Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? Hova vezet ez a dolog? Nem tudom mit csináljak. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább elviselni a párom édesanyját, annyira akaratos.

Próbáltam tolerálni, nem visszaszólni, de komolyan mondom már jelentkeznek rajtam testi tünetek, ha vele kell találkoznom.

(Annyit beszél, hogy megfájdul a fejem, remeg kezem lábam ha hozzájuk megyünk, mert már előre félek mit fog kitalálni meg beszólni nekem.)

Ahogy betesszük a lábunkat hozzá máris irányít, mindenbe beleszól, véleményt alkot. Pedig nem kértünk tanácsot.

Úgy kezel minket, mint a dedósokat.

Illetve meg se kérdezi a másikat, hanem csak azt mondja amit ő bevesz az agyába és azt erőlteti.

Számon kéri, ha valamit még nem látott rajtam, hogy az biztos új és mikor kaptam.

Úgy gondolom ezekhez nincs joga. Szerintetek?

Ráadásul úgy csinálja, hogy ne legyen feltűnő, de én velem éreztesse, hogy szar vagyok és nem tetszik a pofám.


Beszéltem erről párommal, megkértem rendezze le az anyját. Először jól összevesztünk, mert én szidom az anyját. Mondtam neki, hogy nem szidom, de ezeket a dolgait nem fogom eltűrni, mert tönkretesz.

Ráadásul komoly vizsgák előtt állok és sokszor a tanulásra sem tudok koncentrálni ezek miatt.


Végülis elment hozzá egyedül és állítólag mondta neki. Az anyja meg azt mondta, hogy ezt ő nem bántásnak szánja, ne úgy vegyem föl.

Párom szerint is ez az anyja természetes viselkedése, ő ebben nőtt föl, fogadjam el, nekem kell az anyjához alkalmazkodni, mert hogy ő az idősebb.

Én meg úgy gondolom az alkalmazkodás oda-vissza működik. Lehet, hogy én kerülök be újként abba a családba, de ha nem fogadnak el engem se úgy, ahogy vagyok, akkor én sem fogadom el őt.


Nagyon zavar, hogy így átmossa az agyát a páromnak is meg az egész családnak is és én vagyok az első számú közellenség, mert ez természetes és én vagyok a túlérzékeny meg a sértődékeny.


Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem lehúznak teljesen.

Pedig nem viselkedtem botrányosan sosem, nem bántottam ott senkit.

Alkalmazkodtam és mégse felelek meg anyósnak.


Mit tanácsoltok?



2013. ápr. 22. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Ne legyél ilyen hisztis.
2013. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Alkalmazkodtam és mégse felelek meg anyósnak. " Van egy ötletem: ne alkalmazkodj. Legyél tisztelettudó a válaszokban, a reakciókban vele, de saját érzéseid, gondolataid mondjad. És engedd, hogy a dolgok eszerint alakuljanak. Vagyis ne veszítsd el önidentitásodat.

Tkp. ezt mondtad te is , meg is válaszoltad a kérdésed:

"de ha nem fogadnak el engem se úgy, ahogy vagyok, akkor én sem fogadom el őt."

2013. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk ugyanez :) minden baja van velem,,de állítólag én nagyon érzékeny nő vagyok.Múltkor mosogatni tanított,pedig már 3éve mosogatok náluk de most jött rá hogy nemtudok.Tanácsot sajna nemtudok,elhallgatom de legalább a párom szeme kezd kinyílni
2013. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Menekülj, amíg nem késő!
2013. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én sem felelek meg anyósomnak. Szererncsére már külön élünk de párommal mindennap beszélnek telefonon és érdekes módon amikor én nem vagyok ott. Nekem ez a furcsa.

Én helyedbe leülnék beszélni "anyucival", hogy neki mi lenne a jó. Meghallgatod a véleményét de utána te is elmondod a problémáidat vele kapcsolatban természetesen szépen :) Én mondjuk eléggé remegős fajta vagyok amikor átjön hozzánk az anyósom akkor is mindig remegek. Próbálok megfelelni neki, de mindig valamibe beleszól.... És persze páromnak nem mondhatom mert akkor támadom az anyuciját..... Szerintem ne menjél át anyósodékhoz amikor párod megy én már ezt teszem mert felesleges. Mióta tart ez a kapcsolat ha szabad megkérdeznem?

2013. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy én is remegek az idegtől ha menni kell hozzá.

Annyit tűrtem, meg annyi beszólására nem reagáltam, lenyeltem inkább, hogy mostmár úgy érzem felrobbanok.

Minden felgyülemlett bennem és nem tudnám szépen elmondani neki a problémáimat vele kapcsolatban.


Ezért nem is megyek, múltkor is már csak a párom ment.

Egyszerűen nem veszek róla tudomást, mert nincs is igaza, másrészt csak bosszant és nem tudok a dolgaimra koncentrálni.


Viszont nem tudom meddig lehet ezt így csinálni, hogy nem megyek a párom családjához egyáltalán.


Egyébként másfél éve vagyunk együtt.

2013. ápr. 24. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!