Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elhívnátok a keresztelőre...

Ti elhívnátok a keresztelőre az anyóst a helyemben, ha? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

a fia saját örökségét megtartja magának. Jó, nem egy nagy összeg, csak az eljárással van bajom. Férjem lemondott egy ingóságról papíron, hogy ne kelljen hazautazni aláírni, ha eladásra kerül. Eladta és mi egy fillért sem kaptunk belőle. Férjem szerint ez oké, mert az anyjának most nagyon kell a pénz. (Ez hosszú lenne leírni, hogy miért, de tényleg kell neki.) Viszont a tulajdonában van több millió forint értékű föld, amit nem hajlandó eladni. Gondolom, mert abból kap évente jó kis összegű bérleti díjat. Én ezt azért találom felháborítónak, mert mi albérletben élünk GYÁST kapok, férjem sem több százezret keres. Most született babánk és kell a pénz, lenne mire költeni, és ez az anyósnak eszébe sem jut. Döbbenet szerintem. Nekem is gyomorgörcsöm van, ha esetleg jön, igaz ritkán, de akkor is tiszta ideg vagyok, mikor itt van. emellett hajmeresztő dolgai vannak. Mikor kórházban voltam a szendvicset szemeteszsákba hozta. Magától semmit nem tud, mindent a férjemtől vár. Emellett néha olyan hangnemben beszél a férjemmel, hogy az döbbenet, pedig Ő mindig nagyon szépen beszél vele. Nem érdemelné meg, hogy a fia így bánjon vele. A lagzinkat az én szüleim fizették, tőle egy vasat sem kaptunk.

Most lesz a gyermekünk keresztelője jövő hónapban. Nekem ez nagyon fontos esemény, de Őt nem szívesen látom. Viszont a férjemet szeretem, és tudom, hogy neki ez nagyon fontos. Csak Ő lenne ott az Ő családjából. Tudom, hogy jó keresztény mindent félre tesz, és meg kell hívnom a férjem anyját is, de akkora bennem a düh, hogy nagyon nehéz "jó keresztényként" viselkednem.

Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 15. 08:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

nem ertem, mert te azt varod el az anyostol, hogy olyan legyen amilyennek te szeretned. nem ilyen. a legtobb ember nem olyan amilyennek te elvarnad. meg a ferjed se, hiszen o tiszteletben tartja az anya vagyonat es nem gondolja, hogy az oregnek mar nem kell semmi, elel egy kis vizen es kaven, id e a foldet!

soha nem jutna eszembe, hogy akar csak elgondolkodjak a szuleim vagyonan. az ovek, ha akarjak elverik. soha nem gondolok arra, hogy akarhanyszor utaznak (es utaznak sokszor, nyugdijasok, orulnek, hogy van idejuk es bejarjak a vilagot) tehat nem arra gondolok, hogy ezzel az en oroksegem lesz kevesebb. Nemhogy meg ELETUKBEN igenyt tartsak penzre "kis berleti dij".

az ove, azt csinal vele amit akar.

es a ferjed ugy rendelkezik az oroksegerol ahogy neki tetszik.

2012. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
21%

A történeten csak átfutottam, a fő kérdésre válaszolok.

Nem, nem kell elhívni. Nem fog leszakadni az ég.

Aki azt mondta, hogy muszáj, igen, ott kell, hogy legyen, az egy szerencsés ember, mert nem volt igazán rossz anyósa (apósa, akárkije...). Nekünk nem volt ott. Még véletlenül sem szóltunk neki, de a család többi tagja sem. Mivel az esküvőnk, aminek életünk legszebb napjaként kellett volna megmaradnia, miatta egy rémálomként van az emlékeinkben, és a saját fia sem bírta már a viselkedését, engem meg egyenesen gyilkolt lelkileg, akárki mondhatta volna, hogy hívjuk meg, simán kiröhögjük, mert nem élte át a dolgot, persze hogy a szokásokra hivatkozik.

Kedves kérdező, ha szép keresztelőt akartok, amire nem gyomorgörccsel akartok visszaemlékezni, hagyjátok őt a fenébe.

2012. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Végre valaki, aki nem gondol pénzéhesnek. Tényleg nem ezzel van a bajom. Arról nem is meséltem még, hogy az anyósom az esküvőnket is úgy ülte végig, mintha citromba harapott volna, meg sem próbált úgy tenni, mintha ez örömteli esemény lett volna. És még sorolhatnék dolgokat, de nem teszem.

2012. máj. 15. 09:22
 14/45 anonim ***** válasza:
93%

"Viszont a tulajdonában van több millió forint értékű föld, amit nem hajlandó eladni. Gondolom, mert abból kap évente jó kis összegű bérleti díjat. Én ezt azért találom felháborítónak, mert mi albérletben élünk GYÁST kapok, férjem sem több százezret keres. Most született babánk és kell a pénz, lenne mire költen"


Nem, te nem vagy pénzéhes, csak elvárnád, hogy eladja a tulajdonát, mert nálatok lenne helye a pénznek.

2012. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
93%
bocs, de te keresztenynek tartod magad? Mert a "jo kereszteny " mar nem kerdes, csak kerdezem, hogy egyaltalan annak tartod-e magad. Mert ha fontos a keresztelo, akkor menj el es kerdezd meg a papot/lelkeszt arrol amit gondolsz. Es ne csodalkozz, ha az itt egyezokkel azonos valaszt kapsz
2012. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
92%

Pedig a kérdésben csak a pénzről írsz szinte. Ha nem olyan fontos, miért azt emelted ki?


Azt írod, a férjednek fontos, hogy ott legyen. Szerintem ezért írták többen (én is) hogy hívjátok meg. Nem anyós miatt, hanem a férjed miatt.

2012. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem te csak kitaláltad, hogy utálod az anyósod, és most mindenben a problémát keresed. Ha a férjedet zavarja, hogy ő nem kapott semmit, akkor szóljon az anyjának, hogy "bocs anya, tudom, hogy neked is kell a pénz, és bár nekünk nincs konkrétan szükségünk rá, de azért lenne mire költeni, szóval add már ide ami engem illet". Ha a te édesanyádnak kellene a pénz, akkor valószínűleg gondolkodás nélkül odaadnád, persze most azt mondod, hogy nem, de a nők a saját anyjuknak elnézik, amit az anyósnak nem, és így hisztériáznak. Még szép, hogy nem adja el a földét, amikor évente bérleti díjat kap érte, ez egy állandó bevétel, amire szüksége van. Nyilván ha nem lett volna az örökség, akkor eladta volna a földjét.

"Mikor kórházban voltam a szendvicset szemeteszsákba hozta." És??? Inkább örülnél, hogy gondolt rád és vitt neked valamit. Én is vittem már szemeteszsákba ételt, mert nem volt otthon más, és a szemeteszsák semmiben sem különbözik egy zacskótól. Itt egy kedves gesztus az anyósod részéről, és azt nézed mibe lehetne belekötni.

A pénzről meg annyit beszélsz, hogy senki nem fogja elhinni, hogy nem vagy pénzéhes.

Ha nem akarod elhívni az anyósod akkor mondd meg a férjednek, hogy nem szeretnéd, ha az anyja eljönne, remélem elgondolkozik.

2012. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%

De nézhetjük a dolgok másik oldalát is:

Anyósod eladja a földet, nektek adja az árát, és elesik a bérleti díj bevételtől. Mivel valószínű, hogy a nyugdíja nincs annyi, amiből akár szűken is, meg tudna élni, ezek után arra kényszerülne, hogy havonta tőletek kérjen valamennyit, hogy meg tudjon élni.


Akkor mit mondanál? Hogy az eladott föld árát apránként visszakéregeti tőletek? Akkor az lenne a bajod, hogy kénytelenek lennétek havi nyugdíjkiegészítést adni neki, pedig ti is csak albérlet meg gyerek, meg ki tudja milyen gondotok lenne. Nézz a lelkedbe! Ez a variáció sem lenne kedvedre!

2012. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is ott a helye a keresztelőn.


A másik dolog, hogy a férjed döntött úgy, hogy lemond az örökségről, őt kéne ezért hibáztatni, nem anyóst.


Jó tanács: felejtsd el anyós földjeit, vagyonát, bármilyen tulajdonát, az az övé, ne számíts rá, hogy kapni fogtok belőle és ne zsörtölődj ilyenen, mert szerintem ez maximum még a fiára tartozik, másra nem.

2012. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
91%

azzal akarod büntetni az anyóst, hogy nem hívod meg a keresztelőre. Elég kisstílű...

A férjednek nincs némi beleszólása abba, hogy te kiket hívsz meg?

2012. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!