Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen a lányom? (Többi...

Miért ilyen a lányom? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Szóval,13 éves a lányom.Nem rég született neki egy húga,aki most 3 hónapos.A nagyobbik lányom nem tudja elfogadni,hogy van egy testvére.Eddig megkapott mindent és ezután is meg fogja,csak nem értem miért ilyen.Szerintetek? 35L
2012. márc. 23. 13:11
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*35N
2012. márc. 23. 13:12
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Ezt vele kéne leülni megbeszélni, valószínű féltékeny és fél attól, hogy el lesz hanyagolva, mert a kicsi lesz az érdekesebb, nyilván őt fogják most körbeugrálni a rokonok. Vele beszélj.
2012. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%

Egy 13 éves lány már nem kisgyerek,épp a kamaszkor küszöbén áll, és valljuk be,azért 12,5 év korkülönbség testvérek között,nem épp összekovácsoló erő. Főleg ha a kistestvért esetleg nem is "igazi" vérszerinti tesónak könyveli el. Persze Te erről nem írtál,így nem tudhatom.

Mindenképp ülj le vele nyugodtan beszélni,hallgasd meg mi bántja, hátha meg tudjátok együtt,közösen oldani!

2012. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Én 19 éves voltam mikor meg született a húgom.

Az igazat megvallva lehülyéztem anyukámat amikor elmondta,hogy terhes.Főleg mert csak pár hónapja ismerte a mostani párját.Viszont amióta megszületett a húgom imádom..Rengeteget voltam vele amíg pici volt.Fürdettem,etettem,pelusoztam,altattam.Hazaértem a suliból,rohantam hozzá.:)Most 26 éves vagyok és már van 2 gyermekem.Egy 3,5 éves és egy 4 hós:)Én a húgomnál tanultam meg szinte mindent a picikről.


Ülj le a nagylányoddal és beszéljétek meg..Mondd neki hogy próbálja meg milyen érzés a karjába venni.,fürdetni,stb..Én minden percét imádtam akkor is és most is a sajátjaimmal..:)

2012. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%
Most komolyan, ezen mit nem értesz? Élete egyik legnehezebb, leg megosztóbb korszakát a kamaszkort éli. Ez egyéb tényezők nélkül is nehéz korszak, amikor rengeteg figyelemre van szüksége. Ehhez képest most jött egy kis betolakodó, aki sokkal több figyelmet és időt követel, így rá jóval kevesebb jut. Természetes hogy lázad ez ellen. Ennyire nem ismered a lányod? LEhet te úgy érzed hogy ő már elég nagy hogy ezt felfogja, de gondolj bele, ha pl a férjed hazahozna egy másik nőt, és azt mondaná :"Drágám! Ő a másik feleségem, de ne félj téged is ugyanúgy szeretlek, csak most egyik éjjel nálad alszom, másnap nála. Most mit hisztizel? Miért nem tudod ezt elfogadni ?)
2012. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
5%

Meg kell mondjam, előzővel egyet kell értsek.

Nem olyan típus a lányod, aki ezt könnyen veszi, minden gyerek más. Ráadásul gondolj bele micsoda stressze lehet, hgoy mikor jön el a pillanat, hogy nem mehet el a barátaihoz, mert neki kell majd a kicsire vigyázni. Csak egy példának. Ő lehet, hogy nincs meggyőződve, hogy ezután is megfog mindent kapni, és ne is mondj neki olyat amit nem tudsz betartani, mert abból csak nagyobb zűr lesz, Viszont ülj le vele, és beszélj az igazságról, amit később nem változtatsz meg, hogy lenyugodhasson, hogy nem lesz a kicsi rábízva, és nem vársz el tőle semmit a kicsivel kapcsolatban. Ha nem érzi a nyomást, akár csak a saját tini gondolatai nyomását, mert megbeszéled vele, előbb utóbb lefog engedni és közeledni a kicsihez is.

2012. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Móni,te vagy az ? :-) Ennyire elmérgesedett a dolog ? :-(
2012. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Zita,te vagy az?Egyébként igen,de már megoldódott.Beszéltünk,elmagyaráztam neki mindent.Megértette.Az volt a baja,hogy nem foglalkoztam vele,mondtam neki,hogy egy kisbabát nem lehet csak úgy elhanyagolni.Most épp énekel neki.A nagylányom az előző házasságomból született,a kicsi a mostaniból.Köszönöm a válaszokat.Zita holnap találkozunk,tudod,munkanap!:(
2012. márc. 23. 18:34
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Na,Örülök! :-) Jajj,tényleg :-( Meghalunk! :-D Puszi!
2012. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%
Nagyszerű ! Említheted azt is, hogy ő is ilyen pici volt,és ugyanígy sőt mivel első, és még egyedül volt, ő volt a minden, és ugyanígy szerettétek és elláttátok őt is.
2012. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!