Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Na, kinek van elviselhetetlen...

Na, kinek van elviselhetetlen anyósa?

Figyelt kérdés
A baba-kategóriában egyik kérdésnél szóba jöttek az elviselhetetlen anyósok.Szépen jöttek a sztorik,úgyhogy gondoltam feldobom a kérdést,mert érdekel(nekem is van ám!!)!Meséljetek!

2012. máj. 18. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Van.Barátnőm anyja egy vén satrafa.Azt hiszem eddig háromszor osztottam ki.Legnagyobb probléma vele,hogy mindenbe nekem kellene igazodni hozzá, még a gatyám színét is kiválasztaná reggel,ha rajta múlna.
2012. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
detto ugyan az,mint az elsö...a penztöl fogva mindenbe beleszol,amikor nem volt penz,az volt baj,ha van penz az is baj,en mar nem is beszelek vele,csak,ha muszaj,a baratnöm meg fel töle,vagy nem tudom mi baja,es ez meg meg jobban idegesit.
2012. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Az enyém nem elviselhetetlen, igazából nincs vele nagy bajom, csak a szokásos, tehát ő is iskolapéldája sok anyósviccnek, de én ezt sok esetben inkább humorosnak tartom, mint gáznak.

Ő ugyanis az a típusú nő, aki szerint ő a legjobb anya, mama, háziasszony, önjelölt családorvos, minden egyéb. Ha lánykoromban főztem valamit és megkóstolta, alapjáraton mindig megdicsérte, de hozzátette, hogy "Dee....én tennék bele még ezt meg azt."

Amikor megszületett a kisfiam, akkor nagyobb negatívumok jöttek elő, az a típus, hogy nem kérdezett, hogy pelenkázhat-e, etethet-e, hanem kivette a kezemből a kicsit, és vitte. Kismillió ilyen sztori volt, de nem hagytam magam. Mindig kedvesen és udvariasan, de megmondta, hogy köszi a segítséget, de ÉN szeretném ezt meg azt csinálni a babával. Nem hagytam magam, de kedves maradtam, vita soha nem volt! Most a fiam már kétéves, és azt mondhatom, anyósom maximálisan jól kezeli a dolgokat, elfogadott engem egyenrangú félnek, már nem erőszakoskodik, nem akar mindig mindent ő, de kellett hozzá idő, és persze sok határozott szó.


A memóriája kicsit ködös, mármint ő olyan típus (nem ismeretlen számomra ez a jellem, nagymamám dettó ilyen :)) hogy szinte Andersen-szerű sztorikra "emlékszik", magyarán bármi bárhogyan történik, ő mindig máshogy emlékszik az esetre :) Aranyos sztori: a giminkben anno az énektanárnő szervezett utakat busszal Olaszországba, férjem is ment (egy gimibe jártunk), anyós ezt így meséli: "Amikor Petike az énekkarral turnézott Sevillában, akkor....." - no, ez kerekedett ki abból, hogy a suli énektanárnője szervezte az utat, amire bárki mehetett, aki befizette a pénzt :))) (Hogy hogy kerül ráadásul Sevilla Olaszországba, az rejtély :)) Mondjuk apósom az anyósom mesélése szerint az Operaházban szólózott....no comment, fogalmam sincs, ez honnan kerekedett :)

Más sztori, szintén vicces: kisfiam lassan bölcsis lesz, ő pedig lelkesen elmesélte, hogy oviskorában a férjem volt az oviban a verőlegény, ha egy óvónéni meg akart ütni egy gyereket akkor "elkérte" férjemet a saját óvónénijétől, hogy vele veresse el a gyereket. Férjem erre nem emlékszik, én meg tátott szájjal hallgattam anyósom büszke mesélését, hogy a fia volt a "Terminátor" (szó szerint)


Családorvoslás: ez is poén sztori, nem gáz, de azért érdekes. Fájt a torkom, anyósom tanácsolta hogy az asztalon van valami aloe-s spray, fújjak a számba. Felemelem, olvasgatom (mégis mi az), a hátán nagy betűkkel: KIZÁRÓLAG KÜLSŐ HASZNÁLATRA, SZÁJBA NE KERÜLJÖN!

20 percig kellett magyarázkodnom, hogy miért nem merem a számba fújni, (mer rá van íírva wazzzee.. :))


Szóval ennyi. Egyébként jól el tudunk nevetgélni vele, szóval nincs dzsihád, de tény, hogy nem könnyű természet. Udvarias vagyok vele mindig, kedvelem is, szóval nincs nagy gáz, bár tény és való, kisfiam babakori hónapjai kimaradhattak volna, már ami anyósom viselkedését illeti. De mentségére, már mind a múlté.

2012. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Végre egy jó kérdés! Az én anyósom egy szemétláda! Egyedül él, 7 éve munkanélküli, nagyon nagy kosz van nála, nem főz, kövér, büdös, igénytelen. Amúgy pedagógus a lelkem! 1 éves a kislányom, semmit nem kapott tőle, 2X látta az 1 év alatt. Az esküvőnkön úgy jelent meg, mint egy ágról szakadt. (Haja zsíros, ruhája koszos és büdös). Ja, megígérte, hogy majd ő kifizeti a sütiket az esküvőre, majd a lagzi után jött egy telefon, hogy mikor akarjuk kifizetni a sütiket, mert csak el lett hozva, de senki nem rendezte a számlát. Felhívtam anyóst, ő azt mondta, hogy miért fizetné ő ki, nem az ő lagzija volt. A lakást újítottuk fel abban az időben, így megviselt, hogy ki kell fizetni 160.000 Ft-ot. Úgyhogy rohadjon meg! Na, nem is hergelem tovább magam!!!!
2012. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 Éve laktam másfél hónapot anyósoméknál a párommal, elvárták, hogy mindent fizessék, pedig pont, hogy kicsit spórolni szerettem volna, 300000 ftom bánta, amit azóta sem kaptam vissza. Most 2 hónapja saját lakásba költöztünk, a lakcímkártyát is átirattuk áprilisban, a családi pótlék a páromnak aug. 31_ig jár, a nevére akartuk kérni a MÁK_nál, csak úgy lehet, ha a szülei írnak nyilatkozatot, hogy nem otthon lakik. Megírták, mi van rajta dátumnak: május 1től költözött el, tehát megint lehúztak minket. Nem túl magas a fizum, régen volt autóm is, annak se menne már a fenntartása, de még ők is lehúznak. Még eddig egyszer jöttek át, akkor is elkezdett kéregetni, hogy alig van pénzük, még akármi megtetszett neki nálunk, feltétlenül szükségünk van e rá, nem adjuk e nekik? A költözésben se segítettek, még a párom számítógépét is elkérték, pedig én vettem nekik. Amikor lent laktam náluk, akkor is ment folyton a veszekedés, hogy ha esetleg valamit nem vettem még, milyen szemét vagyok. Nem adok nekik már semmit sem, és nem fogom áthívni őket, még valamit ellopnának.
2012. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az én anyósom utálatos bunko és megjegyzéseket tesz mindig... vana mikor kösznni se képes... meg kért vmire h csináljam meg neki erre mire kész lenne megcsináltatta mással... ideg beteg is am 40 éves... nem értem mi a baja.. nem normális nem tettem egy rossz szót se rá.. meg semmit...
2012. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a klubbhoz. Hülye anyós téren sajnos én is otthon vagyok. Nálunk anyóskám szokása, hogy egyik nap összeveszik velünk és másnap huss, mintha mi sem történt volna. Na és ebből most lett elegem. Innentől ha átjön én köszönök neki, ha kérdez válaszolok, gyereket megfoghatja, játszhat vele (sosem mondanám, hogy nem) DE csak akkor jöhet ha férjem is itthon van és ne várja el, hogy leálljak vele trécselgetni. Nem leszek tiszteletlen, de nem akarok vele szóba állni úgy igazán. És egyébként majd megmarja magát, hogy nem tud mibe belekötni és nem tud min összeveszni így velem, mivel gyakorlatilag nem is beszélünk. Ha átjön párom beszélget vele én meg találok valami "elhalaszthatatlan" munkát.
2012. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Még utolsó vagyok. Meséket írni az én anyósom is tud, de olyanokat, hogy néha itthon sírunk a röhögéstől. 4 éve özvegy a drágám és (nem tudni miért) boldog boldogtalant meg akar azóta győzni a szerelmi afférjairól a nem létező pasijaival. Az első lovagjáról már annyit hallottunk: színházba járnak, kirándulgatnak... aztán mire oda került volna a sor, hogy bárki is megismerje hirtelen meghalt. És hát persze rákban. Most biztos mindenki arra gondol, hogy el kellene vinni orvoshoz a téveszméi miatt, de hozzáteszem szeret iszogatni és a barátai általában ilyenkor jelennek meg. De annyira sosem piás, hogy ne emlékezzen rá mi is történt tegnap az aktuális pasijával. Volt, hogy átjött hozzánk 10 percre, de nagyon sietnie kellett mert jött a "párja" és moziba mennek. Hazament, lehúzta a redőnyt mintha tényleg nem lenne otthon. Persze tudtuk, hogy otthon van és csak kifogást keresett arra, hogy egyedül iszogathasson otthon. Mivel férjem már rengetegszer próbált segíteni neki és nem ment most már csak nevetni tudunk rajta.
2012. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát lényegében nekem nem anyósom, mert csak a párom nagyanyja, lényegében végülis ő az anyósom. Egy rövid időre megpróbáltam összeköltözni barátommal, ám kb egy hét után kiköszönt belőle az igazi énje, így mindenbe beleszólt, ha főztem az unokájának lebaszott, mert náluk nem szokás külön főzni. (Mivel engem műtöttek, így nem ehetek sokmindent meg, meg fűszertelenül főzök inkább aztán mindenki rak bele magának.) Hisztizett azon, hogy mennyi ideig húzom le a wc-t,mennyi wc papirt használok el, mennyi ideig zuhanyzom, miért nem a másik oldalra hajtom a zuhanyfüggönyt, állandóan felhozta párom exét, hogy olyan vagyok, mint ő. Amit amúgy rühellek, ha máshoz vagyok hasonlítva. Állandóan kiforgatja az ember szavait, indokolatlan dolgokat talál ki. Párom előtt persze elhúzza a mézesmadzagot, de velem meg érezteti, hogy nem vagyok szívesen látva. Szóval elérte azt, hogy miatta ugrunk egymásnak párommal, mert ő védi állandóan, én meg ki nem állhatom. Plusz az incidens óta én abba a házba ahol ő van, be se tettem a lábamat, így nagyon keveset látom a páromat, ami szép lassan kezd rámenni a kapcsolatunkra, én úgy érzem.

Szóval nem tudom mit éreznek, félnek hogy elvisszük tőlük a pici fiukat vagy nem tudom, de nem normális amit némelyik művel.

ápr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!