Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gond. Mit tegyek? Ti...

Anyós gond. Mit tegyek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy anyósom mindent rámhagy.Nem segít semmiben.

Most épp kitanul egy másik szakmát, ami szép és jó, de semmit nem csinál otthon.Én mosok főzök takarítok 4 emberre!!! Egy átlagos nap volt a tegnapi is, mikor is hazaértem 9 óra munka után, és nem volt otthon kaja, igy megföztem, de előtte rendet kellett rakni a konyhába mert mozdulni nem lehetett a kupitol.Aztán elmosogattam kb 2 órámba telt annyi mosogatni valót csináltak.Ekkor már 8 óra volt.Közbe apósom kért kávét főztem neki megcsináltam odaadtam, ha inni kért odaadtam, míg ő fekve tanult.

Aztán indultam vasalni, 10kor fejeztem be a vasalást, mikor is megszólal hogy köszöni mindezt.

Ez eddig oké lenne.De! Hónapok óta igy megy, soha nem köszönte meg, most is csak apósom előtt, és ugy hangzott mintha "köszi hogy most az egyszer megcsináltad helyettem" et jelentene.

Teszem hozzá én is tanulnék, mert én is másodszakmát tanulok, de nincs időm, és meg fogok bukni.Mert mindent helyette kell csinálnom de azt senki nem kérdzte meg hogy én hogy fogok boldogulni!!!Ugy kellett neki szolnom hogy légyszíves takaritsd ki a hűtöt mert nincs rá időm és muszály lenne!! Az ő háza az ö dolgai de én tartom rendbe de az se jó mert mindig megkapom hogy kupi van, és hogy nem igy szokta ezt meg azt csinálni!!!!

Na most mit tegyek??Nem tudunk még elköltözni, de én ezt már nem birom idegekkel, egyszer beszólok neki azthiszem.



2012. aug. 10. 13:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem költöznék össze anyósomékkal...pont. Ezért nem lennének ilyen dolgaim.

Akkor inkább albérlet és "kidobott pénz" mint parancsolgatás. Magam ura szeretek lenni.

2012. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Költözz a pároddal kis albérletbe, így megoldódik a probléma.
2012. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni magadra is szakítani egy kis időt. Pl Hú de sokáig tartott ez a mai mosogatás, meg főzés. Teljesen kifutottam az időből. Muszáj tanulnom egy órácskát lefekvésig, mert felelnem kell holnap, vagy dolgozatot írunk, vagy bármi. és kedvesen és mosolyogva elvonulsz. Szépen mondd el amit megcsináltál naponta és idíts tanulni nyolckor. Ami maradt megvár holnapig, vagy másnap hideg vacsi lesz, vagy nem vasalsz ágyneműt , vagy pólókat se, vagy csoda történik, és valaki megcsinálja. Sok sikert, bátran nyugodtan, de kiborulni tilos.
2012. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
40%
Szóval anyukáéknál élünk. Ha nem tetszik, lehet elmenni. Ilyen egyszerű. Nem beszólni kell, hanem leszállni végre róluk és elkezdeni a saját életeteket a pároddal.
2012. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Sajnos amig az ő házukban laktok,addig el kell ezeket a dolgokat viselned! Ez az ára úgy tűnik annak,hogy ottlehettek.Vagyis nem kell tűrni,de akkor azon sem kell meglepődni,ha azt mondják,el lehet költöznötök,ha nem tetszik a rendszer és ekkor sem mondhatnátok semmit,mert az az ő házuk :/.
2012. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

2 hónap mulva végez. Előtte nem volt semmi gond, mindent megcsinált ő is, és én is.Hol ő főzött hol én, tök jól megvoltunk. Inkább azóta vannak godok h összeházasodtunk. És mondta is hogy mostmár nem az ö kisfia a fia..

Ezzel sincs gondom én megértem tényleg.

Csak hát ez a mindenkit kiszolgálni dolog, és a sajátommal nem haladok ez szörnyű. De tegnap beszéltünk és azt mondta ha vége a sulinak minden visszatér a régi kerékvágásba, mert ez már őt is bántja.


"Szóval anyukáéknál élünk. Ha nem tetszik, lehet elmenni. Ilyen egyszerű. Nem beszólni kell, hanem leszállni végre róluk és elkezdeni a saját életeteket a pároddal.ˇ"

Szerintem nem olvastál el mindent.és én se mondtam mindent még. A lényeg hogy nem vagyunk rájuk szállva sőt. Mikor akartunk költözni ők nem engedték. Szeretnék hogy ott maradjunk, ezt a tudtunkra adták szó szerint.

Persze azért mi nem akarunk a végtelenségig maradni, max még 3 évig, mig a lakástakarék le nem teleik.

És írtam már nem egyszer hogy ha mi nem lennénk ott ők sem boldogulnának, mert egyedül nem tudják fenntartani a házat.Nem nyavajogtam szerintem.Leírtam a gondom.Szerintem nem az a tipikus meny vagyok akit az ember a háta közepére kíván-sosem szóltam be nekik.

Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 12. 13:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!