Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elhívnátok a keresztelőre...

Ti elhívnátok a keresztelőre az anyóst a helyemben, ha? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

a fia saját örökségét megtartja magának. Jó, nem egy nagy összeg, csak az eljárással van bajom. Férjem lemondott egy ingóságról papíron, hogy ne kelljen hazautazni aláírni, ha eladásra kerül. Eladta és mi egy fillért sem kaptunk belőle. Férjem szerint ez oké, mert az anyjának most nagyon kell a pénz. (Ez hosszú lenne leírni, hogy miért, de tényleg kell neki.) Viszont a tulajdonában van több millió forint értékű föld, amit nem hajlandó eladni. Gondolom, mert abból kap évente jó kis összegű bérleti díjat. Én ezt azért találom felháborítónak, mert mi albérletben élünk GYÁST kapok, férjem sem több százezret keres. Most született babánk és kell a pénz, lenne mire költeni, és ez az anyósnak eszébe sem jut. Döbbenet szerintem. Nekem is gyomorgörcsöm van, ha esetleg jön, igaz ritkán, de akkor is tiszta ideg vagyok, mikor itt van. emellett hajmeresztő dolgai vannak. Mikor kórházban voltam a szendvicset szemeteszsákba hozta. Magától semmit nem tud, mindent a férjemtől vár. Emellett néha olyan hangnemben beszél a férjemmel, hogy az döbbenet, pedig Ő mindig nagyon szépen beszél vele. Nem érdemelné meg, hogy a fia így bánjon vele. A lagzinkat az én szüleim fizették, tőle egy vasat sem kaptunk.

Most lesz a gyermekünk keresztelője jövő hónapban. Nekem ez nagyon fontos esemény, de Őt nem szívesen látom. Viszont a férjemet szeretem, és tudom, hogy neki ez nagyon fontos. Csak Ő lenne ott az Ő családjából. Tudom, hogy jó keresztény mindent félre tesz, és meg kell hívnom a férjem anyját is, de akkora bennem a düh, hogy nagyon nehéz "jó keresztényként" viselkednem.

Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 15. 08:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, olvasd el még egyszer a kérdésed.

Nekünk ebből az jön le, hogy van egy férj, aki önként lemondott egy ingóságról, hogy ne kelljen leutaznia aláírni a papírt, ha eladásra kerül. Ebből következik, hogy ha lemondott, akkor nem kap belőle semmit. Ráadásul önként, tehát nem igazán értem, hogy te mint a felesége miért ágálsz ellene?! A föld az anyósodé, azt csinál vele életében, amit akar, neked mint a feleségnek semmi jogod beleszólni. Az írásodból jogosan jön le az sokaknak, hogy pénzéhes vagy, mert leírod, hogy te tgyás-t kapsz csak, a férjed sem keres sokat, tehát lenne helye a pénznek. Ki pénzének? Anyós pénzének? Baromira csakis neki van joga ahhoz, hogy döntsön a saját földjének a sorsáról!

A férjeddel való hangvétellel kapcsolatban, ezt is leírták már, ha a férjednek nincs ellene kifogása, akkor neked se legyen. Ha pedig van, akkor mondd anyósod szemébe, hogy nem tetszik ahogy a fiával beszél.

A szemeteszsák furcsa, de én ilyen piti dolgon nem akadnék ki, nyilván nem a kukából vette ki, hanem originál volt. Itt sem azt nézed, hogy vitt neked szendvicset, hanem hogy MIBE VITTE????

Abba nincs belelátás egy mondatból,hogy miért nem fizetett az esküvőtökbe, így ehhez nem szólnék. Lehet, hogy már akkor sem volt pénze, de lehet, hogy csak nem akart, nem tudom.....

Fentiekből következik, hogy természetesen elhívnám a keresztelőre.

2012. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
91%

"kap évente jó kis összegű bérleti díjat"

nekem ennyi elég, hogy pénzéhesnek tartsalak

2012. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
81%
Kedves 12-es: mellényúltál, utolsó előtti válaszoló vagyok, bizony éltem én 10 évet egy nagyon rosszindulatú anyóssal egy fedél alatt. Tehát a "biztos nem volt még rossz anyósuk" nem teljesen fedi a valóságot.
2012. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. máj. 15. 10:57
 25/45 anonim ***** válasza:
83%
Én elhívnám.
2012. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
76%

En se szeretem anyosom, de a fontos esemenyeken mindig ott volt.Mondjuk egyetlen kikotesem az volt, hogy szuleskor ne legyen a korhazban csak a ferjem.Ezen volt is sertodes, de nekem az tul intim.Eloszor harmasban akartam lenni veluk.


De szulinap,nevnap,keresztelo...mindegyiken ott volt, nem is volt kerdes.

2012. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
79%

A keresztelő a gyerekdről szól. Hívj meg mindenkit, aki szereti a picit.

Tedd félre a sértettségedet. Képzeld csak el, ha majd x év múlva megkérdezi a gyereked, hogy miért nem látja a keresztelői képeken a mamáját, hiszen ő úgy szereti?

És te azt mondod: "éppen haragudtam rá"

A saját gyereked előtt lejáratnád magad.

2012. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
89%
Nézd,nekem igazán rosszabb fajta anyósom van,olyan,aki nem áll szóba apósom új feleségével (pedig idestova húsz éve együtt vannak),aki semmibe veszi édesanyámat és még sorolhatnám.DE,a párom édesanyja,sosem kényszeríteném választásra az anyja és mi közöttünk,a gyermekeink nagymamája,őket szereti!Mivel édesanyámat egyszer megalázta,ezért bizony minden össznépi családi összejövetel megszűnt,mert állszenteskedésre semmi szükség,az ünnepek úgy vannak megtartva,hogy anyósomhoz mi megyünk,a család többi tagja találkozhat egymással.Óvodai,iskolai rendezvényeken sajnos egyszerre mindkét vérszerinti nagyszülő nincs jelen,de egyiken anyós van ott,a másikon édesanyám és apósom felesége.Tudom,hogy szar a helyzet,de muszály valahogy megoldani.Szerintem Ti sokkal szerencsésebb helyzetben vagytok,mint mi!!!És te sokkal pitiánerebb dolog miatt akarod teljesen kihagyni anyósodat a buliból.Igazságtalannak tartom.Ja,és édesapám öt éve hunyt el,anyu ott maradt egyedül,igen jelentős mértékben örököltem edesapám után,leginkább a kétszintes családi házunkat és még sorolhatnám.Nem fogom édesanyámat kirakni onnan és nem kényszerítem egyetlen ingatlan eladására sem,mert nem vagyok rászorulva és nem szeretném azt éreztetni vele,hogy csak a pénz számít.Ja,és a férjem soha egy szóval nem hozta ezt fel,nem kényszerít arra,hogy pénzt csináljak az örökségből.Mi köze is van neki hozzá?Ne haragudj,de szégyenletesnek tartom a hozzáállásodat.
2012. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy eladja a földjét, se házát, se semmit. Soha ilyet nem kérnék. Csupán azt tartanám normálisnak, ha már soha segíteni semmit nem tudott és nem is akart, legalább a fia örökségét hagyta volna. Ha csak egy darab földet ad el, abból bőven mindent megoldott volna és pénze továbbra is megmaradna. Az én szüleimnek is egy nagy két szintes családi háza van, és ha ne adj Isten egyedül maradnának én sem kérném, hogy adja el a házat.

Tudom, hogy van bennem hiba. Nem is kevés, de egy szörny nem vagyok. Itt már arról van szó, hogy én ki akarom forgatni anyósomat a vagyonából. Legtöbben úgy értelmezik. Én nem ebben nőttem fel, nem ezt láttam a szüleimtől. Emellett néhány sorban nem tudtam átadni milyen a helyzet. Nem ismertek sem engem, sem az anyósomat. Ti sokkal különbek vagytok, hogy ítélkeztek?

2012. máj. 15. 12:53
 30/45 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyunk különbek, de ezek a dolgok hogy jönnek a keresztelőhöz?

Hívd meg, aztán a keresztelő után verd meg. :)

A férjednek nincs beleszólása a meghívásba?

2012. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!