Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek mi a véleménye erről az...

Kinek mi a véleménye erről az esetről, helyzetről?

Figyelt kérdés

az életembe voltak rá példák amikor már valahogyan elegem volt abból, hogy az anyósom akarja megmondani a feleségemnek a lányommal kapcsolatban, hogy mi legyen.

De viszont ilyenkor jut eszembe az , hogy a mi lányunk mi élünk vele együtt többször látjuk vagyis hát legalábbis inkább én vagyok olyan , hogy egy párszor figyelem a reakciót és hogy mikor mit miért csinál és volt rá példa arra , hogy anyósom megmondja a feleségemnek, hogy ő maradjon itthon vele ha beteg és nem én.

Na de viszont nem mintha bajomra lenne az anyósom, hogy bajom lenne vele de valahogy valamikor irritáló, hogy ilyeneket csinál. Ez nem jelenti azt , hogy kicsit uralkodik a lányán vagy valami hasonló?

Egyébként meg ha valaki azt írja, hogy a gyereknek az anyjával kell lennie az oké én értem de nálunk kicsit máshogyan mennek a dolgok ez az egyik része a dolognak a másik pedig az , hogy én is elvagyok a kislányommal mert tudok rá vigyázni sőt kimerem jelenteni hogy azért néha jobban oda tudok rá figyelni még sokkal jobban tudom a gyerekkel való bánásmódot meg egészségügyi dolgokat mint a feleségem.

Egyébként még 30 év alatti (28,29) házasok vagyunk és ha lehetséges tapasztaltabb szülőktől várnék véleményeket meg ha lehetséges akkor olyantól is aki bölcsebb is és esetleg ért a gyerekekhez pszichológiai nyelven is köszönöm. És próbáljon meg valahogy írásban is meggyőzni köszönöm.



febr. 7. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Tehát annyi a probléma, hogy a nagyi szerint a beteg gyerekkel anyuka maradjon otthon?

Ignorálni kell a mamát, nyilván azért mondja ezt mert a) konzervatívabb felfogású, és szerinte a gyerekek körüli feladatokat elsősorban a nőnek kell elvégeznie vagy b) a saját lányát nyilván jobban ismeri, mint téged, így úgymond az neki az alap, hogy az általa jobban ismert személy maradjon a beteggel.

febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az van, ami kettőtöknek jó.

Hú, de emlékszem mennyi ilyen benyeltem anyukámtól. Nem kellett volna. De végül csak nekem is meg kellett húznom a határt. Ti legyetek bátrabbak! Sok sikert!

febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Úristen, de írj ilyet!


Ha a feleség anyja magyaráz, akkor jó a kapcsolat, csak a te anyád beleszólása lehet gond, nem tudtad?

febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Mígnem kiderült, hogy azért ne hagyjam kettesben a gyereket az édesapukájával, mert anyámék szerint esetleg előfordulhat, hogy molesztálná a gyereket. Semmi okuk nem volt ilyesmit gondolni. Undorító szemét dolog volt tőlük.
febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3#


Ezt most valahogyan nem értem

febr. 7. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokakban él még az a felfogás, hogyha a gyerek beteg akkor az anyának KELL otthon maradni, ha orvoshoz kell vinni azt is csak az anya. Mert "milyen anya az, aki nem" és "jajj az apja úgyse tudja". Igen, voltak és vannak ilyen apák, akik azt sem tudják milyen csoportba jár az ovisa vagy ki a tanára az iskolásnak. De ez egyre több helyen változik (szerencsére)

Nálunk: volt, hogy az apja marad vele otthon, neki könnyebb volt tp-re menni akkor, nálunk hajtás volt éppen. Olyan is, hogy ő vitte az orvoshoz, vagy vitte vissza kontrollra a gyereket 🤷🏼‍♀️. Ugyan olyan értékű szülő, mint én. Hozta-vitte oviba, mostmár suliba ő megy érte mindig. Ő reggel 6-ra megy, én 8-ra. Én tudom vinni. Délután ő 14:30-kor végez, 3 előtt ott van érte. Én 16:30kor végzek. Nálunk is "megszólták" már, hogy az apja ugyan úgy intézi a gyerek dolgait, mint én. Nem kell velük foglalkozni, úgy csináljátok ahogy nektek jó.

febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy anyósnak semmi, de semmi köze hozzá.
febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én örülök, ha a párom kiveszi a részét az ilyenekben. Az én anyukámék is mondták, hogy ne a párom vigyázzon a gyerekre, mett nekem kell vigyáznom a kislányomra.

De kimerem momdani, hogy a kislányom apás és hogy ő vele sokkal jobban elvan, mint velem, de ezzel nem tudunk mit kezdeni. Ha az apja tud rá vigyázni akkor vigyázgat nyugodtan. Egy gyereknek nem feltétlenül kell mindig az anyjával lennie. Nem magamnak szültem a gyereket hanem a páromnak is. Biztos lesz olyan akinek nem fog tetszeni, de tojd le. Ha nektek ez így jó akkor ne csináljátok másképp.

febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem uralkodik senkin az anyósod, csak tanácsot ad.

Érdekes, hogy az anyós jóindulatú tanácsa is felháborít sok kérdezőt, de gyakorin idegen emberektől kérnek tanácsot, és azok -sokszor- elképesztő válaszai teljesen rendben vannak...

Ha tudod, hogy mit kell tenni pl. felszökő láz, stb esetén, mire kell figyelni a betegséggel kapcsolatan, akkor a beteg gyereket is vállalhatod. Ha nem vagy biztos magadban, akkor inkább csak olyankor vigyázz rá te, ha nem beteg.

febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9# válaszoló

Azt értem egyébként, hogy tanácsokat ad mert azokat azért általában úgyis megszoktam fogadni meg meghallgatom mert tudom azt , hogy azért van benne némi tapasztalata is csak néha az zavar hogy szinte ki akarja jelenteni a lányának mármint a feleségemnek hogy ő legyen vele mintha néha rá akarná utasítani, hogy igen is tegye azt amit ő mond néha csak ez zavar benne a legjobban más nem csak azt nem értem, hogy mégis mi a rákos francnak kell neki ilyeneket kijelenteni meg emlékszem arra is , hogy állítólag az ő neki roszul esett, hogy a családi pótlékból én kértem bizonyos összeget a feleségemtől az ugyan úgy rám is tartozik nem csak rá aztán még neki esik szarul, hogy én bele merek nyúlni a saját pénzemhez ami jogilag is szinte ránk tartozik.

febr. 8. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!