Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom jól leteremtett....

Anyósom jól leteremtett. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

A férjem négy hónapig volt munkanélküli. Most kapott állást itt a falumban, de nagyon húzós. Tűző napon, 12-14 órát. Én is ebben a faluban dolgozom, mint házvezető és nevelőnő. Azért is költöztünk ide, mert itt el tudtam helyezkedni. Viszont a férjem alig tudott bejárni, volt hogy két-három napig nem tudott hazajönni.

A lényeg: anyósom (25km-re lakik) tegnap este hatkor felhív, hogy hol vagyunk. Mert a fia nem veszi fel a telefont. Mondtam neki, hogy még dolgozunk. Kiderült, hogy az albérletünk ajtajában ülnek (a szomszéd hívott, hogy valakik mászkálnak az udvarunkon) Felhívom a főnököt, megkérem hogy siessen haza. Mikor előadtam mi van ki is röhögött, hogy megjött az inkvizítor. Milyen igaza lett. Anyósom a házban húzta a száját (nem volt priti rend)

Erre ma hétkor(!) felhív és lecsesz, hogy az ő fiacskája mennyit szív miattam, ő nem is ennek tanult, mert ez veszélyes (tetőfedővel, áccsal, asztalossal dolgozik, mikor kinek kell segítség), hogy én milyen szemét vagyok, hogy ilyen messzire elvittem tőle a gyerekét és az unokáját (25km, jó vonatközlekedés, kb 15perc), meg hogy áll a kosz a házunkban, rám küldi a gyerekvédelmiseket, hogy seb van a lányom arcán, biztosan verem, mert belőlem kinézi (elesett szegényem a kavicson, minimális, félig gyógyult horzsolás van az orrán)

Miután elhordott minden szemétnek rámcsukta a telefont.

Nem tudom a férjemnek elmondjam-e. Mondjuk most biztosan nem, mert ácssal van és éppen tetőlécet raknak.



2012. máj. 3. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
én elmondanám neki, hogy rakja helyre az anyját és ha legközelebb így beszélne velem, tisztelettudóan elküldeném a büdös p***ába :D
2012. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

hát este ha hazaér modn el neki, de ne felháborodva, ne panaszkodva..

am általában a picifiamos anyukák ilyenek, és egy marha rossz feleség leszel egészen addig amig a férjnek dolgoznia kell, és nem otthon ülni egésznap a kanapén nem csinálva semmit, amig te dolgozol, főzől és takaritasz (és ezt minden nap hogy tiptop legyen a lakás)

2012. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Első véleményét osztom.
2012. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meséld el neki. Az én házamba többet be nem tenné a lábát.
2012. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

mindenképp mond el a férjednek.

anyósod pedig megérthetné végre, hogy a mostani helyzetben oda megy az ember dolgozni ahol munkát talál...egyáltalán nincs igaza!

2012. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
ne is foglalkozzál vele,idióta nő személy
2012. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hagyd a csudába :) mond meg neki h szálljon le rólad. nyugi,ez sosem lesz jobb. a férjem vezető beosztásban dolgozik,4x bent,1x itthon,9-5ig,600-at keres,imádja a családját-3 gyerek-full szerelmesek vagyunk,szépen élünk,tiszták vagyuk, a gyerekek jól neveltek, de anyósom még most is ott tart h szegény picike-33 éves-fiacskája éjt nappallá téve dolgozik,nem erre nevelte/hanem mire ? kérdeztem annü ha nem arra h boldog családja legyen?/ és szegény mennyire kivan. ja edzeni jár,jól néz ki és egészséges.


szóval: anyósnak sosem leszel jó,próbáld elfogadni. nem könnyű én eleinte sokat sirtam/ rendetlen k.urva voltam a szemében aki kiszipolyozza a fiacskáját/ de aztán bekeményitettem és megmondtam neki h állitsa le magát. de ehhez az is kell,h a férjed is melletted álljon,szóval előbb a férjeddel beszélj-határozottan-aztán a kedves mamával

2012. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút neked van igazad. Én első körben a férjemnek szólnék, hogy tegye a helyére az anyját (nem kell veszekedni, de szigorúan és határozottan adja a tudtára, hogy családi dolgokba nincs beleszólása).

Aztán ha ez a jelenet még többször megismétlődne, és a férjem sem tudná leállítani, akkor egyszer (csak egyszer) higgadtan jól kiosztanám az anyósom, utána még levegőnek sem nézném.

2012. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el mindenképp a férjednek amikor hazaér (ezért ne hivd fel,majd munka után ráér)


Jó ugysem leszel sosem,csinálhatsz bármit

2012. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes, hogy mindenki elmondaná. Én nem mondanám el. Megvárnám, míg lenyugszom és átgondolnám úgy mégegyszer. Ha kosz van, azon segíthetsz. Az én fiam kék-zöld foltos folyton, én nem tudom mit baromkodnak az udvaron a többiekkel...a ruhája is elég gáz, mire hazaér. Gyerek, ilyen. Anyósodnak fel kéne nőnie és leválni a fiáról. Az igaz, hogy bánthajta, hogy nem ezt a sok és nehéz munkát szánta volna az édes kicsikéjének, totál igaza van, de ha ő megtett mindent, taníttatta stb. és így is ez lett, akkor ebbe is bele kell törődnie. Nehéz elhelyezkedni mindenkinek, örülni kell, ha van munka.

Én azért nem mondanám el a férjemnek, mert ezzel anyósnak az is a célja, hogy feszkót csináljon köztetek. Ne szidd az anyját előtte soha, még akkor sem, ha még nálad is rosszabb a véleménye az anyjáról. Ezt soha ne felejtsd el. Tudomásul vetted a véleményét, a lelkiismereted tiszta, gyereket nem versz, tisztességesen dolgozol...ennyi. Ha messze van és ritkán jön, akkor az nektek csak jó. :) Ha máskor is lesz ilyen és túlzásokba esik, akkor mondanám csak el a férjemnek, főleg ha a gyerek előtt szidna le. Akkor sem hangoskodnék, elvonulnék gyerekmentes helyre és nem fennhangon közölném a véleményemet. Ez hatásosabb, mint a veszekedés, amire talán anyósod ki van éhezve.

2012. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!