Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol az a határ, ameddig...

Hol az a határ, ameddig kiállnál a barátod mellett? Meddig mennél el?

Figyelt kérdés

pl. a legjobb barátodnak hitelt kellene felvennie... lennél kezes ha megtehetnéd?

v. pl. ha életveszélyesen megfenyegetnék elkísérnéd, ha későn jönne haza?

verekednél érte?

stb.

kíváncsi vagyok ki hogy vélekedik


2011. szept. 13. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden barátom tudja, hogy sokat tennék értük, de kölcsönt senkinek sem adok, mert a kölcsön nagy gyilkos, ha kapcsolatról van szó. Ezért nem is kérnének, sem kezességre, sem hitelre.

Ha megfenyegetik, nem elkísérem, hanem magamnál altatom, nem sodrok két embert veszélybe... Ha minden kötél szakad, akkor sem engem kérne, mert túl kicsi és gyenge vagyok, hogy megvédjem...

Ha hajnalban csörög a telefon, felkapom, mert minden barátom olyan normális, hogy csak akkor hív ilyen időpontban, ha baj van. (nem részegesek, nem bulizósak).

Ha ruha kell, vagy kaja, adok, szívesen, ha ágy kell pár éjszakára, jöjjön, hisz évtizedes barátságaim vannak, nem félek attól, hogy agyoncsap álmomban.Ha bántja valami, mondja el, hallgatom, ha kell, akármennyi időn keresztül, nekem bőghet, nem ítélem el, nem röhögöm ki. Röviden ennyi.

2011. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kölcsönt én sem adnék...

mondjuk nem is tudnék :D

2011. szept. 13. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban nagyon veszélyes dolog a hitel felvevés. Nem egy ismerősöm elvesztette a házát, mert nem tudta fizetni. Ha valaki kezes akar lenni, azt nagyon át kell gondolnia. Hatalmas felelőség, és én nem vállalnám ezt el. Bármennyire is szeretem a barátomat, ilyet ne is kérjen tőlem. A kezes is kerülhet nehéz helyzetbe. Lehet, hogy most van munkád, de 10 év múlva, amikor pont szükség lenne rá, hogy fizess, már nem lesz munkád. Én nem vagyok ilyennek a híve. Miért nem fordul a barátod a családjához?? Nagyon fontos neki ez a hitel?? Vagy ezek csak ilyen feltételezett kérdések???
2011. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam már kölcsön is, mondjuk nem túl nagy összegeket. Mindig visszakaptam, de igaz a kölcsönnel vigyázni kell.

Az első válaszadó véleményét osztom.

21-L

2011. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Ezeket a dolgokat nem tenném meg neki, bàrmennyire is szeretem. Ki tudja, hogy meddig maradunk még együtt, ez szerintem nagyon fontos. Nem egyforma amikor egy hàzassàgban élünk.
2011. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Segitenék neki ha kell.Költöztettem már bartnőmet éjszaka közepén a brutális párja miatt.De hitel ügyben szigorúan nem (hülye azért nm vagyok)és amúgy is közös lónak túrós a háta.
2011. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Verekedést nem vállalnám senkiért, mert az ötven kilómmal nem vagyok ellenfél senkinek sem :)

A többi jöhet.

2011. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A képemet bármikor szétveretném miatta, de erre (sajnos) volt is már példa.

Kölcsön már adtam neki, ő is nekem kisebb összegeket (max. néhány tízezer forint), soha nem volt probléma, mindig visszafizettük, ahogy tudtuk.

Hitelnél nem lennék a kezese, mert nem állok úgy, ha úgy állnék, akkor valószínűleg vállalnám.

2011. szept. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék kezességet semmiképpen.
2011. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
teljesen egyet értek az 1. hozzászólóval. Én is úgy gondolom, hogy nem szabad magad veszélybe sodorni. Párom a saját tesójának nem vállalt kezességet.
2011. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!