Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan mondhatom ezt anyósomn...

Jogosan mondhatom ezt anyósomnak? Van értelme?

Figyelt kérdés

Mindenféle családi perpatvart szeretnék elkerülni, de jobbnak látnám ezt megbeszélni anyósommal:


Van két fia neki. Egyik nyilvàn a férjem. Mindkét gyerekétől van 2-2 unokája. Úgy vettem észre jórégóta, hogy sógoromék kislányát valahogy làtványosan jobban babusgatja, mint az én lányomat. Mondjuk sógoromék kislánya 2,5 éves az enyém 5 éves.

Eddig úgy alapvetően nem reagáltam még semmit, de most terveznék… ugyanis voltunk egy kiállításon ahol családi fotók készültek, anyósom pedig csak és kizárólag sógoromék kislányát fogta, annak ellenére hogy az én lányom szinte körbeugrálta, hogy vele is csináljon úgy képet, hogy felveszi. Oké, hogy most kisebb a 2,5 éves meg minden, de mondjuk azt nem értettem, hogy rengeteget fotózkodtunk és egyszer sem csinált volna a kislányommal is, vagy legalább rakta volna le az unokatesót és úgy akkor a két kislányt körbefogta volna.

Igazából nekem a szívem szakad meg, hogy látványosan “háttérbe szorítja” a kislányom, ha az unokatesó is ott van.

Persze a lányom meg haragszik a kislányra, mert hogy mama őt jobban szereti, de próbálom békíteni ne legyen rossz kapcsolat köztük emiatt…

Ez már régóta így van, érdemes ezt mondanom neki, vagy nincs értelme?



2023. szept. 17. 21:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekedért teszed, függetlenül attól, hogy hatásos lesz-e szólni, vagy nem.

De jobb, ha csak elmondod a nagyinak, hogy a kislányod szomorú attól, hogy úgy érzi, a nagyi nem szereti eléggé. Ne támadj, inkább kérdezz, hogy ő mit gondol erről, észrevette-e és mi az oka az eltérő bánásmódra.

2023. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Ha szelíden, ha indulatosan szólsz a mamának, tutira tagadni fogja a dolgot, és, hogy te rosszul látod.

Férjed mit szól mindehhez? Vele beszéltél már erről?

2023. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

1-es 2-es, erre gondoltam én is, hogy ezt így elmondom, bár hiába kérdezek, őt ismerve tagadni fogja… igazából elmondom ezt az álláspontot és majd ha el is gondolkozik rajta, már egy misét megérne.

Ha szereti a lányomat, akkor talán változtat is rajta.. a férjem is egyetért ezzel

2023. szept. 17. 22:04
 4/34 anonim ***** válasza:
20%

Te sem vagy különb anyósodnál!


"Mindkét gyerekétől van 2-2 unokája."


Aha! És hol van a másik gyereked? Meg a másik kislány testvére?

Sehol!

ŐK nem számítanak? Nyilván nem lányok, ezért anyósoddal nagy egyetértésben sz...tok rájuk.

Ezek után mitől szakad meg a szíved? Milyen erkölcsi alapod van anyósod unokái iránti viselkedését kifogásolni?

2023. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk hasonló volt a helyzet és nem szóltam. Eltelt 9 év most a lányom 14 éves. Kellene a segítség. Kérj lányom parancsolgat neki hogy menjen. Hát most már várhatja az unokáját. Ezer kifogás ne kelljen. Engem meg nem érdekel. Vissza fog ütni ez az elhanyagolása. Kár a szóért
2023. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A másik két gyerek csecsemő…
2023. szept. 17. 22:15
 7/34 A kérdező kommentje:
5-ös. Ez egy kicsit érdekes szitu. Ha egyedül van lànyommal, akkor tök jól elvannak, nagyon szereti a mamáját. Csakhát ha ott van unokatesó is, akkor meg ez van…
2023. szept. 17. 22:18
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Nincs itt nagy rejtély... egyszerűen jobban kedveli, szereti a másik unokát.

Ismerek ilyen mamát, aki a két édes testvér között is tud különbséget tenni. Nem is rejti véka alá. Nyíltan beszél róla.

2023. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

5 vagyok

Anyósom mindig lelépett a keresztlányanak fürdetni a 3 kisebb leányát. Aztán fontosabb volt a fia gyerekei. Na ezek most oda se mennek. Ezért kéne a lányoknak menni takarítani. De most a lányom nem megyek. Nem akar cselédek lenni.

2023. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
18%
Mocskos anyósok!
2023. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!