Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondjam meg anyósomnak, hogy...

Mondjam meg anyósomnak, hogy miért nem eszünk a tortájából?

Figyelt kérdés

Van egy csúnya szokása: szeleteli a tortát vagy a sütit, a sütis tányérba teszi valamelyik vendégnek majd, mielőtt a következő szeletet vágja, két ujjal lehúzza a késről a csokikrémet és az ujjairól lenyalja.

Következő levágott szelet után ezt megismétli, a nyálas ujjaival lehúzza a késre ragadt csokikrémet és a nyálas késsel vágja a következő szeletet a vendégnek.


Bár nagyon finom sütiket és tortákat tud készíteni, a vendégek, miután ezt látják, félre teszik az édességet és nem eszik meg. Azzal mentegetőznek, hogy az ebéd nagyon finom volt, ezért már "annyira tele vannak", hogy nem tudnak desszertet enni.

Anyósom erre nem sértődik meg, de a desszerteket a vendégeknek becsomagolja, hogy haza vigyék. Amit ők végül kidobnak.


Láttam már főzés közben is, hogy megkóstolja az ételt, lenyalja az étel maradékot a kanálról vagy villáról. Majd később újra ezt a lenyalt evőeszközt beleteszi az ételbe, újra kóstolja, nyalja.


A kisfiam 10 hónapos, anyósom mindig, amikor nálunk van, erőszakosan etetni akarja, aminek én nem örülök, miután egyszer láttam, hogy megevett (anyósom) 2 kiskanállal a baba ételből, majd ugyanazzal a kanállal adta a gyereknek az ételt. Akkor szóltam, hogy ezt nem szabad csinálni, kicseréltem a kanalat, ő pedig kinevetett azzal, hogy: "Jaj, de finnyásak vagyunk!"


Valóban finnyás vagyok?



2023. okt. 4. 21:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%
Ajánld fel hogy majd te felszeled.
2023. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
62%
Ha tudnád...Ne menj étterembe.
2023. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
82%
A hideg kiráz ettől engem is. Biztos nem ennék így. Én egyszer láttam hogy anyósom kézzel szedi ki tányérba a tésztát, azóta nem szívesen eszek ott. Habár én ténylsg finnyás vagyok.
2023. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
90%
Adjatok a kezébe egy papírtorlot, azzal törölje le a kést. Én így szoktam.
2023. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
37%
Oké, ezt a sütis dolgot megértem. De te hogy főzöl? Nem kóstolod meg az ételt, kell-e még bele valami? Vagy ott sorakozik melletted 6 fakanál? Vagy mindig rohansz elmosni? Egyrészt a forró vízben elpusztulnak a baktériumok, másrészt az ember nem úgy kóstolja meg a forró ételt, hogy össze vissza nyalogatja a fakanalat, épp, hogy hozzáér a szád. Erre már azt mondom, finnyás vagy.
2023. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
82%

Kès+melegvíz lötykölès..

“Hogy ne ragadjon a pengèhez a süti”

2023. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
84%
Te kérd az első szeletet. Vagy valaki szeleteljen helyette. Nálunk senki nem akar amúgy.
2023. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki határozottan. Meg fog sértődni, mert primitív bunkó, de akkor is le kell állnia ezzel. Abból választhat, hogy vagy leszokik a nyála terjesztéséről, vagy nem lesz, akinek terjessze. Kellemetlen megmondani, de az ő hibája, nem a többieké.
2023. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Ha felajánlom, hogy felszeletelem, attól még a nyála benne van a tortában, sütiben, mert készítés közben is nyal mindent, az evőeszközöket, az ujjait.

Láttam ezt is.


Ami a főzést illeti, én főzés közben persze megkóstolom az ételt, a kanalat csak megérinti a szám, a villát meg sem érinti. Normális ember ezt kulturáltan csinálja. De ő élvezettel, alaposan körbe nyalja az evőeszközöket és bele teszi a készülő ételekbe nyálasan. Tudom, hogy a nagy hőmérséklet fertőtleníti, de ez nekem akkor is gusztustalan.

2023. okt. 4. 22:03
 10/71 anonim ***** válasza:
89%
Ezellen nincs mit tenni..az anyòs ilyen marad vègleg
2023. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!