Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma. Hosszú távon...

Anyós probléma. Hosszú távon hogy lehet az ilyen anyóst leépíteni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a férjemmel. Messze földön híresen gonosz és kiállhatatlan az (özvegy) anyósom. Rólam olyanokat mondott az elején, hogy van egy eltitkolt gyerekem, majd mikor kiderült,hogy meddő vagyok, akkor azt mondta, hagyjam a férjemet, hadd keressen magának egy egészséges, fiatal (akkor voltam 31 éves) nőt, akitől lehet gyereke lombik nélkül is. Nagyon sokszor megbántott, de mikor tavaly sikerült a beültetés és terhes lettem megfogadtam, hogy félreteszem minden sérelmem a baba miatt. Megszületett a kisbabánk és nekiàllt intézkedni először kisruha ügyben, holott elmondtuk neki, hogy felesleges az 50-es ruhákbol 35 db-ot venni mikor a baba 54 cm-vel született és mind kicsi rá amit vett. Egyik fülén be ,a másikon ki. Aztán elkezdett a hivatalba járni, intézni nekem a gyest, családit, meg az egyszeri anyaságit, ami persze kedves gesztus volt tőle, mert a császáros sebemmel örültem, hogy nem kell mászkálnom sehova, de most úgy néz ki, hogy ezek után mintha mindenbe szeretne beleszólni. Milyen popsi krémet használjunk, hogy ápoljuk a baba köldökét, mivel fürdessük, stb stb. Nincs baj ha tanácsot ad, de ha nem kérem ki a véleményét, akkor ne tegye. Nem vagyok se én se a férjem fogyatékos,hogy ne tudjuk mit hogy kell, egyébként is változnak az idők, ma már mindent másképp kell csinálni egy baba körül, mint mikor a férjemék voltak babák.

És okoskodva ad tanácsot, nem azért, hogy segítsen. Az is a baja, hogy sokat eszik a baba, meg úgy minden is baj, amit én csinálok. Próbálok vele jóban lenni, mivel ő az egyik nagymama ,de az, hogy mindenbe kényszert érez, hogy beleszóljon, nekem már kezd sok lenni. Magán gyerekorvost is úgy keresett a babának, hogy minket meg sem kérdezett, hogy akarjuk -e ,hogy ebben segiten. És minden ilyen megmozdulàsa után várja, hogy jöhessen fél napokra okoskodni, pedig most szeretnénk mi hárman összeszokni, még az én szüleim sem jönnek pont ezért, de anyós ezt nem érti meg.

Nem tudom mit csináljak, mert bunkó nem akarok vele lenni, de nem akarom, hogy azt gondolja, most aztán neki mindent lehet mert kéretlenül intézkedett ebben abban.



febr. 21. 14:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9-es! Nem irattatta, csak beszélt eggyel aki elvállalnà a gyereket jó pénzért, szóval ő lezsírozta, nekünk csak vinni kéne. Át nem venné az a doki, mert a mi gyerekorvosunkkal dolgozik együtt , ne kérdezd hogy van ez, nem értem még ezt a rendszert,csak annyit intézett, hogy ha a mi gyerekorvosunk nem érne és , vihetnenk a másik dokihoz is. Csak hát mi erre nem kértük anyóst.

A baba ruhákat nem értette meg hogy nem jók, már összekészítettem, hogy a férjem vigye neki vissza , aztán csináljon velük amit akar mert a gyerekre ha tudnám se akarnám ráadni. Mondtam neki milyen pelenkát használunk,milyen popsitorlot, popsikrémet, vegyen inkább azokbol, úgyis kell, talan elrontani sem tudja ,ha már valamit venni akar .

febr. 21. 16:55
 12/18 anonim ***** válasza:
14%

Arra gondolok,hogy ezeket a dolgokat azért csinálja,mert lelkiismeret fuldalása van feléd. Először el akart távolítani,most meg pont te szültél neki unokát. Ez nem biztos,de meg lehetne közelíteni a helyzetet ilyen szempontból is.

Beszélj vele,hogy kezdjezek mindent tiszta lappal,és csak abban az esetben segítsen,ha ti megkéritek rá.

febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

8#

Igen, akkor kellett volna leállítani, mert most már sokkal nehezebb lesz.

febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Be sem engedtem volna a gyerekem eletebe. Akinek konfliktusa van/volt az anyosaval, akkor sem fog valtozni semmi, ha unoka szuletik. Sot, csak rosszabb lesz.
febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha közöd vállakozásotok lenne, nem gyesre lettél volna jogosult szüléskor.

Ne mondd, hogy akkor nem gyed volt, mert csedet, gyedet meg csak elektronikusan lehet igényelni.

febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%

Csedet gyedet nem kapsz?

Jól teszed hogy visszaadod a ruhákat. A többiben állítsátok le.

febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nagyon eltűntél, miután rámutattunk, hopg nem kerek a történet.
febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A férjnek lehet az anyjával közös vállalkozása...
febr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!