Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám udvariasan visszau...

Hogy tudnám udvariasan visszautasítani anyósom palacsintáját?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz palacsintákat csinál. Vastag is, gumis állaga van és néha feltekerni is nehezen lehet.

Ma például szerintem picit nyers is volt, egyszóval borzalmas.

Persze mindig ha süt, kedvesen kínál, mondja hogy egyek belőle, meg is próbálom, hátha ízleni fog, de sajnos nem. Kicsit bunkónak tűnik, hogy otthagyom a tányéron.

Sokszor nem is kérek emiatt.

Mit csináljak ilyenkor?



ápr. 4. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Köszi, nem kérek.
ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm, most nem kérek.


Köszönöm, nemrég ettem.


Köszönöm, nemsokára fogok ebédelni/vacsorázni, nem szeretnék előtte édeset enni.


Köszönöm, nem kérek, mostanában nem vágyom az édességre.


Köszönöm, most nem kívánom, tegnap is ezt ettem a munkahelyemen. (azért ott, nehogy bárki más az asztalnál eláruljon, hogy de hát tegnap otthon nem is sütöttél)


Köszönöm, nem kérek, diétázom.


Hadd segítsek, úgy szeretek palacsintát sütni, te addig pihenj csak / megterítesz kérlek? (és gyorsan megsütsz pár darabot vékonyabbra)


Megelőzésnek pedig egy tipp, mielőtt mentek anyóshoz: Múltkor olyan finom volt a kókuszgolyó/zserbó/bármi más, amit tényleg finoman készít el/, készítesz kérlek megint, amikor átmegyünk hétvégén?

ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

“Múltkor találtam egy új palacsinta receptet. Kipróbáltam és nagyon finom. Átküldhetem? Kipróbálod te is? Annyira finom. És a fiadnak/lányodnak is nagyon ízlett.”


Egy próbát megér. Küldj neki valami jó palacsinta receptet!

ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
8%
Kend a hajadra a palacsintád!
ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Meg kell momdani az igazat,hogy nagyon rossz palacsintát csinál,ha gondolod ajáld fel ahogy te szoktad csinálni vagy egy másik receptet.
ápr. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem lehet neki megmondani, hogy nem ízlik? Én az enyémnek simán megmondom és nincs sértődés. Az én anyósom só nélkül főz, mindent tönkölyliszttel, zsírszegényen, hús nélkül, szóval képzelheted milyen finomakat főz. És mindig hozza, hogy együnk belőle és mindig haza is vitetjük vele, mert számunkra ehetetlen.
ápr. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Az enyémet lehetne picit vékonyabbra sütni? Mert úgy jobban szeretem/mert csak a vékonyak át szeretem. Szívesen megcsinálom magamnak.
ápr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Fogyózol. Vagy cukormentes étkezést választottál. Aznapra. Éppen akkor 😅 de erről már nem kell tudnia.
ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Köszönőm, de en másként szeretem a palacsintát.

Persze lehet megsértődek, de egy normális ember értékeli az őszinteséget.

ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, nyugtass meg, hogy csak a pasi anyjáról van szó, nem a házastársadról... Vagy, hogy legalább mindezt az inkompetenciát nem fejelted meg egy gyerekkel...

Egyébként előttem sok jobbnál jobb alternatívát találsz az udvarias elutasításra.

ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!