Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat miért zavarja ez?

Anyósomat miért zavarja ez?

Figyelt kérdés

Az én szüleimnek az elmúlt pár évben egy sikeres befektetés után több bevételük lett. Jóval több mindenre telik.

Nagyon sokat segítenek is nekünk. Mi mind a ketten dolgozunk a férjemmel, de átlagos életet élünk.

Azóta a szüleim segítettek felújításban, pénzzel is támogatnak. Évente mikor mennek utazni 4-5* elvisznek minket is a férjemmel és a gyerekeinkkel magukkal. Elég sok helyen voltunk az elmúlt időszakban.

Most is tervezünk menni 2 hónap múlva egy hosszabb útra. Anyósomnak már említette a férjem (egyébként jóban vagyunk velük), de megint be szólt, hogy na már megint mentek. És ez milyen gáz, hogy ennyit utaztok meg, hogy anyámékon élősködünk.

Elegem van már ebből, hogy folyamatosan be szólogat, mindent lehúz. Ő persze az országhatárt se hagyja el, mert imád otthon lenni. És nem érti meg, hogy nem mindenki ilyen. Nem tudom miért zavarja ez.


márc. 25. 22:09
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
27%
Azért kíváncsi lennék, ki lenne büszke rá, ha a felnőtt fia rendszeresen másokkal fizettetné a luxuskiadásait. Amikor ezt nő csinálja, simán aranyásózzák.
márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%
31, ezt mondom én is , hogy tutira gáznak tartja anyós is. Én se lennék rá büszke.
márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

És miért, mit kellene csinálnia a férjnek? Nyilván kellemetlen neki is, de még mindig nem annyira, hogy emiatt szétszakítsa a családját. Vagy pusztán önérzeteskedésből szerintetek mi lenne a dolga?

a) büszkeségből semmit nem elfogadni, így megfosztva a feleségét és a gyerekeit is olyasmitől, ami élmény lehetne nekik, csak azért, mert nem a teremtés koronája kereste meg a rávalót?

b) az asszony és a gyerekek elmehetnek, ő meg itthon marad önérzeteskedni, hogy ne legyen ciki, hogy anyósék nyaraltatják, és ezzel kimarad egy csomó élményből, amit a családja megkap?

c) egyéb?

márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

A férjemmel már rég együtt voltunk mikor a szüleimnek tehetősebbek lettek, így teljesen más felállás van.

És óriási különbség van aközött amit leírsz és aközött ami van... Hogy fizetteti mással a luxus kiadásait. Mert az gyakorlatilag az úgy néz ki, hogy ezt azt akar venni és elvárja, hogy a szüleim kifizessék.

Egyáltalán nem ez van. Ha a szüleim felajánlják, hogy éppen mehetünk utazni, vagy adnak X összeget, hogy költsük amire szeretnénk, vagy, hogy újítsuk fel ezt, vegyünk ebből újat és fizetik.

Úgyhogy a férjemet ne hasonlítgasd egy gold digger nőhöz aki csak ezt nézi.


És igen, mit csináljon? Mondja meg, hogy egyikünk se menjen el? Vagy ő maradjon itthon addig és a gyerekeinkkel közös időtől fossza meg magát?!

márc. 27. 16:50
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs baj ezzel. Van munkátok, nem a szülők tartanak el. Ha a szülők adni akarnak és van miből, mégis kinek adják? A szomszéd gyerekének?

Az anyósnak talán az fájhat, hogy ő nem tud adni. Talán ez miatt kisebbségi érzése van, de ez az ő dolga, nem a te feladatod megoldani.

De amúgy mikor beszól akkor szépen el lehet mondani neki, hogy ne érezze magát ez miatt rosszul stb…

márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Irigy
márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!