Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Anyósgond!

Figyelt kérdés

Sziasztok 🙂

Szeretnék egy két jó tanácsot kérni tőletek 1 éve élünk újra együtt.. külön bejáratú kétgenerációs házban. Hosszú nagyon a történet, de a lényeg, hogy anyósom úgy alkot véleményt rólam és beleszól a gyereknevelésbe hogy itthon sincs (munka miatt) holott ő nem foglalkozik velük, mert mindig épp valami más dolga van.

Kisfiam levert egy hisztit mert fogorvoshoz mentünk, én tudtam hogy megfog nyugodni (így is lett)

Mire hazaértünk anyósom nekem támadt, hogy foglalkozni kéne a gyerekkel, játszótérre vinni (fogorvos utan játszón voltunk)

Lehetett érezni a letámadásán, hogy felkészült így megnéztem a kamerát és pont felvette, pedig csak egy van az udvarba.

Felvette a kamera,hogy engem szid magát meg fényezi a párja előtt aki pár hónapja lakik a házunkban( 1 év alatt ő az 5.)

Nagyon rosszul esett, igazából nem csináltam belőle veszekedést, én nyugalmat szeretnék viszont őrlődök.

Nagyon rosszul vagyok azóta tönkre tett és a bizalmam is elszállt felé.

Ma érkezett meg a munkából két hét nyugi után, kisfiam lement hozzá játszottak, több mint egy órát, kapott csokikat ezzel nincs is gond, a gond ott van, hogy a kisfiammal beszélte meg, hogy holnap elviszi játszótérre. Nem pedig velünk..

Miért akar egyből ilyen gyorsan jófejnek tűnni, eddig sose segített..

A másik meg magammal kapcsolatos, vittem játszóra eddig is, sokhelyre mentünk és én játszok vele a legtöbbet, de most szorongok ha elötte játszok vele vagy viszem valahova, akkor azt érzem, hogy ő miatta teszem, pedig nagyon nem! Nem akarok bizonygatni, de valamiért ez van bennem, mert nincs igaza..

Kisfiam 5 éves és van egy hugica 8 hónapos, nyilván lecsökkent a játszásidő de nem hinném, hogy a hiszti innen fakad.. a hiszti a gyerek fejlődésével jár, és nem bántom, ahogy azt anyósom tette “volna”régen az ő gyerekeivel (az ő gyerekei sosem hisztiztek)

Van ilyen gyerek? 😞

Köszönöm ha tanácsoltok pár dolgot ❤️



2023. aug. 17. 23:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem szabad egy telken (városban) lakni sem szülővel, sem anyóssal.
2023. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
El kéne költözni. Más nem fog segíteni.
2023. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egyke a lányom, de már gimis. Kb két három erősebb hisztije volt anno, szerencsére mind itthon, máshol, utcan soha.

Igaz, neki nem volt tesó, nem zökkent ki. (anno én is hisztis voltam állítólag, amikor az öcsém született, de én ugye erre nem emlékszem).


Hát ha nem tudtok külön menni tőlük, akkor két eset lehetséges. Az egyik, hogy teljesen elzákoztok tőle, de az senkinek sem lesz jó.


A másik, hogy megprobalsz te lazább lenni. Anno az én anyukám is előbb beszélte meg a lányunkkal a hétvégi programot, mint velünk, de mi ebből egyáltalán nem csináltunk ügyet. Előtte azért mindig csak szólt valaki, hogy ez vagy az lesz holnap.


Az felmerulhet meg, hogy a férjed beszélget a fejével egy kicsit.

2023. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
El kene koltozni, koztudottan nem egeszseges se szulokkel, se anyosekkal lakni.
2023. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%
El kell költözni. Nyilván egy két generációs házból gyes mellett két gyerekkel ez a megoldás most.
2023. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
#5 hát pedig de. Ez máshogy úgyse fog megoldódni. Tapasztalatból mondom, hogy oda se kellett volna költözni.
2023. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
Minek laksz ott?! Nem is kellett volna feltenni a kérdést, mert 30-as IQ fölött ember nincs, aki nem tudja, hogy anyóssal nem lakunk! Ez a 2x2-nél is magától értetődőbb! Ne várjál el megoldást, mert az alapnál alapabb, hogy anyós-meny összeveszésre nincs és nem is lesz megoldás! Semmilyen körülmények között nem szabad együtt lakni, ilyen egyszerű!
2023. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Darius- ***** válasza:
36%
Végül is itt a kamera felvételnek nincs jelentősége. Anyámhoz is több férfi jár, cseréli őket gyakran, aminek nem örülök, de csak szemmel tartom őket. Ha elviszi a lányom kérdés nélkül nem zavar. Ha letol, ne hagyd magad. Ha látja nehéz téged legyőzni, alábbhagy. Nem muszáj elköltözni, hajrá.
2023. aug. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%
Üljetek le hárman. A férjed is, és beszéljétek meg a szabályokat, határokat.
2023. aug. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
hm, hangrögzítős kinti kamera? Érdekes...
2023. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!