Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósékkal/szülőkkel lakni...

Anyósékkal/szülőkkel lakni nektek milyen nehézségeket jelentett?

Figyelt kérdés
Milyen volt a ház elrendezése, mennyi volt a közös tér?
2023. jún. 27. 06:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Én egy régi osztálytársamról (nő) tudok nyilatkozni.


Az anyósa elérte, hogy viszonylag hamar felbomoljon a házassága (beleszólt az alvási szokásaikba.)


A ház elrendezésével és a közös térrel kapcsolatban nincs információm.

2023. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez attól függ, mennyire beledumálósok a szülők/anyósék. Meg hogy mekkora a ház. 120 nm alatti házba nem költöznék össze senkivel, mert egymás agyára fogunk menni még akkor is, ha normálisak a szülők.
2023. jún. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a párom erőltette az ilyen jellegű összeköltözést. Nem értettem mi a jó benne.

Én az anyámmal laktam, hozzánk költözött, 65nm-es kis házba (15nm szoba) . A rezsibe nem nagyon akart adni, kajába se, mert az anyja azt mondta hogy "aki szereti a párját az nem kér tőle pénzt".

Egyszerűen semmi helyem nem volt a szobámban. Megfordulni alig lehetett (2 személyre ki volt húzva az ágyam, ott voltak a cuccai is stb). Nem lehetett így élni. Elköltözni se akart. Egyszer éjszakás műszak után hulla fáradtan megelégeltem a jelenlétét és rendőrt hívtam rá 😂 vigyék innen 😂 még sírtam is, annyira ki voltam...végre elment és tudtam a saját szobámban aludni. Egész nap aludtam.

Könyörgött, hogy költözzek hozzájuk akkor én. (nekem havi 30at kellett volna náluk fizetni, míg ő nálunk ingyen volt)

Miért nem lehetséges amúgy az, hogy mindenki a saját anyja nyakán lakik? Minek kell ilyen formában nyomorogni?

Végül nagy nehezen belement az albérletezésbe (mInEk TömJüK mÁs ZsEbÉéét) és ott nem voltak gondok. A rezsi rá eső részét is fizette, kaját is. (egy ideig az egészet vele fizettettem, amiért ingyen lakott nálunk, tőlem pedig elvárták volna hogy fizessek náluk)

2023. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Mi úgy lakunk együtt, hogy 2 generációs házban, csak az udvar a közös. Semmi konfliktus nincs, külön éljük az életünket minden téren, de ha segítség kell bármiben közel vannak :)
2023. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Minden, mert nem bírták ki, hogy ne pfázzanak bele mindenbe, pedig "csak az udvar" volt közös.


Elköltöztünk.

2023. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
64 nm, három szoba. Anyós, gyerek, mi ketten a férjemmel. 27 éve működik, bár a gyerek már kirepült. Anyós súlyos mozgássérült, esküvőnk előtt nem sokkal sérült meg, egyedül nem tudja ellátni magát teljesen. A lánya max karácsonykor viszi el egy ebédre...
2023. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
3-as, hát te sem vagy normális, ha egy ilyen pasival tervezel közös életet.
2023. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyrészt ez azon múlik milyenek a szülők. Mi az én szüleimmel élünk egy udvarban, ők semmibe nem szólnak bele, még abba se ha esetleg vitatkozunk. Ha nem szülő-gyerek viszonyban éltek együtt, hanem mint 2 felnőtt önálló család, akkor ebből nem lehet gond
2023. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Laktunk anyáméknál is és anyósnál is.

Mi albérletbe költöztünk őssze. Vettünk egy saját házat, ami rosszabb állapotú volt, mint gondoltuk. Igy a felújítás húzodott, pénzünk elment az albérletre.

Anyám felajanlotta hagyjuk ott az albérletet, annak az árát forgassuk a házba, haladjunk.


4 hónapig laktunk anyáméknál, én mondtam azt, hogy elég. A régi szobám ott volt, oda mehettünk. (Bútoraink, nagy dolgaink mentek az új ház garázsába). Elfértünk, nem volt a hellyel baj. Nagy szobám volt, nagy házban éltem gyerekként.

Engem ami megőrjített, anyám spórolása. Ha 5percnél tovább zuhanyoztam, verte az ajtót. Ha napi 2 kávénál tóbbet ittam, kiselőadást tartott. Villany, tv este? Felejtsd el. Gyerekkoromban pedig nem volt ilyen. Rezsibe is beleadtam, konkrétan a villany és víz számlát abban a 4 hónapban én fizettem.


Mentünk anyósékhoz.


Ott is hatalmas ház, de nem volt benn egy szabad szoba sem számunkra 🤦‍♀️

A garázs felett volt egy szoba kialakítva, távol a háztól. Egy kicsi szoba. Benne volt az ágy és egy szekrény, tv, Ennyi. Ha fürdeni, wc-re, konyhába akartam menni, akkor ki az udvarra, kb 20m séta a bejáratig. Tél végén költőztünk oda, mondani sem kell, fürdés után milyen kellemes volt kifutni az ágyba.

Nyár elején költöztünk el, mert megdőglöttünk a melegbe.

Ugyan az, mint anyám pepitában. Csak az volt a rosszabb, hogy itt még az is probléma volt, hogy mikor értünk haza, mikor mentünk ba a fürdőbe, mikor használtam a konyhát.

Rezsibe ugyan úgy beszálltunk, mégis télen ne fűtsünk, nyáron ne hűtsünk...

Igy én csak aludni jártam "haza". Kivoltam idegileg.


Így nem egész 1 évet éltünk a szülőkkel, akkor azt mondtam nekem ennyi volt.

A félkész házba beköltöztünk inkább, majd apránként ujítottuk tovább.

2023. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Panel lakás, külön szoba. Nem szóltak bele az ő szülei semmibe és túl sok pénzt se kértek tőlem. De mégse olyan volt. Nem lehetett egy jót olelkezni, vagy pusziszkodni, ha éppen nem volt senki a konyhában pl, de akkor rögtön ott termett valaki... Csak a szobába lehetünk kettesben.

Mondjuk nem ez volt a konkrét ok, hogy végül otthagytam, de ez is benne volt a zsákban. Ezt én nem csináltam még egyszer, pedig neki rendes szülei voltak.

2023. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!