Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-baba probléma. Mit...

Anyós-baba probléma. Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A férjemmel anyósoméknál lakunk, és van egy 3 hónapos kisfiúnk. A probléma az, hogy az anyósom mindig beleszól mit hogy csináljak a babával kapcsolatban pl. ha pelust cserélek odajön és magyarázza hogyan csináljam, fürdetésnél folyton mondogatja, hogy ügyeljek a vízre stb. Ezek a tanácsok hasznosak is voltak az első időkben (nekem sajnos se nagymamám, se édesanyám nem él már akiktől még esetleg segítséget kérhettem volna), de már századjára hallani kicsit idegesítő. Ezt már megemlítettem neki is, hogy köszönöm szépen megoldom a dolgokat egyedül is, de ő csak csinálja továbbra is. Hogyan állíthatnám le finoman, hogy ne bántsam meg?

2012. máj. 31. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ő csak jót akar. Egyik füleden be, a másikon ki.Nem kell odafigyelni.
2012. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Ne kapd fel a vizet,annál rosszabb!

Azért csinálja,mert ott laksz és megakarja mutatni,ki a királynő a háznál!

Hagyd,próbálj tűrni hisz csak összeugranál a pároddal is emiatt.

Eljön az idő,mikor kitudod őt használni,hogy a gyerekre vigyázzon,hisz annyira elfogsz te is vágyódni fodrászhoz,kozmetikushoz,vagy egyet fagyizni,lazítani!

Csak okosan.

2012. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Megmondanám neki, hogy köszönöm anyuka a tanácsot, elsőre is felfogtam, nem vagyok fogyatékos, hogy ezerszer kelljen valamit elmondani míg megértem! :)
2012. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
41%
Nagyon nehéz dolgok ezek. Az én anyósom alapból nagy hangú,de persze mindent megkap a lányom de tényleg le a kalappal a hangjától eltekintve.node azért ne őrüljön már meg a 3éves lányom azért,mert ő ilyen. egyszer ki is húzta a gyufát mert megcsípte a darázs a kiscsajt és ugye elkezdett sírni hát kinem sírt 3évesen amikor ilyen történt..ő meg elkezdettt ribanc módjára üvöltözni,hogy jóvanmár mit kell sírni nem fáj az, így meg úgy. ne féljetek még a párom is ott volt,olyan üvöltést rendezem le vele,hogy csak na még a gyereket is elkaptam tőle és intéztem el. azért figyeljünk oda az ilyen dolgokra...
2012. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, tudja, h nincs akitől megtanuld a dolgokat. Szerintem csak jót akar. Ha egyébként nincs gond az öreglánnyal sztem hagyd rá, hadd mondja. Sosem tudhatod, h mikor lesz rá szükséged. Akár ha el szeretnél menni vhova vagy később, ha vmi ismeretlen probléma fog fennállni kihez fogsz fordulni, ha most konfliktust generálsz ilyen apróság miatt???
2012. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Idegenvezetésből tanultam egy jó módszert tudálékos emberek kezelésére. Pl egy csoport egyik tagja mindenbe beleszól, nem engedi, h elmondja az idegenvezető a mondókáját, hanem már jelzi, h azt ő tudja v máshogy tudja. Ekkor az idegenvezető mosolyogva megkéri, h mesélje el. Az esetek többségében viszont az illetőnek nincs mersze ezt megtenni, megijed a határozottságtól.

Pl. ha anyósod odaáll megint melléd és fi*ázza a fürdetési módszered, akkor megkérdezed tőle egy kedves hangnemben, h szeretné-e ő folytatni. Lehet, h elinte lesz olyan elszánt, h belemegy a dologba, de tuti, h hosszútávon a háta közepére fog kívánni titeket a procedúrával. Na meg a baba is nőni fog, nehezebb lesz.

Egyébként nagymamám ilyen. Mostanában a közel 60 éves nagynénémet oktatja a ház körüli munkák rejtelmére. Holott nagynénémnél sztem nincs jobb háziasszony, még mamát is lekörözi.

Remélem, h nem kell sokáig vele élnetek, mert a tudálékossága meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat, ahogy a mamámé tette a szüleimét.

2012. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

igazad van

bármelyik fenti módszert választhatod

én leülnék vele kávézni, vagy hasonlók, és elmondanám az érzéseimet, pl anyuka, erre már megtanítottál, mindenben szeretem meghallgatni a véleményed, de engem stresszel...(őszintén, de finoman a saját érzelmeid mondd el)

próbálj meg beleérezni a helyzetébe. ilyenkor a nagyik újraélik az anyaságot azzal a hátrányal, h ők most csak a második sorból nézhetik az eseményeket. tehetetlenséget éreznek, az, h beleszólnak, pótcselekvés.

adj neki valamit, oszd be a gyerek körül a feladatokat, legyen olyan, amit csak ő csinál, de a saját részetekhez ragaszkodj

fontos már pici kortól, ha nagyi jól ellegyen az unokával, hamarabb lesz időtök a pároddal magatokra. másrészt a gyereknek legyen nagyszülővel élménye, nem élünk örökké

2012. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Miért lett mindenki lepontozva?
2012. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt csak az értheti meg,vagyis téged csak az érthet meg,aki hasonló,vagy ugyan ilyen cipőben jár...az én "anyósom" is szeret mindenbe beleszólni,de olyan szinten,hogy pl. a serpenyő nyelét,amikor sütök benne ne kifele,hanem befele fordítsam,mert véletlen lelököm,vagy ne az asztalon klopfoljam a húst,hanem a földön(de csak mert ő ott szokta),meg ilyen dolgok...szóval az agyamra megy...

És ez a baj,hogy babát tervezünk mi is,és mivel itt lakunk,nagyon félek,hogy majd nem engedi,hogy én csináljam a dolgokat...(igaz,én már leszögeztem páromnak,hogy én anyum lesz itt,ha segítségre van szükségem),de ezt "anyós" még nem tudja...amúgy ő nagyon sértődős fajta,szóval nehéz lesz...=/

Szerintem te is mondd a férjednek,hogy ez van,légyszi mondd anyudnak,hogy vegyen vissza magából,mert sok,amit csinál...lehet,hogy kicsit puffogni fog,de utána hátha hagyja,hogy te csináld a dolgokat a picivel! =)

2012. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!