Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma. Hosszú távon...

Anyós probléma. Hosszú távon hogy lehet az ilyen anyóst leépíteni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a férjemmel. Messze földön híresen gonosz és kiállhatatlan az (özvegy) anyósom. Rólam olyanokat mondott az elején, hogy van egy eltitkolt gyerekem, majd mikor kiderült,hogy meddő vagyok, akkor azt mondta, hagyjam a férjemet, hadd keressen magának egy egészséges, fiatal (akkor voltam 31 éves) nőt, akitől lehet gyereke lombik nélkül is. Nagyon sokszor megbántott, de mikor tavaly sikerült a beültetés és terhes lettem megfogadtam, hogy félreteszem minden sérelmem a baba miatt. Megszületett a kisbabánk és nekiàllt intézkedni először kisruha ügyben, holott elmondtuk neki, hogy felesleges az 50-es ruhákbol 35 db-ot venni mikor a baba 54 cm-vel született és mind kicsi rá amit vett. Egyik fülén be ,a másikon ki. Aztán elkezdett a hivatalba járni, intézni nekem a gyest, családit, meg az egyszeri anyaságit, ami persze kedves gesztus volt tőle, mert a császáros sebemmel örültem, hogy nem kell mászkálnom sehova, de most úgy néz ki, hogy ezek után mintha mindenbe szeretne beleszólni. Milyen popsi krémet használjunk, hogy ápoljuk a baba köldökét, mivel fürdessük, stb stb. Nincs baj ha tanácsot ad, de ha nem kérem ki a véleményét, akkor ne tegye. Nem vagyok se én se a férjem fogyatékos,hogy ne tudjuk mit hogy kell, egyébként is változnak az idők, ma már mindent másképp kell csinálni egy baba körül, mint mikor a férjemék voltak babák.

És okoskodva ad tanácsot, nem azért, hogy segítsen. Az is a baja, hogy sokat eszik a baba, meg úgy minden is baj, amit én csinálok. Próbálok vele jóban lenni, mivel ő az egyik nagymama ,de az, hogy mindenbe kényszert érez, hogy beleszóljon, nekem már kezd sok lenni. Magán gyerekorvost is úgy keresett a babának, hogy minket meg sem kérdezett, hogy akarjuk -e ,hogy ebben segiten. És minden ilyen megmozdulàsa után várja, hogy jöhessen fél napokra okoskodni, pedig most szeretnénk mi hárman összeszokni, még az én szüleim sem jönnek pont ezért, de anyós ezt nem érti meg.

Nem tudom mit csináljak, mert bunkó nem akarok vele lenni, de nem akarom, hogy azt gondolja, most aztán neki mindent lehet mert kéretlenül intézkedett ebben abban.



febr. 21. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Adj neki feladatot, akkor fontosnak érzi magát és azzal foglalkozik majd, nem minden mással.
febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyennek mondhatsz barmit, se felfogni nem kepes, se megerteni nem fogja soha, tehat teljesen felesleges. Ra kell hagyni, amiket osszehord, egyik fuleden be, a masikon ki, aztan ugyis azt csinalsz, amit akarsz. Amiket keres es kerdes nelkul elintezett neked es nem jo, vissza kell utasitani, nem igenybe venni! Es minel kevesebbet erj ra neki! ;-)
febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
A férjednek kéne beszélnie az anyjával, hogy hol vannak a határok és mi lenne a helyes viselkedési forma a jövőben. Ha az anyósod nem tudja vagy nem akarja a szabályokat betartani akkor lazítani kell a kapcsolaton.
febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Oh hiába beszél vele a férjem. Le sem sz*rja. Mindent intézni akar, de csak most mióta az egy szem unokája megvan. Előtte én voltam maga az Antikrisztus a szemében.
febr. 21. 15:31
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Ezért kell neki feladatot adni. Hidd el, könnyebb lesz az életed.
febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

A férjednek kell őt leállítania. Ha nem ért a szép szóból, akkor meg nem megy hozzátok. Nem kötelező nektek őt elviselni.

Ez a ti gyereketek. Ne intézkedjen.

febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg hiba lenne megbízni bármivel, inkább le kellene állítani. Ha a férjednek nem megy, valószínűleg rád fog maradni.
febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
8%

7!


De mar meg lett bízva, ő intézte a gyest, csaladipotlekot is

febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Magánorvoshoz nem irathatja a gyereket a gondviselő aláírása nélkül, így ha például időpontot foglalt, majd ő magyarázza ki, ja nem veszed igénybe. Hivatalos ügyben ne adjatok meghatalmazást.neki, innentől nem tehet a tudomásotok nélkül semmit. Ruha és egyéb kellék ügyben azon melegében visszaadod vagy át se veszed, ha tudod, hogy felesleges. Még időben lépd meg, mert nálunk 2 éves korára zsibvásár lett a lakásból, mire észbe kaptam és elutasítottam. Nem örültek, de ez van.
febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8! Nem lett megbízva. Ő saját maga mivel kisvárosban élünk felhatalmazta magát, hogy mikor a férjem dolgozott a közös vállalkozásban és nem figyelt, az asztalról elvette a gyerek iratait és bement a hivatalba. Csak hát kellettek az én papírjaim is. Aztán mivel mindenki ismeri így elmondták neki mi kell mit hozzon be és úgy jött hozzám, hogy adjam oda ezt meg ezt az okmányt, majd ő hozza a férjemét, a babáé nála van mert majd ő segít elintézni ezeket. Akkor frissen mutve meg a békesség kedvéért azt mondtam oké, de akkor kapott vérszemet.

Igen, tudom ,hogy le kell ülni vele megbeszélni,hogy hagyjon minket élni és csak legyen nagymama, a többit mi intézzük.

febr. 21. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!