Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondjam meg anyósomnak, hogy...

Mondjam meg anyósomnak, hogy miért nem eszünk a tortájából?

Figyelt kérdés

Van egy csúnya szokása: szeleteli a tortát vagy a sütit, a sütis tányérba teszi valamelyik vendégnek majd, mielőtt a következő szeletet vágja, két ujjal lehúzza a késről a csokikrémet és az ujjairól lenyalja.

Következő levágott szelet után ezt megismétli, a nyálas ujjaival lehúzza a késre ragadt csokikrémet és a nyálas késsel vágja a következő szeletet a vendégnek.


Bár nagyon finom sütiket és tortákat tud készíteni, a vendégek, miután ezt látják, félre teszik az édességet és nem eszik meg. Azzal mentegetőznek, hogy az ebéd nagyon finom volt, ezért már "annyira tele vannak", hogy nem tudnak desszertet enni.

Anyósom erre nem sértődik meg, de a desszerteket a vendégeknek becsomagolja, hogy haza vigyék. Amit ők végül kidobnak.


Láttam már főzés közben is, hogy megkóstolja az ételt, lenyalja az étel maradékot a kanálról vagy villáról. Majd később újra ezt a lenyalt evőeszközt beleteszi az ételbe, újra kóstolja, nyalja.


A kisfiam 10 hónapos, anyósom mindig, amikor nálunk van, erőszakosan etetni akarja, aminek én nem örülök, miután egyszer láttam, hogy megevett (anyósom) 2 kiskanállal a baba ételből, majd ugyanazzal a kanállal adta a gyereknek az ételt. Akkor szóltam, hogy ezt nem szabad csinálni, kicseréltem a kanalat, ő pedig kinevetett azzal, hogy: "Jaj, de finnyásak vagyunk!"


Valóban finnyás vagyok?



2023. okt. 4. 21:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
72%

Főzéskor, kóstoláskor én úgy szoktam, hogy ahány kóstolás, annyi kiskanál. Van, hogy ott sorakozik a mosogatóban 10-15 kiskanál ilyenkor.

De: Az is igaz, hogy olyankor ha visszanyúl azzal a kiskanállal kóstolni megint, a kaja kap egy hőkezelést, szóval elvileg nem lehet baj.

De én akkor is újat veszek ki mondjuk.

2023. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
22%

51, a nyálban fertőtlenítő, antibakteriális anyagok vannak egyébként is.


Kérdező, az megvan, ha megfújod a gyereked ételét, mikor babaként eteted, több nyál kerül bele, mint így?

2023. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg kellene neki mondani, nyilván nem bunkón de határozottan. Valoszínű annyira megszokta hogy fel sem tűnik, vagy nem zavarja. Én pl megszoktam hogy üvegből iszok üdítőt, vagy nyáron hűtött vizet, jöttrk vendégek és én előtte rutinból beleittam az innivalóba. Persze nem szolgáltam fel nekik, az gusztustalan lett volna, elugrottam masikért a boltba. De megszokásból beleittam..ha eztán sem érti meg sajnos így járt, én sem kérnék belőle.
2023. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
79%

Legjobb lenne, ha a saját fia mondaná meg.

Egyik válaszoló kérdésére reagálva pedig, én pl úgy szoktam főzéskor kóstolni, hogy a fakanállal szedek egy pici kóstolót egy pici tányérba, és azt kiskanállal/villával a külön tányérkán megkóstolom... habot, krémet szintén meg lehet így, de sütés közben meg állandóan mosom a kezem, ha esetleg az ujjam végét beleérintem a krémbe, az tiszta volt, és már nyilván nem teszem vissza a nyálas ujjamat mégegyszer...

Én attól készültem ki, mikor a körberágott falatot akarta anyósom a babámnak adni. 🫣 hát fúj.

2023. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
60%

Apám ugyanezt csinálja, ráadásként még a kajába is beleeszik, összetapogatja. Mikor kifejeztem, hogy én nem tudom megenni így az ételt, mert szerintem gusztustalan, akkor közölte, hogy jaj mert nekem érzékeny a gyomrom. Megeszem a kaját, mert nincs más választásom, közben próbálok minden másra gondolni, csak erre nem. Ha nem eszek a főztjéből, jön a balhézás, meg az ordítozás, és a végén én vagyok a f@sz nyilván. Már feladtam. Majd ha elköltöztem, megszakítom vele a kapcsolatot, és kész.

Hogy a tényleges kérdésre is válaszoljak, mondd meg neki egyenesen, mást nem tudsz tenni. Ha megsértődik és nem változtat, akkor nemes egyszerűséggel ne egyél többet nála, aki nem ért a szép szóból azzal mást nem lehet csinálni.

2023. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
63%

Látszik a lepontozásokból, hogy sokan szeretik a nyálukat bele kenni a kajába, aztán úgy kínálgatják tovább. Higiénia az tényleg nincs. A főzés lehet fertőtlenítő, de a nyál az már benne marad. Azt ki nem veszi senki. Egy anyós meg nem a párja az embernek, hogy a váladékához is legyen gusztusa.

Na lehet nyomkodni itt is.

2023. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
80%

56, engem mondjuk azért pontoztak le, mert ahány kóstolás főzés közben, annyi kiskanál landol a mosogatóban (van, hogy 15 is).

Ki tudja már, mi a jó, szokásos gyk-s mércék ugye.

2023. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
12%

Oké, a kérdező megmondja az anyósnak, és akkor mi lesz?


Anyós valószínűleg egy életre megutálja, mert kvázi leigénytelenezi őt a kérdező (és mindegy, hogy az-e, ő nem tartja magát annak), innentől garantált a harag, a rejtett agresszió. A kérdező férje meg mivel ebben nőtt fel, majd cseszegeti a kérdezőt, minek kellett az anyjával összeveszni, és ö ugyanúgy odafofja adni a nyálas kaját/sütit a gyereknek, mert neki nincs vele problémája, és mivel ő is szülöke a gyereknek, a kérdező úgysem tilthatja meg neki.


Szóval, én nem látom, hogy ha megmondja, abból mi elönye származik, csak a viszony is meg fog romlani.

2023. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
82%
Annyi előnye származik, hogy többé nem kell hamis kifogásokat gyártani miért is undorodik az anyós kajájától. Az meg legyen a mama problémája, hogy miért nem fogadja el, hogy más nem akarja a nyálát a saját gyomrába lenyelni. És igen, valóban marhára igénytelen. Ha a kövér, ápolatlan embereket tudják némelyek nagy pofával csesztetni, akkor ő se legyen kivétel. Egyik eset sem gusztusos, ezt be kell látni.
2023. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
92%

52#

A macska nyálában, esetleg...

Nyállal, cseppfertőzéssel terjedő kórokról hallottál már??

2023. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!