Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jobban szeretem az anyósomat,...

Jobban szeretem az anyósomat, mint a saját anyámat. Más is volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Mielőtt megismertem volna a jelenlegi páromat, nagyon magányos voltam. Nem gondoltam bele, hogy anyám mennyire nem szeret engem. Mindig az az ellenpélda lebegett a szemem előtt, hogy vannak alkesz, mocskolódó, gyermekbántalmazó szülők és hogy milyen jó hogy az anyám nem olyan.


Aztán életemben először találkoztam más emberekkel is. Anyósomból árad a nyugalom, a szeretet, a kedvesség.


Mikor náluk voltam, ha lebetegedtem főzött rám, folyton kérdezte mit hozzon nekem a boltból, még teát is főzött nekem...

Ha elvágtam az ujjamat, egyből kereste elő a ragtapaszokat, és még azt is megkérdezte, hogy segítsen-e rátenni a kezemre…


Volt, hogy beugrott valahova, mi a párommal a kocsiban vártuk őt, erre ahogy visszaért, nyomott a kezembe egy tábla csokit. Azt sem tudtam hirtelen mit mondjak neki. Mindig attól félek mikor ilyen kedves velem, hogy ott helyben elbőgöm magam.


Ezzel szemben anyám teljesen más. Egy jó szava nincsen hozzám. Mikor balesetem volt és eltörött a lábam akkor is képes volt engemet szidni amiért figyelmetlen vagyok. Amikor elvágtam az ujjamat, rám mordult hogy csináljak valamit mert összevérzek mindent. Hazaér a munkából egyből kiabál, csapkod, sosem lehet vele beszélgetni. Mindig beleköt valamibe.


Anyósoméknál ettem egyszer egy finom tortát, pedig nem szeretem a tortát, de az valami hihetetlenül finom volt. Látták hogy ízlik nekem, még adtak is belőle. Mondtam is a szüleimnek, hogy olyan tortát szeretnék születésnapomra, erre nagyon le lettem hurrogva hogy az drága, egyek csak ott az anyósoméknál olyat… (6 vagy 7 ezer ft, már nem tudom.)

Nem vagyunk szegények, anyám folyton műkörmöshöz járkál meg teljes kiőrlésű meg ilyen - olyan amolyan egészséges kajákat vesz magának. Rám soha nem gondol.

Anyósék ha mennek étterembe vagy valahova, mindig hoznak nekünk is onnan valamit. Én anyám ha kérem sem, garasoskodik. Nem a kajáról van szó, hanem a gesztusról.


Ha anyámnak küldök képet messengeren, nem reagál rá, bezzeg az anyósom küldi a szívecskéket meg a matricákat. Őt érdekli mi van velem / velünk.


Most beteg vagyok, kiraktam a gyömbért az asztalra, hogy anyám majd megcsinálja nekem, főleg hogy azt sem tudom hogy kell. Beb.szta a hűtőbe, mondván hogy kupi van tőle az asztalon… 3 db gyömbérről van szó…

Abban reménykedem néha, hogy valami betegség elvigyen, de aztán ráeszmélek, hogy anyám miatt ugyan nem fogok megdögleni. A párom meg az anyósomék miatt érdemes léteznem.


Legszívesebben idehozatnám valahogyan az anyósomat, inkább vele élnék együtt, mint az anyámmal. Hiányzik, pedig “csak” 2 éve ismerem…


nov. 9. 15:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam már ezen az oldalon néhány olyat, aki jobb kapcsolatban volt az anyósával, mint az anyjával.
nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Sose volt anyósom. :)
nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is jobban szeretem az anyósomat, jobban mondva anyámat egyáltalán nem szeretem, már nem is tartom vele a kapcsolatot, az unokáit sem ismeri.


Bántalmazó, kontrollmániás, passzívagresszív, világutazó, szeretetlen anya volt mindig is. Sose voltunk jóban, gyerekként sem, kamaszként pláne nem.


Az anyósom szöges ellentéte, ő az az igazi jószívű, kedves, segítőkész embertípus, mindig nagy szeretettel fogadott, mára már amolyan anya-lánya kapcsolat van köztünk. Sok mindent megosztunk egymással. Mondjuk, mi lassan 15 éve vagyunk együtt a férjemmel.


Viszont egy dolgot javaslok neked: bármilyen nehéz, el kell fogadnod, hogy ő nem az anyád, csak az anyósod. Nem teheted tőle függővé az életed/boldogságod, mert ha a pároddal szétválnak útjaitok egy nap, vele is.

nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt több anyósjelöltem aki kedvesebb volt mint a saját anyám. Nem ritka, az anyák általában hordoznak sérelmeket a gyereküktől amit nehezen raknak félre az anyósod meg ismer kb pár éve, ha kedvelitek egymást akkor természetes hogy jól/jobban kijöttök.
nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Férjem is így van.

Mi gondoskodunk az anyósomról, ennek ellenére folyton azt hallja, hogy a lánya az isten (aki évi egyszer egy délután viszi el magájoz meg a dédunokákhoz). Anyukám meg látja, mennyire fáj neki és saját fiaként kezeli.

nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nincs anyósom, még az esküvőnk előtt meghalt. De az anyám nagyon-nagyon hasonló a tiedhez. Meg tudlak érteni, és klassz, hogy ilyen jó a kapcsolatod anyósjelölttel:)
nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
20%
Akinek anyósa van, az miért lakik az anyjával?
nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

"Akinek anyósa van, az miért lakik az anyjával?"

Mert azzal, hogy azt mondom, van anyósom, szerinted mondtam bármit is a lakhatási körülményeinkről? Nem.

nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
67%
nekem nemhogy az anyám de még az anyósom is egy felelőtlen agresszív személy aki szarik a másikba, még egy teát vagy kakaót se csinálna meg a másikért
nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
7%

"nekem nemhogy az anyám de még az anyósom is egy felelőtlen agresszív személy aki szarik a másikba, még egy teát vagy kakaót se csinálna meg a másikért"

Tényleg jobban érzitek magatokat, ha lejáratjátok itt a saját anyátokat is?

nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!