Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy idegesít?

Normális, hogy idegesít?

Figyelt kérdés

Apósom mostanában elég furán viselkedik.

Kb. 2 hónapja volt egy csúnya veszekedése a férjemmel, mert az ő kártyájával fizettem a gyerek ünneplős cipőjét. (Már a pénztárban voltam, a sajátom nem volt nálam) Még aznap vissza lett utalva neki. És igen, nem szóltam előre...mert nem tudtam.

Azt is a fejéhez vágta, hogy 2 havi telefonszámlával el vagyunk maradva (ne több tízezerre gondoljatok).

Mostanában pedig nem győz költekezni.

Anyósomnak 40 ezerért vett gyertyákat..

Magának 5 ezerért vesz dezodort..

Most falikép 15-ért, de pár napja itt sírt neki az unokája, hogy játék autót akar. (Elektromosat, használtan 20 ezer)

Benyögi rá, hogy neki nincs pénze..

Ahha..látom...

Nyilván nem várom el, az ő dolga, csak azért ez már nettó f@szság szerintem...

Idegesít...csak nem tudom h jogosan-e


2023. júl. 20. 16:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#10

Ez tök oké, apukám is elszokta vinni az ő anyósa (mamám) kártyáját magával, AMIKOR mama KIFEJEZETTEN KÉRI hogy vásároljon be neki, és ha ad hozzá kártyát akkor nem kell utána elszámolgatni a pénzzel.

Meg te is azt írod, "persze előtte rácsörögtem".

De itt a kérdező kérdés nélkül használta a saját céljaira.

2023. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Eleve a saját pénztárcámat teszem el indulás előtt, amiben a saját bankkártyám van. Sem a páromnak, sem másnak a bankkártyája nincs nálam, csak akkor, ha külön kérik, hogy vegyek le nekik pénzt. Vásárolni meg eleve nem vásárolnék más ember bankkártyájával, ui. az illegális. Ha a boltos rájön, hogy pl. a kérdező nő, a bankkártya tulajdonosa, az apósa meg férfi tehát nem az fizet, akinek a neve a kártyán van, simán rendőrt hívhat és visszatarthat annak megérkezéséig, mint bankkártya-tolvajt.
2023. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném,hogy jogoson idegesít ez fel téged.


Elmész vásárolni,és az apósodtól nyúlod le a pénz? Egyáltalán,hogy kerül hozzád a bankkártyája? Az apósod teljesen jogoson van kiakadva. Végül is az ő pénzéből költöttél el x mennyiséget,ráadásul úgy,hogy két szót nem szóltál neki erről. Teljesen mindegy az,hogy azonnal visszautaltad-e vagy sem. Egyébként,hogy indulsz el úgy boltba,hogy nincs nálad pénz? Ha pedig kell a pénz,akkor kérje,de ne lopj. Miért nem tudtad az apósod tájékoztatni előre azzal kapcsolatban,hogy lenyúlsz pénzt a kártyájáról? Ha ilyen eset előfordulna velem (bár sohasem fog),akkor biztos,hogy nem vettem meg volna a cipőt,hanem inkább visszamegyek később és a saját pénzemből vásárolom meg.


Ne számold,mennyit költ magára,amihez egyrészt nincs közöd,másrészt ismét kihangsúlyoznám,hogy az ő pénze arra költ amire akar. Ha nem akar költeni az unokájára akkor ez van,nem köteles mindent megvenni amit a gyerek óhajt. Ti vállaltátok be a gyereket,vegyétek meg neki ti a játékot.


Mióta tartoztok az apósodnak? A tartozásokat pedig fizesd ki. Ha a telefonszámla csak pár ezer forint,akkor miért nem fizeted ki neki? Elhiszem,hogy vannak hátrányos vagy nehéz anyagi helyzetű családok (én is egy ilyenben nőttem fel),de addig-addig spórolsz,amíg összegyűjtőd azt adott összeget,és mihamarabb kifizeted a tartózásod. Már ha nem így akarsz "revansot" venni az apósodtól,a bankkártyás esett miatt. De örökké nem élősködhettek rajta.

2023. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem raknám el anyós/após/anya/apa kártyáját, soha nem hánytorgatnám fel hogy magára költ pénzt , a gyerekemre nem. Én szültem nekem köteleséhem megadni neki mindent.

Soha nem tartóznék nekik ennyi ideig.

Nagyon gáz vagy.

2023. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
Kamu, válaszra sem méltat senkit.
2023. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem te rendelkezel a pénze felett! Ne legyen tartozásod, és akkor nincs balhé!
2023. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%
Hergelos troll szokasos beteg kamuja. Idehanyja és cseszik válaszolni ti meg ragodtok a gumicsonton.
2023. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
96%
a lenyeg itt miert volt nalad a kartyaja. A tudta nelkul tartottad magadnal? Vagy mindig nalad lehet?
2023. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Lehet valami caros hitelkártya após nevén. Buckalakóknál ez körbejár a családban általában, persze senki sem fizeti. Amúgy ha pottyantottál már, legyél olyan nagylány hogy a saját fizudból vásárolj vagy a férjedéből.
2023. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%
Csak ugy jelzem halkan, eleve ha nem a te neveden van a kartya, legyen az barmelyik rokonode, fel is lehetne jelenteni. Ezt onnan tudom, hogy kerdeztem egyszer privat uzenetben az OTP-t, hogy jogosult vagyok-e hasznalni rokon kartyajat. Bizony, buncselekmenyt kovetsz el, ha mas kartyajaval fizetsz, akar fel is jelenthetne, ugyhogy fmte csak ne pattogj. :)
2023. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!