Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat miért zavarja ez?

Anyósomat miért zavarja ez?

Figyelt kérdés

Az én szüleimnek az elmúlt pár évben egy sikeres befektetés után több bevételük lett. Jóval több mindenre telik.

Nagyon sokat segítenek is nekünk. Mi mind a ketten dolgozunk a férjemmel, de átlagos életet élünk.

Azóta a szüleim segítettek felújításban, pénzzel is támogatnak. Évente mikor mennek utazni 4-5* elvisznek minket is a férjemmel és a gyerekeinkkel magukkal. Elég sok helyen voltunk az elmúlt időszakban.

Most is tervezünk menni 2 hónap múlva egy hosszabb útra. Anyósomnak már említette a férjem (egyébként jóban vagyunk velük), de megint be szólt, hogy na már megint mentek. És ez milyen gáz, hogy ennyit utaztok meg, hogy anyámékon élősködünk.

Elegem van már ebből, hogy folyamatosan be szólogat, mindent lehúz. Ő persze az országhatárt se hagyja el, mert imád otthon lenni. És nem érti meg, hogy nem mindenki ilyen. Nem tudom miért zavarja ez.


márc. 25. 22:09
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Nem valaki fizet. Hanem a szüleim. A szüleim segítik az életünket amiért nem lehetek elég hálás.

Csodálatos szülők voltak mindig is.

márc. 26. 17:19
 22/36 anonim ***** válasza:
74%
Persze, ez teljesen érthető a te oldaladról. De egy felnőtt, dolgozó férfinak azért gáz, hogy mint egy gyereknek, fizetik a luxus dolgait. Neked a szüleid, neki nem.
márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
84%

20!

Szerintem kérdezőék nem "ráálltak", hanem elfogadják, amíg kapják, és nyilván tudomásul vennék azt is, ha nem vinnék őket többször.

Amit te írsz, az alapján a kerdező és a férje egyből becserkésznének egy másik idősebb házaspárt az anyagi javakért, ha a szülők nem akarnák/tudnák vinni őket többször 🙂

(Ja, és az is lehet, hogy a szülőknek is származik némi előnye a közös útból, mondjuk a fiatalok talpresettebbek, jobban beszélnek angolul stb., ami egy ilyen távoli úticélnál nagyon jól tud jönni, így végülis mindenki profitál ebből a helyzetből.)

márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

A férjemnek nem gáz, nem éli meg rosszul. Az elején volt ebből pár beszélgetésünk, de ezt mindenki elkezdte normálisan fogadni. A szüleim örömmel és szívből visznek minket. Élvezzük a közösen töltött időt. Mindenki élményeket gyűjt. És igen #23-as kicsit idegenvezető szerepet is játszunk. Anyukámmal közösen nézzük ki mindig jó előre, hogy hova megyünk miket nézünk meg. És én szoktam általában angolul beszélni.

És ha nem vinnének minket többször mert nem telne már rá akkor se lenne semmi.

márc. 26. 17:31
 25/36 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom zavarja hogy elég egyenlőtlrn a helyzet. Mindig ő lesz aki kevesebbet tud adni. A gyerekeknek is nyilván a te szüleid a favoritok. Balival , meg drága ajandekokkal nehéz versenyezni. Te persze hogy máshogy éled meg hiszen a szüleid. Őszintén szerintrm is gáz évi 4- 5 alkalommal mással nyaraltatni magam . 1x még oke, de ennyiszer nekem nem lenne képem menni.
márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

De a szeretetet miért kéne anyagi javakban mérni?

Egyébként nem ez volt a kérdés e, hogy ki hányszor menne el. Te lehet csak egyszer mennél, mi megyünk ha elhívnak :) és egy másodpercig se érezzük emiatt rosszul magunkat.

márc. 26. 19:58
 27/36 anonim ***** válasza:
Szerintem anyósodat ez "bántja belülről" hogy a te szüleid ezt megengedhetik maguknak,ő meg lehet nem áll úgy anyagilag hogy egy külföldi myaralást tudna fizetni.
márc. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Hát engem meg nem érdekelne, hogy ő ezt hogy éli meg! Nem róla van szó, semmi köze ahhoz, hogy a szüleid milyen helyzetben vannak és mibe vonnak be titeket. Lehet ő irigy, rosszidulatú, ami csak akar, de ahhoz nincs joga, hogy azzal vezesse le a frusztrációját, hogy beszólogat, mert nincs joga senki kedvét elrontani. Vissza kell szólni, hogy álljon le, és törődjön a maga dolgával, mert neked meg nem kötelességed hallgatni, és ha ezt csinálja, akkor legközelebb semmit nem mondtok nekik, azt se, hogy elmentetek, majd a néma telefonból, meg a zárt ajtókból rájön. Ha csak negatívumot szór felétek emiatt, akkor ez az egyetlen, amit elér vele...A szomszédnak is beszólogat, meg a sarki boltosnak? Na, ugye, hogy nem! Az ő dolgaikhoz sincs semmi köze, így a tieitekből is kimaradhat!
márc. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
26 akkor mi a kérdésed? Véleményt kértél, kaptál. Ha nem érdekel ne kerdezz. Zavarja hogy a fia nyaraltatja magát mas pénzén. Nem mindrnki fogja fel ugyanúgy..szerinte ez ciki..
márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
68%
Úgy van vele, hogy ha neki szar,akkor a fiának se legyen jó.mert ha ő nem mehet nyaralni akkor az a fiának se jár. Ez a primitív ember elképzelése.
márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!