Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne az általános hozzáállás?

Ez lenne az általános hozzáállás?

Figyelt kérdés
Ha egy bármilyen nemű, korú ember meg akar halni, öngyilkos akar lenni, vagy "csupán" egy öngyilkossági kísérlettel akarja felhívni a figyelmet magára, akkor az ismerősök, ismeretlenek, rokonok, barátok (és/vagy) egyszerűen lehülyézik és átlépnek rajta? Valóban így kell ezt csinálni? Belerúgni még párat, mert egy idióta?
2012. márc. 11. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem,de az se hiszem h megoldás hogy körülrajongják. Mert álatlában bvagy ez van,vagy az amit te is irtál. A kettő között kéne lennie megoldásnak.
2012. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Itt ez az emo korszak, amikor olyan könnyen mondják a gyerekek, hogy jujj öngyi leszek, hogy az emberek már valahogy érzéketlenné válnak. Farkast kiáltanak és ez a vége, hogy akinek tényleg segítségre lenne szüksége, már azt sem veszik komolyan. Ez egy ilyen trend. Aztán amikor a húga, bátyja, legjobb barátja, stb. valóban öngyilkos lesz, akkor majd elgondolkodik a nép... vagy röhög egyet: "Just do it. Még egy selejttel kevesebb." - Remélem, hogy nem ez lesz.
2012. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Az öngyilkosság önzés, gyávaság.

Amikor a férjem elvesztette a munkahelyét, öngyilkos akart lenni.Beszedett 6 doboz nyugtatót.Életben maradt, de minek!Szellemileg fogyatékos lett, egy 3-4 éves gyerek szintjén él, itt maradt a nyakamon! A gondok, problémák mind megmaradtak, tetézve ezzel még.

Ennek 5 éve.azóta így élünk. Őt kéne megértenem? Esetleg sajnálnom szegényt?

2012. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
13:14 : Ez durva!Azt nem tudtam hogy így is elsülhet a dolog.Ha ezt elolvassa valaki,biztos elmegy a kedve hogy megcsinálja.
2012. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Aki képes lenne megölni magát úgy, hogy vannak aggódó és szerető rokonai, barátai, családtagjai, az tényleg önző és gyáva. A gyilkosság pedig megvetendő dolog, akkor is, ha saját magadat gyilkolnád meg. Aki képes emberi életet kioltani, és ezzel másoknak fájdalmat okozni, annak talán meg kéne rázni a kezét?

Aki öngyilkossági kísérlettel vagdalkozik, az egyszerűen önző és lelketlen, mert érzelmi zsarolást végez. Példa: férjem előttem lévő barátnője így akarta őt visszahódítani, bevett egy doboz allergiagyógyszert. Értesítették a barátnői a férjemet, ő hívott a csajnak egy mentőt, kimosták a gyomrát, de a férjem még jól meg is mondta a csajnak utána a magáét, hogy hogy lehetett ennyire ostoba hogy azt hitte, ezzel eléri a célját.


Sajnos a tinik is sokszor azt hiszik, hogy ezzel elérik a céljukat. Pedig nem, ezzel csak megmutatják, hogy valójában még mindig gyerekek, akik még önzők is ráadásul.

2012. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2: A másodikról.


Nem szeretnék belemenni a dolog elemzésébe. Csak kíváncsi voltam, hogy mennyire elterjedt dolog segítség helyett belerúgni az amúgy is földön fekvőbe.

Azért megjegyzem, bár valószínűleg nem leszek vele népszerű: az öngyilkos vagy azt megkísérlő egyszerűen kétségbeesett. Hogy önző lenne? Minden ember az.

2012. márc. 11. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha az észérvek nem használnak neki, mit tegyünk, emberek vagyunk, nem pszichológusok - akikhez el sem lehet hurcolni az öngyilkossággal fenyegetőzőket. Kimerülünk abban, hogy a lelkére beszéljünk valakinek, aki a saját gondját nagyobbnak tartja annál a törődésnél, amivel valaki/valakik igenis elhalmozzák - ugyanis az esetek nagy részében igenis vanak, akik figyelnek az öngyilkosjelöltre, de nem tudnak hatni rá. Ilyenkopr lesz nagyobb trauma egy szerelmi bánat annál a törődésnél, mint amit az illető a barátaitól kap, ilyenkor hagy magára örökre egy munkanélküli szülő egy özvegyet gyerekekkel. Sokszor igeins ott lenne a segítség, de a kinyúló kezet is hajlamosak ellökni. Nem gondoltam mindig úgy, hogy önzőség, de ma már látom, hogy az esetek nagy részében igenis az. Mindig van miért-kiért élni. Az egyik ilyen személy pedig épp mi magunk vagyunk.


Ha nem is 'idióta' az öngyilkosjelölt, ahogy fogalmaztál, de az biztos, hogy a külvilág nem érti, talán mert értelmetlen is ez a kirohanás - a fentiek miatt.

2012. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Persze, de azért van különbség aközött is, hogy valaki megpróbál segíteni de nem tud, és aközött, hogy átlép rajta lehülyézve.


Ami a külvilágot illeti: én pl. értem. Vagy megértem. Valamelyik. Ami természetesen nem jelent helyeslést.

2012. márc. 11. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod csak ezeknek az embereknek a nagy részüknek nincs életük és csak feltűnési viszketegség miatt mondogatnak ilyeneket, illetve olyanokat is, hogy depressziós vagyok stb..akinek nem inge..
2012. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!