Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl kemény (bunkó) volt a...

Túl kemény (bunkó) volt a párom hozzá? Mi ebben az esetben a helyes hozzáállás, egy kívülálló szerint?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, 2 éve költöztünk össze. Neki az előző kapcsolatából van két kisfia, most 5 évesek, az anyukájuk meghalt a születésük után. Míg össze nem költöztünk a párom és a gyerekek az anyósánál laktak. Így tudta csak megoldani, hálás azért amiért segített neki, ő volt otthon a gyerekekkel míg a párom dolgozott (külső segítséget azért biztosított az anyósa számára). Míg én nem jöttem képbe minden rendben volt. Míg együtt nem éltünk, addig talán még velem sem volt baja, de miután összeköltöztünk és természetesen a gyerekek is jöttek, azóta eléggé fúr. Valahol megértem, "elvettük" tőle a fiúkat, az ovit is pont akkor kezdték, így sokkal kevesebbet találkoznak és hozzánk is kell alkalmazkodnia (egyébként mindig akkor vitte őket amikor akarta). A fő probléma az, hogy mindenbe beleszól, mert ő a nagymamájuk, én meg csak az apjuk barátnője vagyok, így nekem semmi jogom. Tudom, hogy nem én vagyok a kicsik édesanyja, de attól még mivel velem is élnek, és próbálom betölteni azt a szerepet, azt hiszem valahol jogos, ha vannak velük szemben elvárásaim is. (nem a padlót súroltatom velük, de addig pl. nem megyünk játszótérre, míg a legók szanaszét hevernek a szobába és nem pakolok el utánuk. Van, hogy segítek, de helyettük nem csinálom meg, míg a nagyi igen) Az apukájukkal elég egyformán gondolkodunk gyereknevelés téren, így emiatt nincsenek gondjaink. A nagymama viszont eléggé úgy állít be mintha valami gonosz mostoha lennék. (Pedig ha nem szeretném a fiúkat és csak nyűgnek érezném, hogy vannak, akkor egész egyszerűen továbbállnék). Ha mondok valamit a gyerekeknek, amit utána kikérdez tőlük vagy valamit máshogy csinálok mint ahogy ő csinálná rögtön telefonálgat a páromnak. És ami még jobb, hogy a gyerekeknek is csak azért is az ellenkezőjét állítja. Most a párom megkérte, hogy ne nevelje a kicsiket, ne hangolja ellenem őket, és beszéljék meg előre mikor akarja vinni őket, teljesen kiakadt, hogy régen jó volt, most meg már hogy nincs rá szükség el van felejtve. Pedig nem erről van szó. Túlságosan nem zavar, hogy én vagyok a rossz (bár igazán láthatná, hogyan olyan rosszul nem jártak velem, mert tényleg nagyon szeretem őket, de ha nem hát nem) szóval neki nem kell engem szeretni, csak a fiúk előtt ne kérdőjelezzen meg. Tényleg olyan nagy kérés ez? Mivel az első időszakban ő volt velük, már automatikusan jár neki az hogy beleszóljon mindenbe. (nem abba, amit én csinálok, hanem amit az apjuk is akar)

2012. okt. 26. 11:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Azzal egyébként persze semmi bajom, ha nála máshogy vannak a dolgok, mint nálunk. Nagymamámnál nekünk is lehetett olyanokat, amit otthon nem. Ez természetes, és jó része is a gyerekkornak. Ezzel egy héten egyszer, pár órára nem is lenne probléma. Párom sem szólna bele (mert persze, hogy én nem kezdek el magyarázni a párom volt anyósának), a lényeg, hogy abba ne szóljon bele, ahogy itthon vagyunk.

Kicsit talán keményen hangzik, de ha az jó, hogy vagyok, enni adok nekik, mosok rájuk, oviba viszem, elhozom, ha betegek velük vagyok stb. , átalakítottam az egész életemet, akkor cserébe azért várhatok valamit. Oké, hogy ezeket egy fizetett ember is megtudná csinálni, nem is fényezem magam, de emellett meg szeretem őket, éppen ezért is teszem meg.

Tudom, hogy ő is megcsinálta ezeket, és nagyon szereti a fiúkat, mi meg "elvettük" tőle őket, de az életnek menni kell tovább. A párom sem élhet a gyerekekkel vele élete végéig. Változott a helyzet, és el kellene fogandia. Két év "türelmi idő" azt hiszem bőven elég

2012. okt. 26. 11:56
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb, ha biztos vagy benne, hogy velük akarod leélni az életedet, akkor összeházasodnátok és a gyerekeket örökbe fogadnád. Ezt nem csak nagyi miatt, hanem azért is, hogy a pároddal bármi történne (itt olyan egyszerű dolgokra is gondolok, hogy eltörik a lába és 3 hétre kórházba kerül) akkor te hozhass a gyerekekkel kapcsolatban olyan döntéseket, ami a párodnak megfelel. A gyerekeknek is jobb lenne, ha lenne végre egy biztos anyukájuk, lehet ők is össze vannak zavarodva, főleg a nagy aki emlékezhet az édesanyjára is.
2012. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, h ráadásul az édesanya anyukájáról van szó. Huhh azért neki is durva lehet lelkileg, hogy elvesztette a lányát, és akkor most úgy érzi, hogy az unokáit is. Esetleg elmehetnétek együtt terápiára. Mindenki kiadná magából ami zavarja és a szakember segítségével találnátok egy megfelelő megoldást. Lehet pár alkalom is elég lenne. A gyerekek miatt ezt a lehetőséget is fontoljátok meg.
2012. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogyan működik az örökbefogadás, de nem is hiszem, hogy a mi esetünkben jó lenne. Nem vagyok az édesanyjuk (bár úgy érzem ugyanúgy szeretem őket, mintha a sajátjaim lennének, de lévén nincs nem tudom összehasonlítani)volt nekik egy anyukájuk (ikrek egyébként) majd ezt is a helyén kell kezeljék, nem tudom mit szólnának majd később ahhoz, ha csak úgy megfosztanánk tőlük az anyjuk tudatát. Nem olyan egyszerű kérdés ez. Én vagyok oké, de papír nélkül is szerethetem őket, és ők is engem. Velük tervezem leélni az életemet egyébként.
2012. okt. 26. 12:21
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy örülne, ha előállnánk egy terápiás ötlettel.
2012. okt. 26. 12:23
 16/17 anonim ***** válasza:
Hirtelen az jutott az eszembe, hogy találkozz a nagyival kettesben, dícsérd, kicsit simogasd a lelkét (még ha esetleg nehéz is) hogy milyen klasszul helyt állt, hogy gondozta és szeretgette a gyerekeket, és hogy milyen nehéz lehet neki megélni azt, hogy tulajdonképpen a lánya "pozíciójában" vagy. Ismerd be, hogy te nem vagy engedékeny, de milyen jó, hogy ő kicsit ellensúlyozza ezt, az a lényeg, hogy tudják, a gyerekek, kinél mi a határ. Mi is egy "tarka család" lettünk, nálunk működött a problémának ez a fajta megközelítése.
2012. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nem ez a baj, amit írtatok! Gondoljatok bele, itt egyik másik válaszoló már anyuka. A nagyi az apuka anyósa, aki elvesztette a lányát. Az ő szemében a lánya az unokáiban él tovább és az ő szemében (még ha ez nála nem is szándékos) olyan, mintha a lánya helyét akarnád elvenni. Ez a rákfenéje a dolognak. Nem pátyolgatni, meg simizni kell a nagyi lelkét, hanem megmondani, hogy nagyon nagyon sajnálod azt, ami a lányával történt... borzasztó nagy tragédia elveszíteni egy gyermeket, akármennyi idős is... de te nem a lánya helyét akarod elfoglalni. Szereted az apukát, szereted a gyerekeket is, de SOHA nem akarsz az elhunyt anyuka helyébe lépni. Viszont az anyukát nem lehet visszahozni, akármennyire is szeretnék, de az apukának és a gyerekeknek is joguk van egy teljesebb élethez. Na valami ilyesmit kellene finoman, megértően, lágyan elmondani neki, ha elsírjátok magatokat, az sem baj, sőt. Hidd el, a fájdalma nagyobb, mint az ellenszenve.
2012. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!