Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Anyósgond!

Figyelt kérdés

Sziasztok 🙂

Szeretnék egy két jó tanácsot kérni tőletek 1 éve élünk újra együtt.. külön bejáratú kétgenerációs házban. Hosszú nagyon a történet, de a lényeg, hogy anyósom úgy alkot véleményt rólam és beleszól a gyereknevelésbe hogy itthon sincs (munka miatt) holott ő nem foglalkozik velük, mert mindig épp valami más dolga van.

Kisfiam levert egy hisztit mert fogorvoshoz mentünk, én tudtam hogy megfog nyugodni (így is lett)

Mire hazaértünk anyósom nekem támadt, hogy foglalkozni kéne a gyerekkel, játszótérre vinni (fogorvos utan játszón voltunk)

Lehetett érezni a letámadásán, hogy felkészült így megnéztem a kamerát és pont felvette, pedig csak egy van az udvarba.

Felvette a kamera,hogy engem szid magát meg fényezi a párja előtt aki pár hónapja lakik a házunkban( 1 év alatt ő az 5.)

Nagyon rosszul esett, igazából nem csináltam belőle veszekedést, én nyugalmat szeretnék viszont őrlődök.

Nagyon rosszul vagyok azóta tönkre tett és a bizalmam is elszállt felé.

Ma érkezett meg a munkából két hét nyugi után, kisfiam lement hozzá játszottak, több mint egy órát, kapott csokikat ezzel nincs is gond, a gond ott van, hogy a kisfiammal beszélte meg, hogy holnap elviszi játszótérre. Nem pedig velünk..

Miért akar egyből ilyen gyorsan jófejnek tűnni, eddig sose segített..

A másik meg magammal kapcsolatos, vittem játszóra eddig is, sokhelyre mentünk és én játszok vele a legtöbbet, de most szorongok ha elötte játszok vele vagy viszem valahova, akkor azt érzem, hogy ő miatta teszem, pedig nagyon nem! Nem akarok bizonygatni, de valamiért ez van bennem, mert nincs igaza..

Kisfiam 5 éves és van egy hugica 8 hónapos, nyilván lecsökkent a játszásidő de nem hinném, hogy a hiszti innen fakad.. a hiszti a gyerek fejlődésével jár, és nem bántom, ahogy azt anyósom tette “volna”régen az ő gyerekeivel (az ő gyerekei sosem hisztiztek)

Van ilyen gyerek? 😞

Köszönöm ha tanácsoltok pár dolgot ❤️



2023. aug. 17. 23:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor anyukának meg kell mondani, hogy mostantól ezek a szabályok vannak, költözzön a pasijához.
2023. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%
Mi a szülőktől olyan messzire költöztünk,ahol papuccsal már nem tudnak átjönni,de átszállás nélküli vonattal se.. Amíg közelebb éltünk már láttuk,hogy ez bizony mérgező környezet lenne. Úgy hogy már gyerek előtt elköltöztünk. Nekünk erre nincs szükségünk. Nem is részletezem,de ódákat tudnék írni a viselkedésről. Viszont én ezt nem tűrném kérdező,nem is tűrtem. Azonnal szemtől szembe közöltem,ha jött a baromság,hogy ezt akkor be is lehet fejezni. Egyszer ordítva ajtót csapkodva állított be,akkor pedig közöltem,hogy kint tágasabb,kifelé,a mi házunkba nem fog üvöltözni. Ezek ugyanúgy a saját szüleimre is érvényesek. Majd ti eldöntitek kivel megy játszótérre. Férjemmel átbeszélném és szépen közölnénk vele,hogy itt az ideje a különélésnek.
2023. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
10-es nekem is olyan van mi ebben oly meglepő?
2023. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%
Lemerem fogadni, hogy az anyósnak haszonélvezeti joga van az ingatlanon 😁
2023. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 LuckyLevi ***** válasza:
21%

Ezek a gonosz anyósok, miért mindig

a feleséggel kerülnek összetűzésbe?

Vajon ezek a gonosz anyósok, mikor még nem voltak anyósok, akkor szidták az anyósaikat?

Vajon az asszonyok, akik most szidják az anyósaikat jobb fej anyósok lesznek?

2023. aug. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

25# Nálunk mindkettővel vannak bajok,nem csak anyóssal. Bár az is sokatmondó,hogy három gyerekéből egy sem tartja a kapcsolatot vele. És igen,amikor sztorizott szidta bizony az anyósát. Az én mamám 9 éves koromba meghalt,de soha nem voltak jóba anyával,folyamatos viták mentek.

Itt én azt látom problémának,hogy sok anyuci nem tudott leválni a kisfiáról. Nálunk a férjemmel anya emberien tud beszélni,öcsém párjánál már áskálódik,öcsémet 26 évesen is tutujgatná,beleszól a dolgaikba,stb. A másik én anyának is megmondom a véleményem,ahogy anyósnak is. Csak míg anyós kikéri magának,hogy neki jár a tisztelet és neki ne merjek ellentmondani,csak ő tudja a dolgokat. A 30+-ra egyszer azt is mondta kislány vagyok. Addig anyával max összeveszünk. Tehát anyóst nem lehet családként kezelni,mert egy családba lehet véleményed. Egyébként sokkal nyugodtabb mióta nem beszélünk. Neki nem tetszett hogy ugyanannyit unokáznak,hogy nálam egyenrangúak mint mamák. A válasz őt nem érdekli anyám,mert neki több jár,ő akart mindent. Én vigyem két naponta 200 km-t. Szarul járt velem,mert én bizony ami a szívemen az a számon. Majd tisztelem,ha ő is tisztel,ez oda vissza jár.

Én pedig nem szeretnék ilyen lenni,mint ahogy olyanok sem,mint a szüleink. Van elég rossz példa,hogy milyen ne legyen az ember. Amúgy nagynénémnek végtelen aranyos,türelmes anyósa van. Ilyen is van ám. Imádják egymást,évekig éltek együtt is,és a mai napig naponta mennek egymáshoz,20 éve tart ez a jó kapcsolat. Míg a saját anyukájához meg alig megy. Tehát nem az összes anyós ilyen.

2023. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%

"Itt én azt látom problémának,hogy sok anyuci nem tudott leválni a kisfiáról"


Azért tegyük hozzá azt is, mondom ezt nőként, hogy sok feleség meg nem bírja elfogadni, hogy a férje is felnőtt egy bizonyos értékrendben, ahogy ő is, és ha véletlenül az anyjával egyezik valamiben a véleménye, nem a nejével, egyből rá van húzva, hogy nem vált le. Kicsit túltolják ezt a feleségek is, nem bírják elfogadni, ha a férjük nem velük ért egyet, pedig ez emberi dolog.

2023. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
26# vagyok. Lehet ez is egyébként benne. Az én környezetemben az van inkább,hogy ahol rossz a viszony anyóssal,ott már eleve a férjnek se volt jó viszonya a nő előtt sem az anyjával. Saját példáimnál maradva,apának gyerekkora óta rossz volt a viszonya. Utána is csak az unokák miatt találkoztak. Nálunk már úgy ismertem meg a férjem,hogy nem tartották a kapcsolatot az anyjával. Majd kibékültek,de sokszor én kértem menjünk el,hisz még is csak az anyukája(már bánom). Majd szépen lassan megláttam azt amiről a férjem beszélt,hogy milyen ember ő,kiismertem. Én inkább ilyet látok,ahol anya nem tudott a fiáról leválni. Öcsémnél is konkrétan a párja egy kedves nő,évek óta együtt vannak,együtt élnek. Anya nekem is áskálódik róla,személyesen is beszól neki ok nélkül,mikor megkérdezem még is mi zavar benne? A válasz: nem tudom,nem illik öcsédhez. Van hogy direkt a nevét is rosszul mondja,pedig tudja. Mindig elmondom ne bántsa,rendes lány,de egyik fülén be másikon ki. De egyébként biztosan van,amit te írsz is,csak én ezt látom magam körül.
2023. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!