Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészít minket, és teljesen tehetetlennek érzem magam. Tudni kell róla, hogy szörnyű anya volt mindig. Az apósommal talán egy évig voltak házasok, aztán el is váltak, mert apósomat fűvel fával csalta, csavargott, apósom nem bírta tovább elhagyta. Nemsokára újra is házasodott, az a házasság azóta is tart. A páromat gyerekként a nagyszülők nevelték, mert ő szórakozott pasizott. Az apja mindenben támogatja anyagilag is. A mostoha anyja sajátjaként szereti, de nem perelték el az anyjától a nagyszülők miatt annó. A lényeg, hogy soha nem dolgozott, a párom nagymamája nem volt túl idős még amikor agyvérzés miatt fekvő beteg lett, 22 évig az ő nyugdíjából élt, az ő házában, mondván hogy gondozza, de közben meg napokra eltünt, a mamát meg ott hagyta étel meg víz nélkül. Ha anyám, aki a szomszédban lakott nem segített volna, ki tudja mi lett volna szegénnyel. Ez számtalanszor megtörtént, volt hogy a rendőrökkel kellett betöretni az ajtót, hogy be tudjanak menni a nagymamához, mert őt nem találták. Ezt én gyerekként végignéztem. A párom 20 évesen elköltözött külföldön dolgozott, ezekről sokáig nem is tudott, de az anyját mindig segítette pénzzel. Most persze itt van a drága, semmilyen nincs, a házat eladósította teljesen, aztán beomlott a ház, lakhatatlanná nyílvánították. Felhalmozott egy csomó tartozást, évekig semmit sem fizetett. Amit örökölt, annak a seggére vert, anyja halála után eltartásit kötött vele egy idős bácsi. Amikor az meghalt, attól is csomó pénzt örökölt, azt is elgépezte, elitta. Májusban életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Magunkhoz vettük, gondoskodtam róla, ápoltam. Fizettük a gyógyszerét, orvosait. Kifizettük a tartozásai nagy részét, még a büntetését is mi fizetjük, mert feljelentették zaklatásért, amit bizonyítani is tudtak és pénzbírságot kapott. Fizetjük az eladósított telkét, mindent. És neki semmi se jó. Ha a kis újjamat nyújtom, akkor a karom kellene. Nem jó amit főzök, nem jó az amit a boltban neki vásárolok, mindenből a drága kellene amit veszek nem jó. Nem nézi telik e rá, de egy fillért nem ad semmiért. Nem csinál semmit, ki se mozdul a házból, csak nyújtja a listát, hogy mit vegyek. Állandóan veszekszik, panaszkodik. A páromnak is elege van belőle, de egy idős otthont nem tudunk megfizetni. Két szobás kis lakásban élünk. El kell költöztünk, mert a fiamnak így még saját szobája sincs, velünk alszik. Hatalmas anyagi terhet rakott ránk, és ha ez nem lenne elég, nem is lehet vele együtt élni, mert kibírhatatlan. Mit csináljunk vele? Tényleg nem lehet nyugtom a saját otthonomban?
2019. dec. 13. 14:25
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Sosem értettem az ilyet. Nem foglalkozott a saját gyerekével mikor kicsi volt, csak lepasszolta a nagyszülőknek. Mindenkit lehúz, a saját szüleit,gyerekeit is. Ennyire mérgező embert miért ápolgattok? Csak azért mert anno szexelt egyet meg kinyomott egy gyereket még nem érdemli meg azt,hogy ti most kinyaljátok a seggét,csak azért mert család, mert amúgy meg egy szar ember. És ha gyilkos lenne, akkor is támogatnád,ápolnád csak azért mert család? Ilyen nincs, hogy a vér miatt szeretni meg tisztelni kell valakit. Majd ha megérdemli. Ha engem passzolt volna le anyám a nagyszüleimhez anno az aktuális kanjai meg a bulik miatt, akkor biztos hogy felé sem néznék, temetésre sem mennék el. Ti meg még drága szalámikat vesztek neki? Semmivel nem tartoztok neki, lehet kidobni az öreglányt mert ő minden, csak nem ANYA.
2019. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%
Eladjátok a lakást, elköltöztök, őt pedig nem viszitek.
2019. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%
Hol lakott, mielőtt magatokhoz vettétek, oda nem mehetne vissza?
2019. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem sajnos lakhatatlanná nyílvánították a házát, majd elbontották. Azt a telkét is mi fizetjük, mert a kutyának se kell. Igen én is így érzem, hogy túl sokat teszünk érte, de közben meg azt is tudom hogy nincs hova mennie. És bennem van, hogy valamelyest felelősek vagyunk érte. A párom ért teszem, ő meg kötelesség tudatból, vagy nem is tudom. De a viták alól ő, mármint a párom kihúzza magát. Nekem meg már elegem van belőle. Tényleg az én dolgom róla gondoskodni csak azért mert a fia a férjem? 12 órában dolgozom, műszakos munkahelyen. Mellette az összes nyűgje a nyakamba van. Már gondolkoztam rajta, hogy elmegyek hogy a párom komolyan vegye, hogy igenis választania kell, mert ez így tarthatatlan.
2019. dec. 13. 15:05
 5/43 A kérdező kommentje:
Amúgy apósom, még a felesége is ki van attól, hogy nálunk lakik, mi gondoskodunk róla. De nem mondják ők se a fiúknak, hogy rakja ki. Valahogy mindenkinek olyan természetes, hogy akármilyen is, mégis csak az anyja. Egyedül anyámék utaltak rá, hogy mégis kéne valami megoldás, mert ez így nagyon nem jó. De mindig egyetértően bólogat a párom, aztán mégse tesz semmit.
2019. dec. 13. 15:16
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha nincs semmije, ti pedig nem tudtok neki venni semmit és otthonba se tudjàtok berakni akkor max az utcára tehetitek ki..
2019. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Pontosan. És már barátai sincsenek, mert mindenkitől kölcsönkért, de nem adta meg. Ki se mer menni az utcára emiatt. Minket is megállítanak úton útfélen azok, akiknek tartozik. Persze mindenki a fiától várná, hogy fizesse ki a tartozásait.
2019. dec. 13. 15:28
 8/43 anonim ***** válasza:
98%
A végén a fia fog lelépni, azt te maradsz kettesben a nénivel.
2019. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%
Én rég leléptem volna. Helyesebben nem istápoltam volna egy ilyen hálátlan semmirekellőt.
2019. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
98%
Itt az a gond, hogy élet végéig tartó a helyzet. Amíg az anyós él, nem lesz változás. Csak ha továbbköltöztök, és őt nem viszitek. Meg is lehet neki mondani, hogy nem akartok vele lakni, mert kibírhatatlan. Vagy élhet a fiával. Te meg a gyerekkel menj tovább.
2019. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!