Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit kezdenétek azzal, ha...

Ti mit kezdenétek azzal, ha az anyósotok "meg lenne áldva" a pólusváltással és az ahhoz hasonló elméletekkel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen az agyamra megy. Szegény nagyon szeretné elhinni, hogy varázsütésre megváltozik a világ, és hogy a szeretet fog uralni mindent, ezért gyakran olvas ilyen oldalakat. Természetesen, ha találkozunk, minden túlélési stratégiát megoszt velem is. Szeretem őt, mert egyébként nagyon rendes, de borzasztóan idegesít, hogy válogatás nélkül mindent elhisz. A férjem próbálja racionálisan elmagyarázni neki, hogy miért képtelenség xy elmélet, de mivel ő nagyon hinni akar benne, ezért átteszi a dolgokat átvitt értelembe, lelki szintre, és akkor már hiába magyaráz neki az ember.


Ötletek?


2013. jún. 26. 07:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Legalább elfoglalja magát, ti meghallgatjátok és ennyi.
2013. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz semmit tenni, meggyőzni lehetetlen, tehát nincs is értelme, csak megsértődik majd, nekem egy barátnőm van "megáldva" ezzel, legfeljebb annyit szoktam neki mondani, hogy néha jöjjön le a földre is, hiszen kell az egyensúly.
2013. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A másik probléma, hogy még van pár éve a nyugdíjig, látástól vakulástól dolgozik, és éjjel bújja ezeket, emiatt kialvatlan, fáradt, hízott is, vacak a közérzete, stb. Szóval igen, én most is próbálom ráhagyni, ugyanakkor bosszant, hogy legalább néha alhatna ahelyett, hogy ilyen marhaságokat olvas.
2013. jún. 26. 07:45
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kézrátètellel gyógyít, neki rendszeresen megjelenik jèzus és ehez hasonlo dolgok.sokat nem tudok tenni, meghallgatom, próbálom a beszélgetést más irányba forditani.
2013. jún. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És, ha majd a gyerekeim fejét is ezekkel tömi? Nekik mit mondjak? Nyilván még kicsik, de ami késik...
2013. jún. 26. 08:22
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá, mert ő ezek szerint ezekbe az rózsaszínű ködökbe és agyatlan eélméletekbe menekül a számára alig elviselhető valóság elől. Neked azonban nem kell ezekkel azonosulni, és meghallgatnod sem szükséges őket. Amikro elkezdeni, mondd meg neki, hogy sajnálod, de dolgod van, vagy csak szimplán állj föl és csinálj mást. Ha van gyereked - különösen, ha kicsi - tartsd távol a nagyitól. Etek a rózsaszínű ködök és agyatlan elméletek egy darabig veszélytelenek arra, aki ezekben HISZ, de veszélyesek lehetnek egy fejlődő gyerekre, és megterhelőek lelkileg bárki másra, aki normálisan gondolkodik. Konfrontálódni velük nemigen érdemes, mert nem akarják látni azt, ami a valóság (hiszen pont azért menekülnek előle).


A legjobb, ha ráhagyod, de magad nem vonódsz bele. Azt azért elmondom, hohgy ilyne elméletekben élni nem az életbiztosítás és a hosszú élet jele. Anyósomnak is voltak ilyen ködei az élete legvégén, szegénynek. :(

2013. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni. Ebbe kapaszkodik, ez a mentsvára az élet nehézségei elől. A valóság elő bemenekül egy illúzióba.
2013. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért, nagyon fáradt vgyok.
2013. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 gömbicica ***** válasza:
46%

szia. ne idegesitsen. a te világod más.

a világ akkor fog változni, ha mi emberek változunk!!! TE IS!! amig Te is az anyagi világ bűvkörében élsz (nem rossz értelemben nem bántóan irtom!!) nem fogod megérteni anyósodat.

Én már másképppen gondolkodom. A gyerekeim is még vállránditosak. A menyem, bár nagyon ritkán találkozunk már nem. Tehát nem az én hatásom.

Nincs neki elmélete. De abban tökre igaza van, hogy minden fizikai betegség a lélek betegsége!!!

ezzel kapcsolatban van egy ingyen letölthető könyv is, ha érdekel esetleg szivesen elküldöm Neked is.

szivem szerint ugy kezelném mint egy Bibliát.

minden család könyvespolcra tennék egyet a Biblia mellé!!!

üdv. :-)

(higgyétek el: nem "hülyült" meg az anyós! az, hogy gebedtre dolgozza magát az meg az ő dolga)

2013. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen hangulatfüggő, van, amikor meghallgatom, finoman megkérdezem, hogy épp aktuálisan honnan szedte az információit (van egy barátnője, akinek gyakran van agymenése), de van, amikor kijelentem, hogy ne haragudjon, de én most szeretnék másról beszélgetni, érdekel, hogy van, stb. Ilyenkor nem az, hogy megsértődik, de látszik rajta, hogy rosszul esik neki, hogy engem nem érdekel a mondókája.


Nem nézem le az anyósomat azért, mert ilyeneket elhisz, de nagyon szomorúnak találom, hogy ilyen elméletekbe kapaszkodik amiért félresiklott az élete, s meg se próbálja helyrehozni, vagy arra se törekszik, hogy legalább magért tegyen valamit, csak ábrándozik arról, hogy mi mindent fog csinálni, ha nyugdíjas lesz...


Az nem játszik, hogy nem engedem közelébe a gyerekeket, egyelőre abban reménykedek, hogy van annyi esze, hogy csak felnőttekkel osztja meg a magvas gondolatait, de azért elég sokszor elgondolkodom azon, hogy mi lesz, ha a gyerekek sírva jönnek el tőle, mert jön a világ vége...


Az, hogy miből erednek a fizikai betegségek és társai, megint más lapra tartozik. Egész régóta mondják, hogy ép testben ép lélek. Neki sajnos sem a teste, sem a lelke nem ép.

2013. jún. 26. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!