Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálnátok anyós beszólá...

Hogy reagálnátok anyós beszólására?

Figyelt kérdés
Múltkor mikor ilyen családi összejövetelre mentünk, anyós mikor meglátott, jó hangosan ezt mondta: " Nahát, elhagytad a házat?" Az tény, hogy sokat vagyok itthon, mert itthon dolgozom. De a házat mindennap elhagyom, járok bevásárolni, ügyeket intézni, ha máshova nem is, de kutyát sétáltatni minden nap megyek. De az intéznivalókat egy egy napra szoktam besűríteni, így nem kell minden nap lótnom futnom, van amikor tényleg csak kutyázni megyek. Sajnos annyira ledöbbentem, hogy nem tudtam erre mondani semmit.
2023. szept. 3. 12:19
1 2 3
 11/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

6. Vannak ilyenek a neten, minden egyes mondat után felkiáltójelet rak. Vizuálisan ordibál, mint állat. Egyszerűen nincs rá épeszű magyarázat.

Általános iskola, felkiáltójel használata.

Valakinek ez kimaradt, hihetetlen.


Kérdés kapcsán sem érthető, hogy ez valami poénosnak szánt vagy gonoszkodó megjegyzés volt.

2023. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
2%

#8


Megdicséred a főztjét, ezen ugyan ki sértődne meg?:)

2023. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%
Ignore és meg van oldva.
2023. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

"Nahát, elhagytad a házat?"


Nahát, csináltattál új szemüveget?

2023. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%

"Nahát, elhagytad a házat?"


Nahát, de jó, hogy még rendben van az arcmemóriád!

2023. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%
Rögtön húztam volna a vérbe, a férjemnek meg megmondom, hogy én az anyját látni nem akarom többet. Felőlem úgy megy hozzá, ahogy akar, de ha őt látogatja, akkor elmegyek barátnőzni, bárhová, csak egy légtérben ne legyek vele.
2023. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Szervizmérnök úr. Miután számtalan embernek beszóltál, inkább téged kéne törölni innen.

Aláírás: egy azok közül, akiknek beszóltál.


Kérdező, te meg ne ijedj meg ilyenkor, vágj vissza valamivel.

2023. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

"Nahát, elhagytad a házat?"


"El, mint ahogy az év többi 364 napján is elhagyom."


Egy ilyen beszólás nyilván csak egy olyan anyós-meny viszonyban hangzik el, ami elve feszültséggel, kölcsönös rossz érzésekkel, esetleg konfliktusokkal terhelt.


Az is egy jó megoldás, ha nem reagálsz rá sehogy, és teljesen közömbösen kezeled a beszólásait, mert ez a játszma neki csak addig érdekes, amíg azt látja, hogy ki tud belőled váltani valami érzelmi reakciót, és ki tud billenteni a lelki békédből.


Nekem saját tapasztalatból azt vált be, hogy ilyen helyzetekben nem reagálok szóban, viszont az illető szemébe nézek teljesen nyugodt arckifejezéssel és tekintettel olyan hosszan, amíg ő nem bírja tovább és el nem veszi a tekintetét. Ezzel jellemzően nem tudnak mit kezdeni, és a többség zavarba jön tőle.

2023. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell mindenre reagálni.
2023. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%
Idegenkent ugy erzem, erzekeny ponton erintett, pedig nem beszolt, csak nem tapintatosan megjegyezte, vagy humor. Nem bantani akart, csak egyszeru.
2023. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!