Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy érzem, hogy a párom és a...

Úgy érzem, hogy a párom és a családja is lenéz. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk diplomás, ő villamosmérnök, én jogász. Az elején azt mondta, hogy mindig értelmes nőt akart nem üresfejű libát, örül, hogy én lettem neki.

Viszont a viselkedése mást mutat, ő a "mérnök", a legokosabb a világon, a szülei is rájátszanak. Sajnos elég rossz állásom van neki viszont jó, így nem költözünk máshová.

De ő lehet nem is akarja, az anyukája biztos nem, ki is fejtette, hogy mi lenne ha csinálnék szakmát, vagy maradjak ahol vagyok, csináljak egy asszisztensit és akkor örökre ott maradhatok. Amikor még nagyot néztem, hogy - ugye a párom külföldön jobban keresne, akkor mondta, hogy majd a "gyereknek" lesz jó munkája, én pedig csak találok takarítást... meg úgyis otthon kell mindent megcsinálnom, mert a házimunka a nő dolga, a pasi pedig dolgozik. És sajnos a "pasi" egyre jobban így gondolja, az elején besegített de már mindent nekem kell csinálni, a kajáját nem melegíti meg. Mert szerinte ő felelősségteljes munkát végez, én meg csak lébecolok. Anyunak biztos sok ideje volt körbeugrálni őket, de nekem nincs és nem is akarom.

Ha lesz normális állásom, jobb lesz ez? Volt valakinek hasonló? Persze, a pasik szeretik, ha felnéznek rájuk, de akkor mégis egy üresebb fejű liba kellett volna neki...

Gondolom jönnek majd a hagyd ott tanácsok, de összességében meglennénk, csak ez zavar... a 100 évvel ezelőtti társadalomban biztos jól érezte volna magát..



2012. okt. 27. 12:35
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nem akarok ilyen emberek közé kerülni, csak korábban nem viselkedett így.

Csak miután már összeraktuk a kis életünket, minden megvan a további közös élethez, jöttek a gondok.


Nem szőke vagyok, nem tudom, ki volt az előző barátnője. 30 felé közeledik, magas, barna.

2012. okt. 27. 14:27
 22/25 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár a végzettségemmel nem kifogás, mégis a vélemény az, hogy a nő feladata mindenről gondoskodni. Amikor két gyerek után visszamentem dolgozni, a fejemhez vágták, hogy én bébiszitternek tartom a férjem, és ilyet asszony nem tehet. Úgy beszéltek a munkámról, mintha k***álkodni jártam volna. A férjem eleinte sokat dolgozott, több helyen is dolgozott, de aztán a mellékállásai megszűntek. Konkrétan éhenhalltunk volna, ha nem megyek dolgozni. Amikor este 7-kor hazaestem, rögtön azt követelte, hogy csináljam a dolgomat. Gyakran vacsorázni is csak akkor tudtam, amikor fél 10-10 órakor kijöttem a gyerekektől. A gyerekekkel való foglalkozáson kívül semmit nem csinált, és a gyerekek etetését sem lehetett rábízni, hisz saját maga sem tudja, mi a normális táplálkozás. Inkább csak rakott ki nekik gabonapelyhet tejjel, minthogy elővegye a hűtőből a főtt ételt. Nagyon nagy veszekedések voltak. Persze az ő munkája fontos, és félbeszakíthatatlan, de tőlem elvárta, hogy napközben is, ha szól, hogy valamit elfelejtett, akkor vigyem el neki. Hogy nekem is munkaidőm van? Kit érdekel? Amíg sokat dolgozott, eltűrtem. Bár hülye voltam, mert bizony sokszor terhesen is én cipeltem be a fát, mert ő nem hajlandó reggel ezzel foglalkozni. Most sokat változott, lehet kérni tőle ezt-azt. Szépen vágja a fát, behordja, begyújt, néha mosogat, megtanulta használni a mosógépet, mos, tereget, porszívózik és a gyerekekkel is szívesen van. Nagy háborúk voltak, borzalmas évek vannak mögöttünk,rengeteget változott. Teljesen nem fog, de már így is mintaférj. Én sem vagyok a háziasszonyok gyöngye. Meg kellett értenie, hogy ennél többet nem tudok neki nyújtani. És szeretjük egymást. Hányszor kívántam, hogy hagyjuk a fenébe az egészet. De belenéztem a szemébe, és tudtam, hogy akkor is ő kell, akármilyen fafejű, egocentrikus ember. Hát nézz bele te is a szemébe, és döntsd el, hogy kell-e.
2012. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, én ha ilyen helyzetben lennék, nem gondolkoznék és otthagynám, aki így viselkedik velem. Az egy dolog, hogy a családja felé húz, de arra nincs mentség, hogy veled szemtől szemben ilyen legyen.


Én is jogász vagyok (nő), az Eltén végeztem pár éve és a jogász-fikázóknak üzenem, hogy baromi nagy sztereotípia, hogy a jogot bárki elvégezheti. Azért egy Károlit ne hasonlítsunk össze egy Eltével. És igaz, hogy rengeteg jogász van, viszont én rögtön diploma után olyan állást találtam, a közigazgatásban ráadásul, ahol 220 volt a nettó !!! fizetésem, mindezt úgy, hogy nem protekcióval kerültem be, hanem weboldalon találtam meg az állás-pályázatát.


Kérdező, ha nem vagy elégedett a munkáddal, próbálj meg keresni mást. És ne hagyd magad.

2012. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem abban van a hiba,hogy jogász vagy,hanem abban,hogy a párod semmibe vesz.Ez ellen nem nagyon lehet mit tenni.Nemcsak a nők tudnak nagyon ostobák lenni,hanem a férfiak is,hiába is van akármilyen csúcsszuper végzettségük.Némelyik olyan sötét,hogy világít a negró a szájában.És ezek nevezik magukat a teremtés koronájának.HAHAHA.Itt nem a végzettségről van szó,hanem az intelligenciáról és az empátiáról.Szerintem a párod és a családja nemcsak túl régimódi,hanem buta és elmaradott,mert nem esett le nekik,hogy megváltozott a világ és már a nők is dolgoznak.Szerintem hagyd őket a francba,éljék a kis elmaradott életüket,az anyuka érezze jól magát a szolgasorban,egészségére,a párod meg keressen magának egy buta plázacicát,mert az való neki.Mert az van az ő szintjén érzelmileg.
2012. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

lol, BMF :D 2 ismerősöm is oda ment miután kirakták a BME-ről és simán elvégzik :D


Szerintem mindenképp költöznötök kéne, ez így nem állapot. Anyuka túl közel van hozzátok. Ha ő nem védelmezgetné a kis fiacskáját, akkor legalább porszívózna és esetleg megtaníthatnád még pár trükkre. Például hogyan kell kivenni a cuccot a mosógépből, vagy hogy az ingek nem magukat vasalják el... Egyszer egy lány írta, hogy ő sztrájkba lépett. A pasijának 2 hét után tűnt fel, hogy a csaj egyszer sem takarított, nem mosott ki semmit és mosatlan edény csak azért nem volt, mert futárral hozatott kaját és úgy tette elé műanyag dobozban. Állítólag azóta megosztják a teendőket, csak ugye te a csávó anyja miatt nem tudsz ilyen akciókat szervezni. Biztos nem tudtok elköltözni?

2012. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!