Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem bírom elviselni az anyósomat?

Figyelt kérdés

Adott egy anyós, akivel nagyon viharos a kapcsolatunk.

10 éve vagyunk együtt a kedvesemmel -a családi házukban élünk, két gyermekünkkel-, akinek az édesanyja majd 15 év után visszaköltözött "hozzánk" oda, amit egyszer itthagyott - itt hagyta apukát gyerekkel, új kapcsolat- ott meghalt a párja, stb.-.

Igazából cirka 5 km választott el eddig is Tőle, heti egyszer kereste a nagyobbik unokát (feltéve ha nem fújt a szél, esett az eső, hideg vagy meleg volt aznap -a pici 1.5 éves, de bő 2 éve itt van a házban "Mamika", így hozzá nem kellett külön jönnie..

Bármikor jött beszélgettünk, normálisan álltunk egymáshoz, de mióta vissza költözött, egy pokollá változott minden.

Egy kanyit nem fizet, minden rezsit mi fizetünk - spékelve egy komoly jelz.hitellel amit a másik gyerekének rántott fel valamikor.. csak elfelejtették fizetni.. és kopogtatott a végrehajtó, hogy vagy fizetünk vagy pakolhatunk..


Eleinte papucsba, kopogás nélkül benyitott, fittyet hányva mindenre. Meg mondta mit és hogyan kellene csinálnom.. - konkrétan a szoptatás definíciójától kezdve a fűnyírót miképp tologassam című fejezetig.

Mára már ott tartunk többszöri veszekedés után, hogy nem jön be hozzánk, nem szól hozzám, maximum köszön - ha épp nem bújkál előlem. . mert minden alkalommal megmondtam, hogy erre nincs szükségem és ha valami bajom van, nem hozzá fogok menni először, hanem a saját Édesanyámhoz!

A nagyobbik gyerekem sokszor igényli a társaságát, mivel itthon valamivel kevesebb figyelem jut rá, de akárhányszor átmegy hozzá tömi a hülyeséggel.. - "Anyád meg Ti nekem köszönhetitek, hogy itt lehettek és társai. Persze marhára elegem van és utálom ha a gyerek átmegy hozzá.. ebből adódóan kerekedett ismét egy vita, a fejemhez vágta, hogy feljelent mert nem engedem látni az unokáit! Elmondta, hogy egy senki vagyok a házában, és sz*rt sem jelent, hogy ide szültem két gyereket mert nem vagyunk házasok a fiával..

Nem vagyok egy besz*ri, mocsok nagy pofám van ha kell, és lassan eljutok arra a pontra, hogy nem érdekel a tisztelet amit eddig megadtam neki!

- a kedvesem sosem áll mellém.. - máramennyit hall és észlel ebből az egészből, mert reggeltől-estig dolgozik és talán 2-3 alkalmat kapott el amikor szóváltás volt köztünk.

Baromi aggasztó mert minden napom az állandósult viták körül forog.

Ha meglátom a kertbe a "plafonon vagyok."

Érzem, hogy emiatt romlik a kapcsolatunk is a párommal és ami a másik gondom, hogy egyre többször vezetem le a feszültséget a gyerekeken...

Meddig lehet ezt tűrni? - miért nem áll ki értem ennyi közös év után a párom?

Mégis mit csináljak másképp?!

Egy idegroncs lettem..



2023. aug. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
92%
Azt kellett volna már az elején másképp csinálni, hogy nem az ő családi házukba vállalsz fyereket, hanem megteremtitek a saját otthont, ahogy mások teszik, és akkor senki nem laknak veletek belepofázni az életetekbe.
2023. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
86%

"ha valami bajom van, nem hozzá fogok menni először, hanem a saját Édesanyámhoz"


Akkor menjél lakni édesanyádhoz, ne anyósod házában várjál csodaéletet.

2023. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
97%

Jelzáloghitel fizetéséért cserében kaptatok tulajdonjogot a házban?

Költözzetek sajátba.

2023. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 Darius- ***** válasza:
78%
Vagy elmész egyedül vagy párban ( utóbbiról a férfi is dönt) vagy átveszed a stílusát és brutálisan kemény leszel vele, vagyis támadsz. Ha hagyod, hogy uralkodjon rajtad az lesz, amit írtál az utolsó mondatban.
2023. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
84%

Nehogy már kvázi anyóson kérd számon, hogy be mert költözni a saját házába, tényleg neki köszönhetitek, hogy ott lehettek...



Amúgy nyilván bunkó proli az anyósod, de téged sem értelek, minek kell más házába szülni? Miért nem lehet elmenni tanulni, dolgozni, spórolni és saját lakást venni gyermekvállalás elött/közben?


Mit szeretnél lényegében, ha más házában élsz, milyen megoldást remélsz?

2023. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
93%

1. Költözzetek édesanyádhoz és akkor nem lesz napi szintű konfliktusod az anyóssal.

2. Ha úgyis fizetitek a jelzálogot és a rezsit, akkor költözzetek albérletbe - így szintén nem lesz problémád az anyóssal.

Ps. a lakhatást érdemes lett volna a gyerekvállalás előtt végiggondolni, mert így mindenképpen szívni fogtok.

2023. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
62%

Felesleges felhánytorgatni a kérdezőnek, miért anyós házába szült. Nem mindenki tud tanulással és megfeszített munkával sem saját otthont teremteni.

Hasonló helyzetben voltunk, bár a párom nem állt ki mellettem, amikor a gyerekünket kezdte el komolyan csesztetni előtte is, végre döntött és eljöttünk albérletbe. Addig hiába tettem, mondtam, kértem bármit, a helyzet és a kapcsolat csak romlott. Azóta sokkal szerényebben élünk, de nincs mindennapos gyomorideg. A lányunk is kiegyensúlyozottabb.

2023. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem szabad együtt élni anyóssal.
2023. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, akkor most nyisd ki a pofád...
2023. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
89%
Nem igaz, hogy egy felnőtt embernek nem jut eszébe, hogy a párjával saját lakásban kell lakni! A vége úgyis az lesz, hogy elváltok. Első pillanattól el van ez rontva, javíthatatlanul. Már késő. Ez nem házasság.
2023. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!