Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat miért zavarja ez?

Anyósomat miért zavarja ez?

Figyelt kérdés

Az én szüleimnek az elmúlt pár évben egy sikeres befektetés után több bevételük lett. Jóval több mindenre telik.

Nagyon sokat segítenek is nekünk. Mi mind a ketten dolgozunk a férjemmel, de átlagos életet élünk.

Azóta a szüleim segítettek felújításban, pénzzel is támogatnak. Évente mikor mennek utazni 4-5* elvisznek minket is a férjemmel és a gyerekeinkkel magukkal. Elég sok helyen voltunk az elmúlt időszakban.

Most is tervezünk menni 2 hónap múlva egy hosszabb útra. Anyósomnak már említette a férjem (egyébként jóban vagyunk velük), de megint be szólt, hogy na már megint mentek. És ez milyen gáz, hogy ennyit utaztok meg, hogy anyámékon élősködünk.

Elegem van már ebből, hogy folyamatosan be szólogat, mindent lehúz. Ő persze az országhatárt se hagyja el, mert imád otthon lenni. És nem érti meg, hogy nem mindenki ilyen. Nem tudom miért zavarja ez.


márc. 25. 22:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
39%
A szüleid miatt több jut a családodnak, és irigy, hogy nyilván "őket jobban szeretitek". Ha a szüleid ezt jó szívvel adják Neked, akkor nem értem, miért lenne élősködés. Ha a házastársadat nem zavarja, hogy ő is anyósék pénzén habzsi-dőzsizik, és a maga módján hálás érte, és valamilyen módon meghálálja nekik, akkor nem értem, miért zavar téged, hogy az, aki semmit nem ad, és nincsenek is ilyen igényei, beszól. Szólj neki vissza olyat, amitől eláll a szava...elég annyi is, hogy "Elegem van már ebből, hogy folyamatosan be szólogat, mindent lehúz." Kérdezd rá, hogy miért csinálja ezt, neki ez miért esik jól, miért érzi szükségét, hogy ha jót nem tud mondani, akkor a keserűséggel a másik örömét be kell mindenáron árnyékolnia! Aztán hápogjon ő, ne te érezd magad rosszul, mert ő ezzel kapcsolatban valamit nem tud megemészteni...
márc. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam élősködőnek. Mind a ketten dolgozunk a férjemmel, de nyilván ilyen életszínvonalat nem tudunk hozni amit a szüleim élnek. Nekik meg én vagyok a gyerekük, természetesen mindenben szeretnének támogatni és segíteni. Nem várnak el semmit cserébe, ettől függetlenül mindig amiben csak tudunk segítünk nekik.


Nagyon sajnálom, hogy anyósom ilyen. Sajnos a férjemet is lehúzza, hogy ha nincs pénzed ilyen nyaralásra milyen gáz, hogy az anyósodék fizetik. Ilyenkor a férjemnek baromi rosszul esik.

márc. 26. 06:54
 13/36 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem irigy, hanem zavarja, hogy nem tudja finanszírozni ugyanezt, mint a szüleid és gondolom azt érzi, biztosan többre tartjátok a te szüleidet, mert ök tudnak anyagilag segíteni, több időt vagytok velük, és ez fusztrálja, kevesebbnek érzi magát emiatt.


Nyilván nem ez a helyes út, így kimutatni, de egyértelműen a kisebbrendűségi érzése miatt szól be.

márc. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem így kell ezt megközelíteni. Ha szüleid vesznek egy drága ruhát/játékot a gyereknek, akkor azt is vissza kellene utasítani, mert nektek nem tellne rá önerőből? Azért szerintem senki nem szólna, de mégis miben más egy utazás? A férjed fogja fel így, élvezze a lehetőséget, és mivel nyilván a szüleid ezeket nem dörgölik az orrotok alá, ezt ne hagyja az anyjának sem (mert neki nyilván ez is a célja, hogy kicsit belerondítson az ajándék feletti örömbe, hogy nehogy túlságosan hálás lehessen az apóséknak...)

Én mindent elfogadnék, amit tudom, hogy szívesen adnak (maguktól), és az ajándékozónak nem megterhelő anyagilag.

Azzal viszont nem tudsz mit kezdeni, hogy ő otthonülő típus, szerintem ezt engedd el, mert különben állandóak lesznek a szájhúzások... Intézd el annyival, hogy mindenki másképp szereti eltölteni a szabadidejét, titeket valószínűleg az nem tenne boldoggá, amit ő kedvel.

Apósom is ilyen volt, neki az a pihenés, ha felássa a kertet, hát köszi, inkább én is utazok 😀

márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Igen valahogy így próbál a férjemben rossz érzést kelteni. Ahogy most is. Mondtam a férjemnek, hogy ne is mondja el neki, csak az indulás előtti napon mert addig ezzel piszkálja.

Pedig emiatt nem lenne az, hogy a szüleimmel többet vagyunk vagy többre tartjuk őket.

Sajnos a viselkedése amit tanúsít az annál inkább erre az irányba visz.

márc. 26. 07:38
 16/36 anonim ***** válasza:
84%
Ezt az utolsó megjegyzésedet elmondhatnád anyósodnak is.
márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanilyen, de hasonlo. Szuleim (foleg anyam) ott segitenek ahol tudnak, ha megszorulunk kerunk kolcson penzt, de mindig visszafizetjuk. Es nem nagy osszegeket, 2havonta 20-30ezrekrol van szo.

Anyosom alkoholista, munkaja sincs, nekunk kellene ot penzelni a sogornom szerint, sokszor adtunk mar amikor volt mibol, de sosem lattuk viszont. O most elkezdte az en szuleimet szidni, hogy micsoda polgari eletet elnek (?) pedig csak megdolgoznak a penzukert, foleg anyam, mert nelkule apam sem lenne sehol.

márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak számomra nem világos, anyósod miért tud BÁRMIT a szüleid vagyoni helyzetéről??? Mi köze hozzá? Semmi, és EZT nem kell elmondani neki.


Napi kapcsolat ide vagy oda - ezt is nyugodtan lehetne redukálni -, ez rhadtul nem tartozik rá.

márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

A szüleim anyagi helyzetéről nyilván nem tud semmit.

De ha éppen elutazunk Balira, rögtön le tudja venni, hogy az nem 10 fillér.

márc. 26. 11:33
 20/36 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a rendszerességgel van bajuk. Egy dolog, ha a gyerekem kap ajándékot, utazást, stb. De ha az életvitele arra állt rá, hogy ő átlagosan keres, de nagypolgári módon él, mert valaki fizeti a luxus dolgait, az szerintem is elég gáz.
márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!