Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan (elsősorban nő)...

Van itt olyan (elsősorban nő) akinek az anyósa durván elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

Mesélnétek róla? Az én anyósom egy...hát egy hárpia. Nem akarok róla csúnyát mondani, de megkeseríti az életünket a rosszindulatú beszólásaival. Osztogatja a tanácsait, ami ha kéretlen, roppant dühítő tud lenni. Mindig azt hajtogatja, hogy én mit csinálok rosszul. Folyton okoskodik..

Rendszeresen felteszi azt a kérdést, hogy :

-Te mindent fordítva csinálsz?

-Nem tanított meg az anyukád rá?


Már néha ott tartok egy ilyen beszólás után, hogy elküldöm a fenébe..

Szerencsére hamarosan költözünk tőlük (egyenlőre egy udvarba lakunk).

Rendszeresen átjárkál hozzánk, kutat, túrkál..hallgatózik.. Átpakolja a holmijainkat oda, ahol ő jónak látja.

Semmit nem tart tiszteletben körülöttünk. Sem az érzéseinket, sem a szokásainkat. Mindenért kritizál.

A férjem teljes mértékben mellettem áll. Az anyukájának már sikerült teljesen elmarnia maga mellől a férjemet ezzel a ronda viselkedésével.


Életemben egy rossz szót nem szóltam az anyósomnak..Mindig próbáltam megfelelni neki. Mikor megbántott, nagyon rosszul esett, elhatároztam, h nem, fogok hozzá szólni, de amint kedvesen szólt hozzám, annak úgy megörültem, hogy egyből szóba is álltam vele.


Már beleuntam abba, h megfelejek neki. Elegem van belőle. Olyan indulatok vannak bennem felé, hogy legszívesebben beolvasnáék neki minden sérelmemet..a Több éves bunkózásait, sértegetéseit.

Most, hogy kisbabánk lesz, még durvábban viselkedik.


2011. ápr. 23. 17:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és már nem egyszer próbáltuk vele szépen megbeszélni, hogy mi a gondunk. Ő erre mindig csak annyit mond, hogy "én csak segíteni akarok".. Azt hiszem nem látja a hibáit.
2011. ápr. 23. 17:47
 2/16 anonim ***** válasza:
hat nekem meg nincs anyosom, de van egy pont ilyen nagyanyam, eggyut erzek veled, mert ez tenleg nagyon idegesito hogy nem tehetek meg egy lepest hogy ne haljak utana kritizalast, beleszolast, sokszor van hogy en is elkuldom namamamat valahova, regebben alladnoan osszeuszitotta anyat aapval, sajnos anyam mindig is ugy vedte nagyamyamat, ahh neha utalom mindkettot, de en nem fogok egy helyen elni se anyammal, se anyosommal ez is biztos
2011. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ki kell birnod, amig együttlaktok, örûljél, hogy nem kell albérletet fizetni.
2011. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is ilyen volt, szerencsére most már külön lakunk tőle és ha nem viselkedik normálisan, akkor ritkábban látogatjuk. 15 év kellett, hogy ezt belássa, most már normális, azóta majdnem minden héten meglátogatjuk.Szeretjük őt, de a saját fia sem bírta elviselni, ha tűrtünk, annál bunkóbb lett, ha visszaszóltam, akkor egy darabig visszafogta magát. Nekünk tényleg az vált be, hogy születtek az unokák és nagyon ritkán láthatta csak őket, most már , mit írtam, szinte minden héten, de nem is szól be csak nagyon ritkán, azt meg lenyelem.
2011. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
:) de kell albérletet fizetni. Egyenesen anyómnak. Illetve a számláink részét is mi fizetjük..
2011. ápr. 23. 17:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg már el is költözhetnétek.
2011. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért nem költözünk még, mert most épül a házunk, és hamarosan oda költözünk..
2011. ápr. 23. 18:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Hálaistennek az én anyósom egy tünemény :-) Tudom ez fura sokaknak mert épp ennek ellenkezője a "divat",szerintem sokan divatból utálják az anyósukat mert úgy állnak hozzá,hogy az anyós minden csak nem jó,persze vannak kivételek és nem azt mondom,hogy te az "utáljuk a semmiért anyóst csapatba tartozol".Mi a párommal sokat köszönhetünk az anyósomnak,nekem nagyon jó vele a kapcsolatom,az elejétől kezdve megtaláltuk a közös hangot :-)Együtt sütünk,főzünk,takarítunk szóval mindenki kiveszi a részét a munkából(együtt lakunk egy házban )

Kitartás míg elkészül a házatok,és sok boldogságot a kisbabához:-)

2011. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
őrület, hogy vannak ilyenek. a szüleimet sikerült szétszednie egy ilyen anyósnak, hát erre nem én is kifogok egy pont ugyanilyet? én abszolút kizártam az életemből(a nagyimat is), a barátom ritkán jár haza. tapasztalat szerint az a megoldás, ha keveset tudnak az életünkről,így is mindenbe beleszólna ha hagynánk.miután kitakarítottam, és átjönnek hozzánk(én eltűnök otthonról), kitakarítja a 2 napos tiszta lakást. én független típus vagyok megőrjítene ha hallgatnom kéne azt h. szerinte mi hogy működik. sajnálom h. együtt éltek, borzalmas lehet, én 1 hónapig álltam vele szóba, de kikészítettek azok az alkalmak. amúgy semmi értelme annak h. beszéltek a fejével. csak magadnak ártasz vele, az ő nézetét soha nem változtatod meg. a nagyanyámmal 1x egy pszichológus beszélt, majd kiröhögte a dokit, hogy ez semmit nem ért a gyerekneveléshez-sztem ez a viselkedés beteges, nem érti meg h. a fia felnőtt ffi, ergo, ha egészséges akarsz maradni, ne állj le vele vitázni.
2011. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kéne valamiféle fórumot nyitnunk :S


Én személy szerint egy a "leírásodnak" megfelelő, plusz anyóst tudok bedobni a "közösbe"...


20/N

2011. ápr. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!