Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyon hülye,...

Csak szerintem nagyon hülye, idegesítő, kicsit sem normális szokás, hogy apám mindig anyának szólítja anyut, nem a normális nevén? És úgy beszél vele mintha egy taknyos gyerek lenne?(anyum mérges ugye jogosan ha ugy kezeli 40+os)

Figyelt kérdés
Annyira megalázó velem is, az még nem zavarna ha engem kikészítt idegileg teljesen, meg le senkiz meg stb... de hogy anyámmal is ezt műveli az visel meg a legjobban. Apám csak a szüleivel kedves, anyám szüleit is lesenkizi meg hülyézi....

2021. jún. 25. 18:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

apám 52 éves lesz.

anyám 44 lesz a nyáron.

Én 17 leszek nemsokára.

2021. jún. 25. 18:55
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Csak szerinted.
2021. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul apám nem enged sehová egyedül, anyámat is rendszabályozza, társaságba se nagyon enged, mindig azt mondja rajta kivűl mindenki csak rosszat akar nekem.
2021. jún. 25. 18:58
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Igaza van.
2021. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nincs igaza, de sajnos előfordul. Anyud nem gondolkozik váláson? Finoman érdeklődj nála.
2021. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem, azt mondja szereti aput.
2021. jún. 25. 19:22
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Kérdezd meg, mit szeret rajta. Valójában csak gyáva. Nem mer a saját lábára állni. Próbáld győzködni, hogy neki ez nem jó. Hátha a sokadikra valamit megmozdítasz benne. És amint végzel az iskolával, állj munkába és költözz el.
2021. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Mit szeret benne anyud?
2021. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Apád egy f@sz,ha nem tekinti anyádat egyenrangú félnek.Gondolom azért a tiszta ruha,meleg kaja jó mi?Szánalmas alakok az ilyenek. Bíztasd anyádat,hogy váljon el!Megkeseríti az életeteket.Mondjuk ha eddig tűrte,akkor gondolom,ezután is fogja.
2021. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Családsegítő szolgálat, családterápia más fényt vethet a családi kapcsolatokra. Talán kiderül a valódi gubanc jobban szociális munkások segítségével.


De arra vigyázz, hogy a gyámhatóság ne tudjon beleszólni semmibe, mert akkor esetleg valamelyik családtagnak nagyobb kára származhat!


Tudom, hogy könnyű mondani, de mi is nagyon megjártuk. Még az egyházi közösségek sem minden esetben megoldás - főleg a római katolikus nem, pedig ők hirdetik elvileg a család szentségét, de a gyakorlatban én mást tapasztaltam meg.


Talán az evangélikus és a református vallásúak segíthetnek. Legjobban a magyar máltai szeretetszolgálatot ajánlanám, ahol szokott lenni családterápia is, de nem minden megyeszékhelyen vagy pl. kisvárosban, nagyvárosban, esetleg falun.


Beütöd a google-ba a lakóhelyetek nevét és a honlapon is tudsz tájékozódni, hogy merre keressél esetleg jogi tanácsot, hogyan álljon Édesanyád a saját lábára esetleg. Nem biztos, hogy az önkormányzat segít, lehet, hogy a kormányablak. Esetleg az áldozatsegítő vonal számát érdemes leírnod a netről.


Ui: mindenesetre jogi segítőt keress, édesanyádnak anyagi függetlenség elérésére kellene összpontosítani valahogyan. Mit dolgozik édesanyád? Megbecsülik-e a munkahelyén mindenféle értelemben? Milyen pozícióban dolgozik, milyenek az ottani viszonyok?

2021. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!