Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem várnak a fiatalok...

Miért nem várnak a fiatalok az összeköltözéssel és mennék inkább anyóshoz/apóshoz, amiből tudják, hogy sok konfliktus lesz?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy együtt akarnak élni meg önállóság. De ez még közel sem az és csomó vitát szül. Miért nem várnak, élnek külön (de békésebben) és gyűjtenek pénzt?

2013. máj. 25. 19:09
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen ilyenekre.

És igen sokan a pénzre hivatkoznak, de panaszkodnak is, hogy nem jó, de nem mennének el és oda szülnek gyereket.

2013. máj. 25. 21:50
 12/30 anonim ***** válasza:
57%
A vége felé olvad el, még neki áll feljebb.
2013. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Igen ilyenekre gondoltam. Hogy rögtön az anyósék a rosszak, ő meg a tündér, pedig mások nyakára szült.
2013. máj. 25. 21:56
 14/30 anonim ***** válasza:
78%

nekem is furcsa ez a dolog. menőznek a fiatalok, hogy együtt élnek, miközben csupán az egyik odaköltözött a másik szüleihez és van egy szobájuk, amúgy meg shutup van.


ennek így semmi értelme. költözzenek össze egy külön lakásban, amikor majd lehetőségük lesz rá, ne konfliktusokkal kezdjék a közös életet, mert ez nagyon komolyan rányomja a bélyegét a kapcsolatra, nem csak a jelenben, hanem a jövőben. megmaradnak olyan sérelmek, amiket nem töröl ki 2-3év sem, és így élnek együtt...


nem is lett volna arcom anyám nyakára vinni senkit, aki neki tulképp idegen. mivel nekem is fontos a privát szféra, és még szeretkezni is képtelen vagyok úgy, h anyám a szomszéd szobában alszik :), így inkább vártunk a dologgal.

fantasztikus érzés volt együtt beköltözni az első közös lakásunkba, együtt bénázni mindenféle apróságon, akkor szexelni, amikor épp kedvünk tartja, akkor kelni, akkor feküdni, akkor hazamenni amikor mi úgy érezzük.


a szülőkhöz költözés közel sem egyenlő az önállósággal.

2013. máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert majd ha pár év múlva elköltöznek, akkor már lesz családjuk és nem 35 évesen állnak neki a gyereken gondolkodni. Amúgy szerintem is sz.r helyzet ott élni.
2013. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Igen, de ameddig nincs gyerek akkor is meg tudnának spórolni kb. ugyanannyi pénzt. De itt szerintem főleg a viselkedéssel van probléma, hogy nem tartják tiszteletben, hogy más házában vannak és elvárnak mindent
2013. máj. 26. 14:03
 17/30 anonim ***** válasza:
37%
A szülők is hibásak én biztos nem engedném, hogy a gyerek 18. éves kora ellőtt elköltözőn, azt meg, hogy hozzánk költözőn valaki még utána sem.
2013. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Vagy jót akarnak a szülők, vagy nem akarják, hogy kirepüljön a gyereke otthonról
2013. máj. 26. 21:22
 19/30 anonim ***** válasza:
66%

Én 2 évet éltem együtt anyósékkel és betartottam a szabályokat mert kompromisszum képes vagyok és szerintem illedelmes. A problémát nekem inkább a most már sógornőm jelentette aki senkivel sem képes azóta sem együtt élni. Sajnos a feleségem nem tudott kijönni az anyjával.

Szerintem nagyon emberfüggő a dolog.

Gyereket meg eszem ágába sem lett volna oda csinálni mert egy gyerek külön lakást életteret igényel ahol én hozom a szabályokat az anyós após páros meg max tanácsot adhat a feleségemnek és nekem. A linkelt témához kapcsoltan annyit mondanék, hogy megértem, hogy az intim zónáját meg kell hagyni az embernek ha meg nem akarják akkor meg létezik zár is a világon. Azért azt sem árt észben tartania az oda költözőnek, hogy nem otthon van hanem csak egy megtűrt személy...

2013. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
76%
Bemutatom a harmadik verziót: Én (F) sokáig éltem úgymond a szülői házban. De ez a szülői ház nagy, sokszobás. Mi amikor összejöttünk a párommal, akkor átalakítottuk többgenerációssá a házat. Azaz az emelet is külön lakás lett és a földszinti. Úgyhogy ugyan közel, de meégsem együtt lakunk több generáció. Mert igazából a nagy baj a közös konhya, wc, fürdő stb. Nálunk minden teljesen külön van.
2013. máj. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!