Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom nem kedvel engem?

Az anyósom nem kedvel engem?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok együtt a párommal, és az anyósom elég furán viselkedik. Van még egy menye rajtam kívül akinek van 2 gyereke. Ő vele nagyon jóban van, pedig a menye sokszor leszólja, kibeszéli a háta mögött stb. Folyton együtt kavéznak, reggelente elmegy hozzá (egy utcában laknak) stb. Én és a párom a mellettük lévő házban lakom, hozzánk mégsem jön át, csak ha a párom is otthon van. Ha átmegyek hozzá beszélgetni, akkor mindig csendben van, látszik rajta, hogy nem kíván velem beszélni, olyankor mindig talál valami kifogást, hogy át kell menjen a másik menyéhez valamiért. Amikor mind a ketten ott vagyunk nála, mármint én és a másik menye, csak ő vele beszélget. Olyan mintha én felesleges lennék ott. Volt, hogy kint beszélgettünk a kapunál és anyósom csak a másik menyét hívta be kávézni. Mikor látta, hogy rosszul esik csak annyit mondott; Te úgysem kávézól azért nem hívlak be. Amikor nekem szüli napom van vagy névnapom sosem köszönt fel, de a másik menyének mindig vesz valamit. Most is mondta, hogy a menye névnapjára pikniket tervez. Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, pedig semmi rosszat soha nem tettem ellene. Nem beszélem ki, nem hordom le mindennek, mindig tisztelettel beszélek vele. Valamiért mégsem kedvel, csak ha a fia ott van mellettem vagy ha viccelődök velük...Talán azért mert a másik menye megajándékozta két unokával?

2023. aug. 17. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Lehet, hogy nem kedvel, de őszintén, ne akarj neki ennyire megfelelni. Ha nem kedvel, hát nem kedvel. Tudom, hogy nehéz egy ilyen anyóssal, de te nem tettél semmi rosszat, van olyan, hogy egyszerűen csak valaki nem kedveli a másikat, és kész. Ha nem megy, ne erőltesd, elhiszem, hogy rosszul esik, de nem igazán tudsz mit tenni. Esetleg ha úgy látod, van értelme, próbálj meg vele beszélgetni erről, hátha megnyílik neked.
2023. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy a másik menye nagyon más habitusú, mint te? Vannak, akik olyasmi miatt nem kedvelnek valakit, hogy pl. nem elég beszédes, túl visszafogott, vagy ellenkezőleg, nagyhangú, sokat beszél. Fárasztónak, unalmasnak vagy irritálónak tartják.

Ilyesmiért nem kedvelni valakit egy dolog, de emiatt kimondottan undokul viselkedni és ellenszenvet éreztetni olyan jellemvonás, amit meg például én nem kedvelek.

Az mondjuk talán kicsit sok, hogy át próbálsz menni beszélgetni, ráadásul anélkül, hogy kölcsönös érdeklődést érzékelnél. Kicsit nyomulós, attól tartok, felállt a szőr a hátán, hogy a nyakára mész, és elizéled a délutánját. Még ha meg is kérdezted előtte, max nem mert nemet mondani, mert akkor körbe kellett volna magyaráznia, hogy nincs kedve hozzád. Inkább ne erőltesd.

Nem a te hibád, és ő sem jobb nálad, sőt. De nem is kell, hogy kedveljen. Örülj, hogy kimondott keresztbetevés nincs, a többit meg tojd le, ne vedd magadra. Nem szerethet mindenki, és egyébként meg te sem szereted őt. Mi van akkor? Kvittek vagytok, plusz te legalább nem vagy bunkó.


Én is estem sokszor abba a hibába, hogy sóvárogtam azután, hogy olyasvalaki kedveljen, aki igazából nekem sem volt túl szimpatikus. Mert nem ártottam neki semmit, és az xy-t bezzeg kedveli, pedig az is milyen rémes alak. Mitől szerethetőbb ő nálam, vagy mi a baj velem? Aztán rájöttem, hogy mivel igazából marhára ellenszenvesek mindketten, nincs is szükségem a társaságukra. Két genyó megtalálta egymást, még jó, hogy engem nem kedvelnek, nem olyan vagyok, mint ők. Én sem kedvelem őket. Nem kell mindenkinek szeretni mindenkit.

2023. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

A második hozzászólóval értek egyet.


Én voltam kedvenc, bár még nem mint meny, hiszen csak jártam a párommal. A testvérének régebb óta volt barátnője, de vele nem nagyon tudott az édesanyjuk miről beszélgetni, nagyon más emberek voltak. Persze igyekezett nem megbántani, de kávézni/színházba velem járt, mert a másik lánnyal nem lehetett.


Semmi baja se volt amúgy a másik lánnyal.

2023. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az anyósom is és a menye is inkább extrovertált míg én visszahúzódó, csendes már-már intorvertált vagyok. Talán ez miatt, talán más miatt. Bár az anyósom állítja, hogy ő nem tesz kivételt a menyei között mert az ő anyósa nagyon rossz ember volt...
2023. aug. 17. 13:47
 5/14 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak, csak annyit, hogy köszönöm a tanácsot:) Igazad van sok mindenben, viszont én nem nyomoluk egyáltalán. Mindössze csak próbálom az anyos-menye kapcsolatot fenntartani, helyrehozni? Mivel az anyósom, van hogy meglátogatom, ki takarítok ha látom hogy fáradt stb. Viszont felőle sajnos nem látom az igyekezetet. Most két hónapja elvesztettem a babám. Két hónapos voltam, és meg sem látogatott, fel sem hívott hogy hogy vagyok. A másik menyének most fáj a torka és minden nap visz neki levest vagy süteményt. Érted már, mi az én gondom? De talán én spirázom túl a dolgokat, és igazad van. Ha valami nem megy azt nem kell erőltetni.
2023. aug. 17. 13:55
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Felnőtt emberek vagytok, nem kötelező szeretnie, ne nyalj már neki ennyire. Az alapvető tiszteletet mindenkinek meg kell adni, köszönni, meg normálisan viselkedni, ha néha véletlen összefuttok, de ezen kívül nem kell erőltetni a "kedvelést", ha nem jön szívből. Nem a barátnőd, csak az anyósod.

Bocs ha durva kérdés, de neked nincs anyukád, hogy ennyire vágysz a szeretetére meg a figyelmére?

2023. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az anyukám és az apukám meghalt amikor én 4 éves voltam. Egy autóbalesetben...
2023. aug. 17. 14:09
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj az anyósod megfelelési kényszerben él mert tudja, hogy a masik menye kibeszéli stb.

Nem akarja elvesziteni az unokáit és mindent tesz, hogy a mennye kedvébe járjon.

Te viselkedjél olyannak amilyen vagy, ne foglalkozz vele, ja és nem kell neki hizelegni,sõt ne is menj hozzá,csak ritkábban.

2023. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon gyakran sodor össze az élet olyan emebereket közvetett kapcsolatba, akik egyáltalán nem passzolnak egymáshoz. Nincs utálat vagy ilyesmi, egyszerűen csak másokkal érzik jól magukat.

A házasság tipikusan lehet ilyen. Olyan felnőttek kerülnek össze ünnepek alatt, akik elmennének egymás mellett az utcán, de a karácsonyi vacsorán viselkedni kell. Változó tehetséggel játsszák el, hogy jóban vannak. A vetélés is ilyen, neki te nem jelentesz sokat, a baba elvesztése sem, és nem fogja a meg nem született unokájának tartani. A sógornőd náthája érdekli, na és. A te náthád a férjedre tartozik, ha ő ápol, akkor megvan minden segítséged. Ne vedd magadra a hárítást, keresd inkább azok társaságát, akik kedvelnek.

2023. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Pontossan..a pàrodnak kell megfelelned meg ô kell hogy kedveljen… ahogy neked is a pàrodat kell szeretned kedvelned.. te elfoadod anyòsod ô is tèged ès ennyi… az èn anyòsom meg ahh.. nèha aztkívànom bàr csak ne bírnà a bùràmat… non stop nyaggat meg hivogat meg àtjön ha otthonvan a pàrom ha nincs..nèha kicsit sok..de lehet mondhatom hogy jòèrtelemben..

de azé minden nap munka utàn hogy menjek àt vagy ô àtjön vagy ha megy a boltba vagy akàrhova akkor menjek el vele hàt az mà sok kicsit… elhiszem h egyedül van meg egyedül èrzi magàt pedig mi is szò szerint egy hàzzal arèbb lakunk… ùgyèrzem nèha màr fojtogat

2023. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!