Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy érzem, hogy a párom és a...

Úgy érzem, hogy a párom és a családja is lenéz. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk diplomás, ő villamosmérnök, én jogász. Az elején azt mondta, hogy mindig értelmes nőt akart nem üresfejű libát, örül, hogy én lettem neki.

Viszont a viselkedése mást mutat, ő a "mérnök", a legokosabb a világon, a szülei is rájátszanak. Sajnos elég rossz állásom van neki viszont jó, így nem költözünk máshová.

De ő lehet nem is akarja, az anyukája biztos nem, ki is fejtette, hogy mi lenne ha csinálnék szakmát, vagy maradjak ahol vagyok, csináljak egy asszisztensit és akkor örökre ott maradhatok. Amikor még nagyot néztem, hogy - ugye a párom külföldön jobban keresne, akkor mondta, hogy majd a "gyereknek" lesz jó munkája, én pedig csak találok takarítást... meg úgyis otthon kell mindent megcsinálnom, mert a házimunka a nő dolga, a pasi pedig dolgozik. És sajnos a "pasi" egyre jobban így gondolja, az elején besegített de már mindent nekem kell csinálni, a kajáját nem melegíti meg. Mert szerinte ő felelősségteljes munkát végez, én meg csak lébecolok. Anyunak biztos sok ideje volt körbeugrálni őket, de nekem nincs és nem is akarom.

Ha lesz normális állásom, jobb lesz ez? Volt valakinek hasonló? Persze, a pasik szeretik, ha felnéznek rájuk, de akkor mégis egy üresebb fejű liba kellett volna neki...

Gondolom jönnek majd a hagyd ott tanácsok, de összességében meglennénk, csak ez zavar... a 100 évvel ezelőtti társadalomban biztos jól érezte volna magát..



2012. okt. 27. 12:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél alárendelt szerepben, mert elnyomva nem leszel boldog.

Költözz abba a városba, ahol feltételezésed szerint találnál neked való munkát, így a végzettséged sem kótyavetyélnéd el, és nem lenne kisebbségi érzésed sem.

Ha a párod ebben nem partner, akkor hagyd ott.

2012. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem piacképes diplomám van, családi elvárás miatt csináltam meg, már ott elrontottam a dolgot, hogy másokra hallgattam.

Szóval az még "normális" dolog, hogy ezt ő is így gondolja. Felesleges papír, külföldre meg nem jó. De még talán az lenne tényleg a legjobb ha külföldre mennénk, távol az anyóstól, valamit csak találok, nyelveket tudok...


Egyébként volt erről szó, az anyukája abszolút maradi szóval neki többet nem is hoztam fel, mert felháborodik azon, hogy a kisfiával porszívóztatok. Aki ezen a téren lassan-lassan nevelhető, a többi takarítástól, konyhától elzárkózik, de legalább már virágot locsol és segít vásárolni.

Sajnos az tényleg kezd egyre nem szimpibbé válni benne, hogy ő milyen jogon néz le mást, lehet, hogy nem mérnök (nem is csak mérnök, mert egy kertészmérnök vagy környezetmérnök az konstans hülye), de attól még ember.


Én az Eltén végeztem, ő a BMF-en. Akkor még fősuli volt, most az Óbudai Egyetem a jogutódja, gondolom nem lehetett olyan rossz, ha azóta egyetemmé változott.

Szerintük a dr. cím az orvost illeti meg, aki nem orvos az nem is lehet rendes doktor. Egyébként is mi jogon kapnak egyes egyetemi szakok doktorátust, mások pedig nem. Nem sokat beszéltünk erről, valami ilyesmiről volt szó.

Nem tudom, hogy a PhD rendszerrel egyáltalán tisztában vannak-e, lényegében egy Kommunikáció-média szakos is doktorálhat.

2012. okt. 27. 13:20
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Mit kezdj ezzel?

Őszintén?

Tényleg lenéz a párod és a családja és ezt sosem fogod tudni megváltoztatni.

Sajnos vannak ilyen nárcisztikus személyiségek, akik azt hiszik ők sz.rták a spanyolviaszt. Őket szinte úgy kell kiszolgálni mint az arisztokratákat a szolgálóik.

Egy villát nem fog elővenni magának, de folyton ugráltatni fog. Mindenért te leszel a rossz, mindenért.


Hát ha te komolyan ilyen elnyomott életre vágysz... lelked rajta.

Mindenki úgy él ahogy hagyja.

Az biztos hogy én nem tudnék ilyen megalkuvó kapcsolatban élni. Főleg ahol a párom semmibe vesz...

2012. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy részről tudom hogy milyen nehéz helyzetben vagy, mert csak úgy kiugrani egy hosszú kapcsolatból nagyon nagy döntés. Azt reméled hogy majd valami isteni szikra által egyszer csak elkezd javulni a párod viselkedése. Nem tesz sértő megjegyzéseket, magától berakja a szennyest a mosógépbe vagy helyetted cipeli haza a kaját a boltból. De sajnos nagyon nagy esélye van hogy nem így lesz. Ezt te is érzed mert leírtad hogy mennyire nem becsül meg, szerinte értéktelen a munkád, az iskola amit elvégeztél, az egész életed. Ez az ember sajnos nem szeret téged. Mások előtt biztos felvág hogy az én nőm jogász, de igazából tárgynak tekint, ami az övé. Azáltal hogy ő és a családja is szisztematikusan rombolja az önbecsülésed, próbálnak ha nem is tudatosan, de beleformálni egy nagyon megalázó szerepbe amiből később biztos nem lesz szabadulás.

Ha még nem vagytok házasok, jobb ha elszánod magad a szakításra, mert ha házasok lesztek, gyerek is lesz, mindenfélének el fognak hordani aki a család szentségét semmibe veszi, ha akkor hagyod el.


Több évig voltam hasonló helyzetben mint te, és egyre rosszabb lett. Mikorra elszántam magam hogy elhagyom, már majdnem késő volt. Csak utólag döbbentem rá hogy mennyi időt és energiát pazaroltam egy teljesen érdemtelen senkiházira. Nem beszélve arról hogy a mostani párom eleinte nem is értette hogy miért nincs semmi önbizalmam és miért veszek magamra minden ártatlan megjegyzést. Ő mindenben társként kezel, egyenrangúak vagyunk, segít ha van ideje és nem várja el hogy kiszolgáljam. Szóval találhatsz te is olyan férfit aki ezen a világon él, nem 100 évvel ezelőtt.

2012. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

figyelj,ez nem feltételnül a végzettségedről szól.

Az exem ugyanilyen volt,pedig mindketten mérnökök vagyunk (ugyanazon egyetemen is végeztünk,ő is villamosmérnök ráadásul),és mégis le voltam nézve,merthogy nőként nem érthetek hozzá annyira,egyébként is a konyhában a helyem,ő nem csinál semmit,nő dolga a háztartás.

Pedig kezdőként ugyanannyit kerestem mint ő,aztán többet is,akkor is megvolt az hogy a férfi felsőbbrendű.


De nélkülem,erőt vettem magamon és kitettem a szűrét.


Párom is mérnök,BMF-en végzett mint a tiéd,de ő teljesen más,felőle takaritónő is lehetnék,akkor is imádna,és akkor is ágyba hozná a kávém (mert ágyba hozza,sőt,főz,takarit,bármit megcsinál)

25/N

2012. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

ELTE-t végzett jogászként hogy lehetsz ilyen kishitű?

Miért tűrőd el, hogy bárki is lekezeljen? (Meg ilyen dumákat nyomjon, hogy takarítást vállalj...)


Ha továbbra is barátod szüleinél maradtok, ami lehet hogy anyagilag praktikus és kényelmes, akkor továbbra is le fognak kezelni a szülei.


Igen a pályakezdő jogászok ha később sokat akarnak keresni, akkor arra kényszerülnek hogy szakvizsgához éhbérért ügyvédjelöltként dolgozzanak 3 évig.


Viszont egy egyéni vállalkozásként dolgozó mérnöknél (kamarai ajánlás szerint a kiemelt mérnök napi díja 188e Ft) is lényegesen jobban tud keresni egy sikeres közjegyző vagy ügyvéd.


36F (okleveles mérnök)

2012. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen az mindegy, hogy diplomám van-e vagy sem - a jogászutálók is leszállhatnak rólam - úgy is elég gáz helyzet lenne, ha műkörmös lennék. Milyen dolog lenézni a másikat? Szerintem ha atomfizikus lennék, akkor is ugyanez lenne.

Érzem rajta, hogy szeret engem, de még ha nem is mondja az arcomba, hogy figyelj, Te hozzám képest hülye vagy, akkor is gondolom, hogy ezt gondolja.

Amiért lenézi a könyvelőjüket, a titkárnőjét, lehülyézi az orvost, a saját főnökét, mert az nem mérnök. Na és a másik mérnököt, mert az nem járt OTDK-n, kettessel végzett, vagy rosszabb munkája van.

2012. okt. 27. 13:52
 18/25 anonim ***** válasza:
92%
Olvasd végig az utolsó válaszodat kérdező. Komolyan ilyen emberek közé akarsz tartozni? Szerintem a lelked mélyén tudod a választ...
2012. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ott a gond, hogy nem tekint téged egyenrangúnak márpedig egy kapcsolatban ez elég alap dolog. Én kevésbé megbecsült szakon tanulok mint amit a barátom végzett mégsem jelent ez gondot nálunk, ugyanolyan okosnak tart( még ha ez nem is igaz ). Lehet a párod meg a joghoz lett volna hülye, ennyi.

Próbáljatok meg változtatni, mondd el, hogy ez rosszul esik neked.

Most még csak kicsit zavar, de ha minden jól megy akkor gondolj bele, hogy ezt el tudod viselni több 10 évig...

2012. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

13:39 vagyok


te nem az én exemmel jársz,minden szavad ráillik

Bár utoljára valami kis szöszivel láttam,aki eltűrte ezt a hozzáállását a nőkhöz és ugy általában az emberekhez.

2012. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!