Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Átmennétek anyósékhoz hetente/...

Átmennétek anyósékhoz hetente/kéthetente vasárnapi ebédre? Egészséges egy városban lakni?

Figyelt kérdés
febr. 25. 08:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, a saját szüleimet nem látogatnám hetente
Csak ha betegek
124 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
Ha jóban lennénk, szívesen látna és ráérnék, akkor igen, de nem szervezném e köré az életem. Pl. nem hagynék ki egy kirándulást emiatt. Mi is minden hétvégén mentünk a nagyszüleimhez. Jó volt találkozni az unokatesókkal. Anyukám szemszögéből anyós/após voltak.
febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
29%
Át megyek spórolok legalább,löki a hülyeségeit de jó lakunk legalább.
febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
87%

Nem, a saját szüleimhez se. A férjem anyja ragaszkodott hozzá, pár hónapig mentünk is, de ezzel a szombatunk mindig kuka volt. Érjünk oda 10re, amihez kilenckor el kell indulni, ebéd kb 2kor volt, aztán nehogy menjünk még. Volt 7-8 mire hazaértünk.


A saját életünk fontosabb.

febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
61%
A havi 2 alkalom bevállalható.
febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Igen, simán. Szeretem a családomat, ergo kapcsolatban akarok velük lenni. Kéthetente egy ebéd simán beleférne. Velük is, a saját szüleimmel is. De lehet három hetente is, a lényeg az lenne, hogy mindenkinek jó legyen
febr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
82%

Első kérdés: persze simán, ha jó a viszony. Gyerekek látják a nagyszülőket, heti 1 alkalom simán normális családi kapcsolat.

Második kérdés: a szülőktől olyan messze kell költözni, h papucsban már ne tudjanak átmenni. Ez egy elég jó tanács. Én a gyakorlatban egy olyan távolságot jelölnék meg minimálisan, ami mondjuk min 20 perc autóval. Ez már simán elég ahhoz, h ne legyenek kellemetlen mindennapi látogatások.

febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%
Siman. Mi nagyon joban vagyunk, csodalatos emberek a ferjem szulei. Bar hozzatennem, hogy en most eppen itthon vagyok a kisfiammal es 10 perc setara laknak, talan emiatt is mas a helyzet. Gyerek elott azert kevesebbet talalkoztunk, de hetente egyszer-ketszer akkoris megvolt, az tuti. De most heti tobbszor is talalkozunk. Vagy o ugrik be akar csak 30-40 percre,ha van ideje napkozben vagy eppen mi megyunk at hozzajuk, esetleg kozosen elmegyunk valahova setalni, vasarolni, stb. Nincs igy menetrendszeruen betervezve, hogy akkor most minden vasarnap ebed van, de az is szokott lenni, ahogy alakul.
febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ilyen szervezett ebéd nem volt. Szüleimmel egy kerületben laktunk, munka után, ha nem is mindennap, de nagyon sűrűn beugrottunk. Anyukám tudta, hogy éhesek vagyunk, mindig kaptunk valami finomat. Boldog idők...
febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%

Nem mennék állandó fix időpontban a saját anyámhoz se.

Egy városban lakni oké, ha normálisak. Az én anyósomékkal egy városban lakunk. Szerintem a hirtelen látogatás részükről még sosem fordult elő. Bezzeg amikor a gyerek kitalálja, hogy telefonálni akar a mamával, aztán a második mondata az, hogy Átmegyek hozzád, jóóó? Mindezt hirtelen felindulásból. Szerintem az anyósomtól tök aranyos és toleráns, hogy ilyenkor várja örömmel.

febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%

Egy városban lakni oké, de nekem nem férne bele, hogy minden második vasárnapomat másoknál töltsem.

Hogyne, van jobb dolgom is, mint reggel kilenckor kelni, tízkor elindulni, de egy előtt náluk nincs ebéd, szóval négy-öt óra előtt nem érnénk haza.


NÉHA bevállaljuk, de a vasárnapot szeretjük a saját hobbinkkal tölteni, amire hétköznap nem jut idő, de tökéletesen kikapcsol a hétfői melókezdésre.

Másnál vendégeskedni egy teljes délutánt minden csak nem pihentető.

febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!