Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gond. Mit tegyek? Ti...

Anyós gond. Mit tegyek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy anyósom mindent rámhagy.Nem segít semmiben.

Most épp kitanul egy másik szakmát, ami szép és jó, de semmit nem csinál otthon.Én mosok főzök takarítok 4 emberre!!! Egy átlagos nap volt a tegnapi is, mikor is hazaértem 9 óra munka után, és nem volt otthon kaja, igy megföztem, de előtte rendet kellett rakni a konyhába mert mozdulni nem lehetett a kupitol.Aztán elmosogattam kb 2 órámba telt annyi mosogatni valót csináltak.Ekkor már 8 óra volt.Közbe apósom kért kávét főztem neki megcsináltam odaadtam, ha inni kért odaadtam, míg ő fekve tanult.

Aztán indultam vasalni, 10kor fejeztem be a vasalást, mikor is megszólal hogy köszöni mindezt.

Ez eddig oké lenne.De! Hónapok óta igy megy, soha nem köszönte meg, most is csak apósom előtt, és ugy hangzott mintha "köszi hogy most az egyszer megcsináltad helyettem" et jelentene.

Teszem hozzá én is tanulnék, mert én is másodszakmát tanulok, de nincs időm, és meg fogok bukni.Mert mindent helyette kell csinálnom de azt senki nem kérdzte meg hogy én hogy fogok boldogulni!!!Ugy kellett neki szolnom hogy légyszíves takaritsd ki a hűtöt mert nincs rá időm és muszály lenne!! Az ő háza az ö dolgai de én tartom rendbe de az se jó mert mindig megkapom hogy kupi van, és hogy nem igy szokta ezt meg azt csinálni!!!!

Na most mit tegyek??Nem tudunk még elköltözni, de én ezt már nem birom idegekkel, egyszer beszólok neki azthiszem.



2012. aug. 10. 13:23
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Lehet azt kéne, de már mondtuk egyszer és azóta szakat rám minden. Amikor az esküvőt szerveztük akkor tényleg nem volt időm megcsinálni, és én hülye el is mondtam nekik őszintén hogy direkt nem csinálok meg mindent, mert akkor nem jut idő a saját dolgunkra. És hogy az esküvő után többet fogok segiteni. Erre minden a nyakamba szakadt. én hülye.
2012. aug. 10. 13:43
 12/36 A kérdező kommentje:
Igen két óra volt! komolyan! nagyon nagy kupac volt.Mert délelőtt mig én dolgoztam vendégek is voltak és minden egyes kávéscsésze be volt fogva. De persze egy óra alatt is kész lettem volna ha közbe még nem kell pakolni is, mert a párom nem volt otthon és nem fértem, igy elkellett törölni helyre rakni és folytatni a mosogatást.Na hát igy jött ki a két óra..
2012. aug. 10. 13:45
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám, hogy ami ránk tartozik megcsinálnám a többit meg max akkor ha végképp semmi dolgom. Pl a mi szobánkat kitakaritanám a mi ruháinkat kimosnám stb. igy csak észre vennék magukat
2012. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az egésznek csak az a megoldása, hogy albérletbe mentek. Ott csak magatok után kell takarítani.
2012. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
és mielőtt te nem voltál,milyen állapotban lehetett az a lakás?na de könyörgöm,beszélgetni kellene az anyukával..leginkább azt kéne megkérdezni tőle,hogy anyuka..eszénél van?
2012. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Akivel meg lehet ezt tenni, meg is teszik. Ha te tűröd, hogy cselédnek tekintenek, mit mondjak erre?
2012. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg ha a férjed melletted áll miért nem mondja el nekik, hogy csinálhatnának vmit ők is, csak mert övék a ház te még nem vagy a csicskájuk.
2012. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre..Össze kéne szedni a bátorságom.Amugy vannnak napok amikor jól megvagyunk nincs semmi gond, olyankor én mindig ugy érzem hogy eltúloztam a dolgokat, és hgy milyen hülye vok.Alapjában véve én szeretem anyósomat is. De alig várom hogy befejezze a sulit..
2012. aug. 10. 13:50
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következőket teheted:

Normál hangon (semmiképpen sem beszólásképpen) mondd meg anyósodnak, hogy amíg te pl. elmosogatsz (már állj ott a mosogató mellett), addig ő legyen szíves vasaljon ki, mert után te is tanulni szeretnél, és nem az már nem fér bele az idődbe. Persze ezt apósod előtt, hogy legyen tanú, hogy megkérted rá és meg is indokoltad, hogy miért. És közben légy kedves, mosolyogj! Utána (ha megcsinálta) kedvesen dícsérd meg, hogy "milyen jó így, mindkettőtöknek jut ideje tanulásra".

Ha nem csinálta meg, hagyd úgy az egészet, apósodat meg emlékeztesd: "Nem akarok beleavatkozni a munkájába, hiszen megígérte, hogy megcsinálja, bztosan úgy is lesz."

2012. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
100%

Mint nő (aki szintén a dolgok elején tart és egy éve él csak együtt a párjával), át tudom érezni olyan szempontból, ami már csak általánosságban is a nőkre hárul.. Maga a háztartás. Az én párom is nagyon aranyos, mindig segíteni akar, szóval én szerencsés vagyok, ráadásul mi kettesben élünk, külföldön, messze a családtól. (így alakult)

De neked mégis azt mondanám, hogy most biztos csak nagyon eleged lett, kijött rajtad a stressz.. kezd kicsit eleged lenni az egészből, de inkább csak fizikailag. Ha más nézeteltérés nincs a szülőkkel, akkor szerintem alapvetően nem olyan húzós a helyzet.

Én azt mondom, ami mindenkorra igaz: először is, nyugodj meg egy kicsit, relaxálj, tölts minimum egy fél napot egyedül valamelyik barátnődnél és kapcsolódj ki. Ha kicsit sikerült lazítanod, keresd meg a kedves anyóst és apóst, és ülj le velük együtt megbeszélni ezt az egészet. Mondd el az érzéseidet őszintén, légy kedves, nyitott és próbáljatok valami megoldást találni a dolgokra. Biztos vagyok benne, hogy nem olyan vészes a helyzet, talán nem látja eléggé a párod anyukája, hogy mennyire kivagy és hulla fáradt vagy. Tudod vannak emberek, akik egyszerűen nem veszik észre mások fáradtságát, vagy stresszét.. Beszéljétek meg és osszátok be a dolgokat! Remélem sikerül és neked is több energiád lesz.


L.

2012. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!