Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közöljem anyósommal és...

Hogy közöljem anyósommal és apósommal, hogy nem fogunk a közelükben lakni?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy párommal meg fogjuk kapni az ő házukat egy pár év múlva. Roppant aranyosak és kedvesek, hogy ilyen módon akarják támogatni az életünket, de hogy őszinte legyek, én ki nem állhatom a fővárost. Azt meg semmiképp sem szeretném, hogy a gyerekeim egy kis, sorházban, zsúfoltan 2 másik család közvetlen közelében (közös az udvar rész), kert nélkül nőjenek fel. Arról nem is beszélve, hogy az én szüleim és testvérem is jóval távolabb laknak, egy barátságosabb, békésebb, zöld kisvárosban.

Nem szeretnék a fővárosban letelepedni, és ezt párom is nagyon jól tudja, de egyikünk se mer arról beszélni, hogy ezt a lakást az első adandó alkalommal eladnánk, és vidéken vennénk belőle egy kis házikót.

Mikor, és hogy kellene ezt beadagolnunk anyósnak és apósnak?

A környéken akarnak ők is másik házat venni, mondván hogy közel legyenek és segíthessenek egyszer az unokákkal.

Vagy felesleges erről beszélni még most? Ha majd ténylegesen miénk a ház, nevünkre lesz íratva, akkor végül is, azt kezdünk vele amit akarunk, igaz?

Nem szeretnék nekik gondot okozni, de én nem fogok itt élni. Semmi se köt ide engem (se munka, se tanulás).



2020. aug. 10. 23:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Ne erre vàrjatok. Vegyetek ahol tetszik, de az anyagiakat intézzétek egyedül. Így nincs beleszólás..
2020. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem árt ezt megbeszélni még az elején, és nem megvárni míg a szülők eladják a házukat, és a közelben vesznek, remélve, hogy ti is ott lesztek. Elég aljas húzás lenne, hogy tartjátok a markotokat, gyorsan a nevetekre veszitek a házat, majd leléptek. Már most elmondanám, hogy a szülők se tápláljanak hiú reményeket, és ne vágják bele magukat egy ingatlan eladásba, illetve vásárlásba.
2020. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Ők úgy gondolják, hogy ez egy fantasztikus ház, mi itt fogjuk leélni az egész életünket, ostobaság lenne túl adni rajta mert szuper állapotban van.

Ezt már így kijelentették, most ezek után hogy kellene ezt közölni velük?

Nagyon jó áron el tudnánk venni, vidéken meg kacsalábon forgó palotát lehetne az árán venni, szebb, zöld környezetben.

2020. aug. 10. 23:11
 4/36 A kérdező kommentje:
adni*
2020. aug. 10. 23:11
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

Az gerinctelen lenne, ha megvárjátok, hogy ők lépjenek ez ügyben és csak utána nyögnétek be, hogy eladnátok. Meg hogy írod, hogy ha a neveteken van, akkor már azt csináltok vele, amit akartok.... mi az isten? Tudod, hogy ez visszaélés a kedvességükkel??

Lehet, hogy nem akartok ott élni, de ez akkor is kedves dolog tőlük és nem kis ajándék. Ha a pároddal megbeszéltétek, hogy nem fogtok ott lakni tutira, akkor azonnal menjetek és mondjátok el anyóséknak, hogy köszönitek, de nem szeretnétek itt élni! Ne legyetek ennyire hálátlanok!

Egyszerűen ne fogadjátok el azt a házat. Ha maguktól felajánlják, hogy segítenek bárhogy anyagilag, az más téma, de ne már, hogy ők nyújtják a kezüket ti meg még bele is köptök egyet a markukba. Gondoljátok át ezt még egyszer.

2020. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
Én megmondanám nekik. Nem várhattok addig amíg beköltöznek az új házukba, miközben ti leléceltek egy távolabbi helyre.
2020. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
47%
Eleve ezt sem tűrném el hogy eldöntsönek egy ilyen dolgot helyettem, helyettünk. Itt kellett volna leállitani őket
2020. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az lesz, hogy nem fogadjuk el tőlük. :] Köszi.
2020. aug. 10. 23:31
 9/36 A kérdező kommentje:
Akkor is gerinctelenség lenne, ha pár évig élnénk benne, de amikor eljön a gyerekvállalási időszak, nagyobbra cseréljük (de nem a környéken)?
2020. aug. 10. 23:33
 10/36 anonim ***** válasza:
19%
Más örülne ha ilyen ajándékot kapna föleg amilyen drágák a lakások.
2020. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!