Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elhívnátok a keresztelőre...

Ti elhívnátok a keresztelőre az anyóst a helyemben, ha? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

a fia saját örökségét megtartja magának. Jó, nem egy nagy összeg, csak az eljárással van bajom. Férjem lemondott egy ingóságról papíron, hogy ne kelljen hazautazni aláírni, ha eladásra kerül. Eladta és mi egy fillért sem kaptunk belőle. Férjem szerint ez oké, mert az anyjának most nagyon kell a pénz. (Ez hosszú lenne leírni, hogy miért, de tényleg kell neki.) Viszont a tulajdonában van több millió forint értékű föld, amit nem hajlandó eladni. Gondolom, mert abból kap évente jó kis összegű bérleti díjat. Én ezt azért találom felháborítónak, mert mi albérletben élünk GYÁST kapok, férjem sem több százezret keres. Most született babánk és kell a pénz, lenne mire költeni, és ez az anyósnak eszébe sem jut. Döbbenet szerintem. Nekem is gyomorgörcsöm van, ha esetleg jön, igaz ritkán, de akkor is tiszta ideg vagyok, mikor itt van. emellett hajmeresztő dolgai vannak. Mikor kórházban voltam a szendvicset szemeteszsákba hozta. Magától semmit nem tud, mindent a férjemtől vár. Emellett néha olyan hangnemben beszél a férjemmel, hogy az döbbenet, pedig Ő mindig nagyon szépen beszél vele. Nem érdemelné meg, hogy a fia így bánjon vele. A lagzinkat az én szüleim fizették, tőle egy vasat sem kaptunk.

Most lesz a gyermekünk keresztelője jövő hónapban. Nekem ez nagyon fontos esemény, de Őt nem szívesen látom. Viszont a férjemet szeretem, és tudom, hogy neki ez nagyon fontos. Csak Ő lenne ott az Ő családjából. Tudom, hogy jó keresztény mindent félre tesz, és meg kell hívnom a férjem anyját is, de akkora bennem a düh, hogy nagyon nehéz "jó keresztényként" viselkednem.

Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 15. 08:46
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként éheztek?
2012. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ráadásul a férjednek ezzel az egésszel nincs gondja, csak neked, hiszen ezt írtad:


"Eladta és mi egy fillért sem kaptunk belőle. Férjem szerint ez oké, mert az anyjának most nagyon kell a pénz."


Miért nem a férjedre haragszol? Ő mondott le, neki nem kellett.

2012. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Minden szavad a pénzről szól.

Soha nem kérnék pénzt a szüleimtől, és végképp nem az anyóstól. Méghogy adja el ami az övé,és adja nekem a pénzt?

Hol élsz te? Az az övé. AZt csinál vele amit akar. Ő dolgozott meg érte.

szerintem te teljesen be vagy szűkülve, csak magadat és a te gyerekedet látod és senki mást.

Albiban laksz és nem kerestek sokat. És? ha kevés akkor minek szültél? Miért nem vártálmég vele? Ha pedig elég,akkor mire a nagy sírás?

Sajnálom aférjed,mert gondolom olyan kitartóan cseszteted őt is, amilyen kitartóan válaszolgatsz itt és véded amundér becsületét. ami nincs.

2012. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
100%

Ezt írta a 31-es (mellesleg teljesen igaza van):

"Akármennyire is egy család vagytok, a férjed öröksége csak az övé, nincs beleszólásod."


Erre te:

"Meg az Ő gyerekéé is."


Ebből minden szöveget értelmezni tudó ember rájön, hogy ha valaki ilyet írt, az hirtelen két ember után járó örökségen gondolkodik (anyósod és férjed), pedig köztudott, hogy örökség csak egy haláleset után jár bárkinek is...


Ha jó kereszténynek tartod magad (és nem csak képmutatod), akkor hálát kellene érezned, hogy szép családod van, és mindenetek megvan, ami szükséges. Ehhez képest te többre vágysz, elégedetlenkedsz, ami Istennel szemben nem szép dolog.


Nekem a saját ANYÁM rosszabb, mint egy anyós, mind segítségben, mind viselkedésben (a fenyegetés a legvisszafogottabb dolog az eszköztárában...). Úgyhogy te nagyon is szerencsés vagy. Az hogy a férjed tisztelettel viselkedik az anyjával, tudod, kinek mutat ezzel példát? Hát pont a gyermeketeknek!


Az anyós, ha úgy tartaná kedve, eladhatná az összes földet, és elutazgathatná, elszórhatná. Neked ahhoz sem lenne semmi közöd, megdolgozott érte. Ehhez képest megőrzi az értékét. Ha nektek adná, akkor (őszintén válaszolj) mégis mennyi idő alatt fogyna el az a pénz?


Ja, és még egy dolog, ha már a kereszténységet / kereszténységed emlegeted:


"A mely örökséget először siettetnek, annak vége meg nem áldatik." Példabeszédek 20,21

2012. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Helo Kérdezö anyuka !

a kerszténység elvei közé az is beletartozik,hogy más vagyonát ne kivánd !-irigyeld !

sajnálom a férjedet,aki szereti az anyukáját,miközben te a háttérböl ellene hergeled..zrikálod..cseszeteted..duruzsolsz a fülébe

,,milyen anyád van..nem adja nekünk a jövedelmét,...-stb

vizsgáld meg a lelkiismeretedet,ahogy a misén hallod

és mondd: mea culpa,mea maxima culpa..

közben meg öszintén szégyeld magad !

talán az anyosod látja,hogy milyen vagy,azért nem adott az esküvöre pénzt

a kersztelön legyen ott a férjed anyukája,és ne merj egy rossz szot se mondani a gyereked apjának erröl

attol,hogy nem ad pénzt,még az unokáját szeretheti NEM???

2012. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!