Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Anyósgond!

Figyelt kérdés

Sziasztok 🙂

Szeretnék egy két jó tanácsot kérni tőletek 1 éve élünk újra együtt.. külön bejáratú kétgenerációs házban. Hosszú nagyon a történet, de a lényeg, hogy anyósom úgy alkot véleményt rólam és beleszól a gyereknevelésbe hogy itthon sincs (munka miatt) holott ő nem foglalkozik velük, mert mindig épp valami más dolga van.

Kisfiam levert egy hisztit mert fogorvoshoz mentünk, én tudtam hogy megfog nyugodni (így is lett)

Mire hazaértünk anyósom nekem támadt, hogy foglalkozni kéne a gyerekkel, játszótérre vinni (fogorvos utan játszón voltunk)

Lehetett érezni a letámadásán, hogy felkészült így megnéztem a kamerát és pont felvette, pedig csak egy van az udvarba.

Felvette a kamera,hogy engem szid magát meg fényezi a párja előtt aki pár hónapja lakik a házunkban( 1 év alatt ő az 5.)

Nagyon rosszul esett, igazából nem csináltam belőle veszekedést, én nyugalmat szeretnék viszont őrlődök.

Nagyon rosszul vagyok azóta tönkre tett és a bizalmam is elszállt felé.

Ma érkezett meg a munkából két hét nyugi után, kisfiam lement hozzá játszottak, több mint egy órát, kapott csokikat ezzel nincs is gond, a gond ott van, hogy a kisfiammal beszélte meg, hogy holnap elviszi játszótérre. Nem pedig velünk..

Miért akar egyből ilyen gyorsan jófejnek tűnni, eddig sose segített..

A másik meg magammal kapcsolatos, vittem játszóra eddig is, sokhelyre mentünk és én játszok vele a legtöbbet, de most szorongok ha elötte játszok vele vagy viszem valahova, akkor azt érzem, hogy ő miatta teszem, pedig nagyon nem! Nem akarok bizonygatni, de valamiért ez van bennem, mert nincs igaza..

Kisfiam 5 éves és van egy hugica 8 hónapos, nyilván lecsökkent a játszásidő de nem hinném, hogy a hiszti innen fakad.. a hiszti a gyerek fejlődésével jár, és nem bántom, ahogy azt anyósom tette “volna”régen az ő gyerekeivel (az ő gyerekei sosem hisztiztek)

Van ilyen gyerek? 😞

Köszönöm ha tanácsoltok pár dolgot ❤️



2023. aug. 17. 23:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%
Anyóssal, anyukával SOSEM lakunk együtt. Költözzetek el! A nyugalom mindent megér. A nyanya készül valamire. Aki hirtelen jófej lesz, az akar valamit! Ha nem kért bocsánatot, vagy nem mondta hogy rendbe akarja hozni a dolgokat, akkor valami gázos. Lehet látszatból is hogy bocsánatot kér, vagy valami, de hallgass a megérzésedre, az nem hazudik. Ha úgy érzed, nem őszinte, úgy is van!
2023. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%

Szokásos napi "anyósshoz szültem a férjem fizetésére, de utálok itt lenni, mit csináljak" kérdés.


A válasz mindig ugyanaz: oldd meg az elköltözést, vagy tűrjed, ha ilyen buta voltál.

2023. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Visszaköltöztél, aha. El sem mentél onnan mucika.
2023. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

El kell költözni, ennyi az egész.


Mondjuk eleve nem kell máshoz költözni és ODA gyereket szülni, csak sokaknak eddig sem terjed az értelme, hogy míg nincsenek megfelelő körülmények nem szülünk...

Az anyós, anyámnál élés NEM megfelelő körülmény és csak feszkót szül. Mindig.

2023. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nem opció a költözés, mert a mi házunk. Ő költözött hozzánk, mert sokat van távol, külföldön dolgozik és így neki is jobb ha valaki figyeli a dolgait, eteti a macskáit..


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, megfogom beszélni vele szépen. És remélem megoldódik. Eddig minden rendben volt, már 13 éve vagyunk együtt párommal és kisfiam születése előtt is együtt éltünk, Másfél éves volt amikor külön tudtunk költözni és most kb egy éve van nálunk. Ezért esik rosszul, mintha nem is ő lett volna, ahogy beszélt rólam a hátam mögött :(

2023. aug. 18. 12:14
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
És akkor minek költöztetek 2 generàciósba, nem értem, ez a te döntésed volt akkor, hogy belementél, most viselni kell a következményeket, mert ö változtatni úgysem fog.
2023. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%
A csak úgy beengeditek a tulajdonotokba, hogy utána neked kellemetlenkedjen? A ti pénzetek fekszik a házban, vagy hogy lettetek tulajdonosok?
2023. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Most akkor nem értem. Van saját házatok ahonnan kimentetek, majd most vissza? Mi van? Anyós meg belement és most ott osztja az észt? Nekem valami nem kerek.
2023. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%
Költözni mielőbb, ezt kéne.
2023. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Amugy rengeteg felesleges kor futasat lehet megelozni azzal, ha az informaciokat nem menet kozben csepegtetjuk, szokas szerint... ;-)

Mindenfele helyzeten az asszertiv kommunikacio sokat tud segiteni. Ha ebbol nem ert a mama, megy hotelba, a macskaira meg vigyazzon mas. Nem bonyolult keplet ez, teljesen egyszeru. ;-)

2023. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!