Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki visszautasít...

Van itt olyan aki visszautasította a szülei anyagi segítségét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy van itt olyan aki döntött-e már így és ha igen mi volt az oka?

Barátnőm kezét megkértem, a szüleim szeretnének támogatni minket, lakást is adnának de nem érzem ezt annyira, mert az apám folyton beleszól mindenbe, erőszakos, csak az jó amit ő mond. Barátnőm sem.szivesen költözne abba a lakásba, amit a szüleim vennének, mert fél hogy beleszólnak majd eléggé az életünkbe.

Hülyeség lenne esküvő után inkább hitelre lakást venni, és (szerintem) nyugiban élni?

Érdekelnek hasonló történetek, ha voltatok/tudtok ilyen esetet.

Köszi.

26 F


2023. aug. 25. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Miért csak akkor adnak lakást, ha van barátnőd, és összeházasodtok?
2023. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én volt már, hogy visszautasítottam a szüleim támogatását lakásfelújításhoz, mert megvolt rá a pénzem.


Másik alkalommal meg elfogadtam, mert szükségem volt a pénzre. A szüleim nem olyanok, akik beledumálnak az én dolgomba, vagy felhánytorgatják később a pénzt, amit kaptam tőlük, úgyhogy egyébként is jó a viszonyunk.

2023. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, amikor még a továbbtanulásomról volt szó, és olyan szakot néztem ki, ami apámnak nem tetszett, kijelentette hogy nem fogja támogatni, csak akkor, ha valamilyen gazdasági irányba megyek... A másik, húgom és a párja 2 évre beköltöztek a szüleim egyik lakásába, de onnantól mindenbe beleszólt, semmi se volt jó, össze is vesztek a végére.

Ha ennyire nehéz természetű és tudod hogy beleszólna a dolgokba, inkább ne fogadd el.

2023. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudok ilyen esetet, barátnőm nem fogadta el a szüleitől. Ugyanis az volt a feltételük, hogy férjhez megy a barátjához a csaj, és a szülők kettőjük nevére íratnák, (új családi ház vásárlás lett volna), tehát a lányuk és vejük nevére 50-50 százalékban. Ezt a lány a magánéletébe való beavatkozásnak élte meg, úgy volt vele, hogy ha akarnak a szülei, akkor adjanak NEKI házat vagy lakást. De ne egy - a szülőknek - lényegében idegen nevére egy fél családi házat. Csaj levette, hogy utána is jönne a belepofázás kb. mindenbe. Így inkább vettek fel hitelt (a párja már régebb óta dolgozott, neki volt félretéve önerő). Azóta már házasok, és azt mondja a csaj, hogy jól döntöttek nagyon, mert így is elkezdtek beleszólni mindenbe a szülei, míg ő aztán ki nem jelölte a határokat, azóta sértődés, de nyugi van.
2023. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Én is ezen gondolkodok így 21 évesen, hasonló problémák miatt, hogy inkább összegyűjtök 30-40 misit valahonnan és veszek magamnak lakást valahol.
2023. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De az is inkább színlelt segítségfelajánlás volt, hogy elmondhassák hogy ők megtettek mindent, felajánlották a segítséget, szimpla lelkiismeret tisztogatás. Olyanok a szüleim akik az iskoláztatásunkat is felhánytorgatták, így egyértelműen közöltem hogy a fáradságot se kellett volna venniük..
2023. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
30-on túl voltam, mikor édesapám a semmiből előkerült és le akart mondani valami örökségről az én javamra, hogy abból kezdjem el az életemet. Jól jött volna a pénz, mert éppen lakásfelújításban voltam, de lemondtam róla: addig nem is érdekelte, hogy élek-e és nem akartam erkölcsi alapot nyújtani ahhoz, hogy később bárhogyan gondoskodnom kelljen róla.
2023. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Anno jogsit fizették volna.
2023. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nehéz természetű igen, és ha adott eddig is valamit, pl amit ti is említetek, a továbbtanulás vagy az autó, az is fel van hánytorgatva, konkrétan az autóhoz is jogát tartja bármikor, hiába állítólag "nekem vette". Nagyon nehéz a hitelt fizetni, de szerintem sokkal nyugodtabban leszünk mi úgy, végülis az a lényeg hogy mi megértsük egymást és akkor nem lesz gond.

Köszi a válaszokat! Bár tényleg elkeserítő, hogy szülő létükre felhánytorgatnak mindent.

2023. aug. 25. 21:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek nem volt sok pénzük, szóval mindig kisebb összegeket kaptam csak, de azt mindig jó szívvel adták, nem költötték el helyettem, nem kötötték feltételekhez vagy olvasták rám később. Ezt azért írom le, hogy ilyen is van, tök szomorú, ha egy szülő csak bizonyos beleszólásért támogatja a saját gyerekét. Ha rossz szájízzel kellene, akkor lehet, hogy én sem fogadnám el, mert aztán jön a "kamatos kamat".
2023. aug. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!