Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyósommal,...

Mit csináljak anyósommal, hogy ne tegye direkt az ellenkezőjét amit kérek?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy a gyerkőcnek nem adunk csokit-csipszet és egyéb szemetet. nem azt mondom, hogy nem kap, de hetente egyszer egy csoki. Ha édességre vagy rágcsára vágyik én szoktam itthon egészséges(ebb) dolgokat készíteni.

Na anyósom ezt semmibe veszi. Már nagyon sok vitánk volt vele ezzel kapcsolatban. Ha átkéri magához a kislányt leülteti a tv elé (igen, itthon is egy nap egy 5-10 perces mese mehet csak) és csoki meg csipsz hegyeket ad neki.

Nem akarok drasztikus lenni, hogy addig nem engedem át hozzá mert ettől függetlenül jó nagymama és a kislány is szereti őt.

De nagyon bu.kó viselkedés, hogy ennyire figyelmen kívül hagyja a nevelési elveinket.



2015. dec. 4. 15:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%

Az milyen nagymama, aki a tv elé ülteti az unokáját?! Játszaniuk kellene együtt, amennyit csak tudnak, történeteket mesélni a gyereknek, mondókázni, énekelni stb. (Az én egyik nagymamám ilyen volt, imádtuk.)

Gondolom kértétek már szépen is, csúnyán is...

Másrészről viszont az is igaz, hogy a nagymamák (legalábbis a régimódi, makacs fajta) mindig is "tömni" fogják az unokát, ez ellen nem lehet tenni semmit.

Meg lehet próbálkozni a drasztikus megoldással, az eltiltással, hátha észhez térne kicsit.

2015. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
33%
szegeny gyerek :( alig nezhet meset, semmi edesseget nem adtok neki, megertem a nagymamat hogy sajnalja...
2015. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom még kicsi gyerekről van szó...
2015. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Egy 4 éves gyereknek nem kell minden nap édességet ennie és a tv előtt ülni.
2015. dec. 4. 15:21
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

Igazából sokmindent nem tudok tanácsolni, csak azt tudom elmesélni, hogy nálunk mi volt.

Nagymamám is effektíve kényeztetett minket, mikor nála voltunk(én és a testvérem). Arra mondjuk nem emlékszem, hogy csokival és csipszel tömött volna minket, inkább sütit sütött(ünk).

Anya egyszer mesélte, hogy amíg a mamánál voltunk eléggé elkanászodtunk és mindig 1 hét volt a visszanevelés.


Aztán anya közölte, ha neki lesz unokája, akkor ő is el fogja kényeztetni, mi meg had kínlódjunk vele.


Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy tömi ezekkel az üreskalóriás vackokkal, de 1-1 alkalommal belefér ésszerű keretek közt.

Szerintem ez még nem olyan eget rengető bűn amit csinál. Rosszabb lenne, ha a gyereknek lenne valamilyen élelmiszer allergiája és azt hagyná figyelmen kívül.

2015. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy kicsit túlzásokba esel. Te gyakorlatilag lekorlátozol mindent. Nem baj, de nagyi had kényeztesse egy kicsit.

Nálunk otthon soha nem volt üdítő csak ritkán , a mai napig nincs a szüleimnél, csak víz. Na a mamánál mindig volt minden földi jó, üdítő csoki, süti, tv. Na és mi történt velem? Semmi. Szerintem a legtöbb nagyszülő hasonló, csak esetleg nem tud mindent a szülő.

Múltkor mesélte az egyik rokonom aki egy szállodában reggeliztet, hogy a főnök gyerekei nem ehetnek semmi szemetet, csak kefír, teljes kiőrlésű cuccok stb.. Erre a gyerekek lopkodják a vendégek elől, a svédasztalról a kaját, megőrülnek a kakaós csigáért mert máshol nem jutnak hozzá. Azt színlelik, hogy segítenek reggeliztetni és közben lopkodják, két pofára tömik magukba péksütiket.

Ne hát ez sem sokkal jobb.

Nálatok meg van így az egyensúly. Te nálad szinte semmi, a mamánál meg minden.

2015. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
57%
Semmi szörnyűséget nem csinál az anyósod. Nem arzénnal tömi, nem horror elé ülteti, és felteszem, nem minden nap van nála a kislány. Ha ilyen merev vagy, nem kell elfogadnod a segítségét, ilyen egyszerű.
2015. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
58%

" a nagymamák (legalábbis a régimódi, makacs fajta) mindig is "tömni" fogják az unokát, ez ellen nem lehet tenni semmit. "


Tevedes. Te vagy a szulo, a te kezedben van a gyeplo. Ha a nagyi nem tartja be a szabalyokat, akkor nem megy a gyerek oda egyedul, ilyen egyszeru.

2015. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
80%

A kettő között kellene találni valami arany közép utat. Mert az sem jó, ha semmit nem lehet (nálatok otthon) és az sem, ha mindent (nagymama).


Bár gondolom túlzol, nem nagyon tudom elképzelni hogy átmegy a gyerek és akkor 8 óra tv megy 6 zacskó chipsszel meg egy 4 tábla csokival.


Mert ha átmegy és kap egy csokit meg nézhet 10 percnél tovább tévét, az nem "baj". Azért van a nagyinál, hogy kényeztessék kicsit, az más, mint otthon. De ha 3 zacsi chipset és édességeket tesz elé töménytelen mennyiségben, az tényleg gond.

2015. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Szerintem alapból az, hogy nem érdekli amit mondok, hogy ne tegye.

Nap a gyerek édességet, sütök itthon süteményt de nem csokival tömjük. Nem csak vizet iszik itthon, hanem általam készített gyümölcsleveket.


De sajnos igen ha délutánra átmegy hozzá akkor 3-4 órát ül a tv előtt és bevág 2 zacskó csipszet és 1 tábla csokit.

Nem horror filmeket néz hanem cartoon networköt amin idiótábbnál idiótább mesék mennek.

2015. dec. 4. 15:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!