Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-após probléma. Tanácstal...

Anyós-após probléma. Tanácstalan vagyok. Mi volna a jó döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hosszú lesz, de Megprobálok összeszedett lenni,csak annyira kivagyok most és nincs senki akinek elmesélhetném vagy kiönthetném a szívem.

Szóval adott egy férj akivel 3 éve vagyunk házasok és egy 1 éves gyerek.

A mi kapcsolatunk az utóbbi időben nagyon megromlott, próbálkoztunk megjavítani, de eddig sikertelenül.

A férjem spanyol, egy pár hónapja költözünk Spanyolországba, eddig különböző országokban éltünk a munkája miatt. Én Romániában születtem, az egész családom ott él, és innen kezdődne a történet.

Én anyósomnal egyáltalán nem jövök ki jól, amíg nem itt laktunk még el-el viseltük egymást, mivel ritkán találkoztunk, de így nagyon nehéz... Próbálom nagyon minimalizálni vele a kapcsolat, amennyire csak lehet.

A férjem a szüleimmel hát mit mondjak egy darabig nem volt gond, de aztán mindig volt valami nézeteltérés közte és édesapám között, szerinte édesapám mindenbe beleszól (szerintem nem igaz, mindig tanácsot ad, csak egy kicsit túl nyers, de ilyen mindenkivel).

Szóval eljöttek a szüleim hozzánk látogatóba (az évek során soha nem találkoztak anyatársal a sok km miatt). Első napi találka megvolt, minden rendben zajlott. Anyósom meghívott minket meg az összes testvérét és családját vasárnap egy ebédre (ez minden vasárnap így működik) ahova úgy döntöttem, hogy nem megyünk el, mert nagyon kicsi a hely és soha nem férünk el rendesen, a férjem legelőször beleegyezett, aztán innen kezdődött a mai napig tartó cirkusz. Vérig sértődött ő és a családja is, hogy mi nem mentünk el(a szüleim nem is tudtak a meghívásról) azóta úgy bánik a szüleimmel, mintha valami kapcák volnának.

Nagyon rosszul érzem miatta magam, annyi km megtettek, hogy itt legyenek és a férjem meg nem is szól hozzájuk.

Én több oknál fogva már sokszor gondolkoztam a váláson, mert nagyon nehéz nekem ez a helyzet, hogy egyáltalán nem egyezünk, és nem is úgy tűnik, hogy ez javulni fog. De akkor eszembe jut a kisfiam, aki miatt tűrok mindent, nagyon apás, nagyon szereti az apját és ha mi elválnánk és én visszaköltöznék Romániába, ritkan látna az apját és az nagyon megviselné őt. Voltunk otthon egy párszor a férjem nélkül 1 2 hétre, és ilyenkor is nagyon megviselte őt az apja hiánya.

Annyira tanácstalan vagyok és annyira egyedül érzem magam. Nem tudom mi volna a jó megoldás.



dec. 5. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
79%
Ha benne maradsz ebben, a gyerek pont ugyanúgy fog szenvedni, mintha külön élnétek a férjedtől, mivel érezni fogja rajtad egy idő után, hogy boldogtalan vagy, és az rá is hatással lesz. Pont, hogy az ő érdekében kéne elválnod, mert megérdemel egy kiegyensúlyozott, boldog anyukát.
dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
83%

az 1 éves gyereked többször volt már romániában és mindig megviselte az apja hiánya...

Kamu.

1 mikor volt alkalmalma odamenni párszor az 1 éve alatt?? 2 havonta oda jártatok?

2. mennyire hiányozhat egy 0-1 évesnek az apja ?

dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
22%

"mennyire hiányozhat egy 0-1 évesnek az apja ?"

Sokkal jobban, mint gondolod!

dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
92%
Minél kisebb a gyerek, annál korábban váljatok el, ha ennyire nem jó már együtt.
dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
69%

Szempont volt a nulladik pillanattól, hogy olyan férjed legyen majd, akinek a szülei kijönnek a szüleiddel?

Mennyi ideje és mennyire jól ismertétek egymást, amikor a gyerek megszületett?

dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
90%
Hát nézd, csak a gyerek miatt ne maradjatok együtt. Most sokkal kisebb baj a gyereknek a változás, mint 10-15 év múlva. De ami a konkrét meghívást illeti, maximálisan a þe hibád, és érthető a reakciójuk.
dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
88%

Egy egy éves szerintem is hamar megszokná az új helyzetet, ha válásra kerülne a sor, tehát én is azt ajánlom, hogy egy ilyen szituban a "minél előbb, annál jobb" elvet kövesd.

Viszont mielőtt elkezded a folyamatot, mindenképp beszélj egy ügyvéddel, hogy milyen lehetőségeid vannak, nehogy az legyen, hogy apuka bekeegyezése nélkül nem hagyhatod el a gyerekkel Spanyolországot vagy hasonló!

dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
94%
A szüleid nálatok vannak most, a férjed meg duzzog rájuk, ha jól értem. Ez most nagyon szar lehet a szüleidnek. Kellemetlenül érzik magukat gondolom. Szerintem jobblenne ha a szüleiddel beszélnél erről. Ha ők is úgy lássák jónak, menjenek haza. A házasságod meg nemhinném hogy hosszú lesz.
dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleim nem is tudtak a meghívásról)"


Mivel nem mondtátok el nekik.

ANyós csak vendégül akarta látni az előszőr látott, és igen, illett volna elmenni, de a leginkább az volt illetlenség, hogy először igent mondtatok, majd pedig egyszerűen nem mentetek el, mert te úgy döntöttél.

dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem remesen bunko dolog volt toled nem elmenni az ebedre. Mert kicsi a hely ? Hat ez röhej komolyan. Nagyon tiszteletlenul viselkedtel a paroddal es a csaladjaval is. Es a szuleidet is te hoztad ebbe a helyzetbe. 3 ev utan 1 eves gyerekkel valni meg egy tragikomedia. Gratulalok , jar a keksz. Egy ujabb megnyomoritotz gyerek élet. Ha elvaltok hanem ennek a kisgyereknek mindenkepp sz@r lesz..
dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!