogy mennyire sebes stb.. A férjem válasza az volt, hogy csak segíteni akart. Ez így ment hónapokon keresztül, amíg teljesen ki nem buktam idegileg, és elkezdtem össze pakolni a cuccaimat, hogy én most elköltözök innen. Na akkor azért már komolyan vett, és eladtuk a házat. Kis időn belül költözünk, de kéne a segítsége, amit ő mindig is mondd, hogy szóljak neki, ő szívesen jön. Igen ám, de itt kezdődik a probléma. Van neki egy kiskutyája, aki nem szereti a gyerekeket, és harap mint a kaszakő. Anyósomat is többször megharapta, engem is és a férjemet is. Anyósom nem akarta elfogadni, hogy nem hozhatja fel a kiskutyáját a gyerekhez. Míg hosszas idő után felfogta, mikor már komolyabban rá lett szólva, mert az ő felelőtlenségéből majdnem baj lett. Na akkor elfogdta. Most ő már elköltözött a kiskutyájával, de állandóan hozza le. Mondom költözés előtt állunk, és ő mondta, hogy nyugodtan szóljak neki ha bármi kell. Teszem hozzá nekem is van egy kutyám. Erre ma nem voltam itthon, és a férjemmel kitalálták, hogy lehozza a kiskutyát és becsukja a házba, és én meg az enyémet csukjam ki az udvarra. Na amikor ezt a férjem mondta, elkapott az ideggörcs, és kapta az ívet rendesen tőlem. Mondtam a férjemnek, hogyha 2 órát nem bír ki a kutyája nélkül, akkor nincs miről beszélünk, arról, hogy lejöjjön az unokáihoz. Én reagáltam túl, vagy igazam van? Ti hogy látjátok vagy mit gondoltok a leírtak alapján? Kérlek segítsetek, mert az őrületbe kerget már evvel az egész kiskutya dologgal,és fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

2023. ápr. 23. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ne hívd át az anyósodat, akkor a kiskutya sem lesz ott.
2023. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De nem "tilthatom"el az unokájától, plusz van amikor magától betoppan, a kiskutyávál együtt. Meg sem kérdezi, hogy hozhatja, ő elődönti és hozza.
2023. ápr. 23. 20:55
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg neki, hogy nem viheti hozzátok az idegbeteg kutyáját
2023. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Na nálam tudod mikor vette volna ki a gyerekemet a kezemből, pláne szoptatás közben.. Repült volna kifelé, hogy a lába se érte volna a földet..
2023. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha odamegy a kutyával, nem kell beengedni, aztán csak kapcsol egy idő után.
2023. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

"kéne a segítsége"

Így ne kelljen.

Köszönd meg szépen, de ne kérd meg semmire.

2023. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Megmondod hogy csak kutya nélkül jöhet.
2023. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

De miért az ő segítsége kell?!

Am meg lehetne a miniszerelnök muterja is, úgy elküldtem volna a szoptatós gyerek mellől hogy bömbölve hívta volna a kisfiát.

Te pedig ne mártírkodj az unokaeltiltással, nem neki szülted hahó! 😃 Kit érdekel mit gondol? Az nem eltiltás ha magatokat helyezed előtérbe! Sajnos ezek az emberek nem értenek a szép szóból.

Fiatalabbként volt szerencsém ilyen jó baráthoz. Azt hitte otthon van, pofátlankodott, kifújkálta volna a drága parfümöt, felzabálta volna a dolgaimt.. ott akart lebzselni nálam állandóan minden ürüggyel, mikor rájöttem micsoda fenékarc, útnak indulás után soha nem tehette be a lábát hozzánk. Persze kiderült nincs mellette jóformán senki a kiállhatatlan természete miatt, még a szülei is kicsapták otthonról, most 400kmre költözött és mások nyakán próbál lenni. Anyósod 2.

2023. ápr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Olyan ideges vagyok rá, hogy legközelebb megmondom neki.

2023. ápr. 24. 07:42
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, teljesen igazad van. Tényleg nem ért a szép szóból. De ezek után nem is fogom hagyni, csak egy kis biztatás kellett, köszönöm szépen!
2023. ápr. 24. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!