Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elvinnétek a gyereket...

Ti elvinnétek a gyereket anyóshoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nagyon messze lakik, több órányi út. A körülmények nincsenek meg. Egy szobában tudnánk csak aludni mi hárman meg Ő. Gyerek még szopik, eleve kellemetlen lenne. Fürdőszoba nincs. A mama nem túl igényes. Nekem messze mást jelent a tisztaság, mint neki és akkor finoman fogalmazom meg a dolgokat. Öt hónapos a babám, nem szeretném, ha bármit összeszedne ott. A dolog másik része, hogy ki nem állom anyósomat, hogy miért az hosszú történet, de megvan rá az okom. Röviden annyi, hogy lenyúlta a férjem és a sógorom örökségét. Nehezen képzelem el azt is, hogy, ha nagyobb lesz, hogy fogom odavinni a gyereket. Egyébként Ő nem jön, nem annyira érdeklődik az unoka iránt, pedig megtehetné. Nyugdíjas, beleférne az idejébe, hogy felüljön a buszra vagy vonatra, de nem teszi. Már kérdezte, hogy mikor visszük? Nem nagyon tudok erre mit reagálni. Én nem akarom vinni.

2012. szept. 1. 13:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném el semmiképp... jöjjön ő! Úgyis nyugdíjas, ráadásul nekik alig kerül valamibe az út. Mond meg, hogy nem tudjátok megoldani, de ha látni szeretné akkor szívesen fogadjátok őt.
2012. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem az összeg a lényeg, hanem, hogy eltette...A fürdőszoba most készül állítólag. Ennek ellenére felőlem eljöhetne nem csak egy napra is, többre is, ha szeretné látni az unokáját, de nem jön. Míg nekünk 15-20ezer egy odaút, neki a töredékéből kijönne a nyugdíjas jeggyel, így sem jön. Könyörögni csak nem fogok neki. Mondtam neki, hogy jöhet bármikor. Nem tudja mit veszít, hogy teljesen kimarad a gyerek cseperedéséből.
2012. szept. 1. 15:14
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

ezek szerint ő lusta megnézni az unokáját, te pedig jogosan nem viszed akkora koszba a pár hónapos picúrt.


erre csak annyit mondanék, hogy a nagyim tőlünk 90km-re lakott, 1.5 órás út volánbusszal. minden kedden felkelt hajnali 4kor, a 6 órási busszal eljött, velem volt egész nap, aztán másnap hajnalban szintén 4kor kelés, 6 órási busz, és haza. többre sajnos neki sem futotta az idejéből, mert nyugdíj mellett dolgoztak a papámmal. nyaranta persze mindig ott voltam náluk. :)


sajnos az én anyósom sem a tisztaság, igényesség szobra. ráadásul közel is lakik, ami bonyolító tényező, hiszen végülis mi is mehetnénk majd, de én abba a ganéba nem viszem a gyerekünket. ha látni akarja, majd áttolja a hátsóját.

2012. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

anyám anyósa mindig eljött hozzánk, elküldte anyámat fodrászhoz, vásárolni, hogy ő addig babázik. Na, ez lenne a minta.

És nehogy odavigyétek magatokhoz, főleg, ha ennyibe kerül az út. Még kicsi a babátok, mondd, hogyha nagyobb lesz, majd kirándultok arrafelé. Vonat kerül ennyibe? Nincs valami kedvezmény?

2012. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A benzinköltség öda-vissza kb 15-20 ezer nekünk. Tehát oda alsó hangon 7500 meg vissza is ugyanennyi.
2012. szept. 1. 16:35
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szín alatt nem vinném ilyen feltételekkel. Megmondanám neki, hogy ha unokázni akar, jöjjön ő, ha pedig erőszakoskodna, elmondanám, hogy jelenleg "nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy megengedhessünk magunknak egy ilyen jellegű nagyobb kiadást - benzinköltség" (míg ő ennek tört részéből eljutna hozzánk). Ha nem tudja elfogadni, az ő hibája.
2012. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ottalvásra biztos nem vinném.

Nálunk két gyerek van, a nagy 2,5 éves, a kicsi 9 hónapos, és általában mi visszük őket anyóshoz. Végülis tök logikus, hogy nekünk a két gyereket meg a cuccukat összecsomagolni, autóban zötykölődni meg benzinre rahedli pénzt költeni sokkal egyszerűbb, mint neki felülni a buszra nem teljes árú jeggyel.

És még így is állandóan azt mondja, hogy miért nem megyünk már gyakrabban.

2012. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném el. Ha kiváncsi az unokájára, akkor jöjjön ő hozzá, pláne amíg ilyen kicsi. Nagyobb gyereket sem vinnék olyan helyre, amit leírtál, nem egy 5 hónapost.
2012. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt még elfelejtettem mondani, hogy a két tacskó benn van a szobájában, csak éjszakára teszi ki őket.
2012. szept. 3. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!