Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Én ezt már nem tudom kezelni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én ezt már nem tudom kezelni! Volt már valaki hasonló helyzetben? (féltékenység. )

Figyelt kérdés

A családban és (szűk) ismerősi körben mi vagyunk együtt legrégebb óta (3év 10 hónap)

Sorra jegyzik el a barátnőimet, testvéreimet, ismerőseimet akik persze jóval később jöttek össze, mint mi.

Akármennyire se akarok ezzel foglalkozni egyszerűen nem megy...

Majdnem minden alkalommal amikor megtudom, hogy már megint valakit eljegyeztek, rossz kedvem lesz, és sírok, mert úgy érzem "engem nem szeret annyira mint őt a párja?"

Ami nem igaz, hisz tudom (a szívemmel), hogy nagyon szeret, tud erről az egészről Ő is, hisz látja rajtam ha szomorú vagyok.

Tudom, hogy el fog/ el akar jegyezni, még egyetemisták vagyunk mindketten (az ismerőseim nagy része is...)

és tudom, hogy nem akar a semmire alapozni (csóróság, se lakás stb..)

Amikor már nem bírok magammal és rákérdezek mikor fog (viccesen) akkor mindig picit mérges lesz ,mert ő mindneképp meglepetést szeretne és nem akarja ezzel elrontani ezért nem tudom hozzávetőlegesen sem, hogy mikor akarja.


Ha ezt én úgy olvasnám, hogy nem velem történik meg egy hisztis pcsának tartanám a kérdezőt...

Azt szeretném kérni, hogy csak olyan válaszoljon aki meg tud érteni minimálisan.

_Igen tudom, hogy "rinyagép vagyok" és örüljek, hogy van egy normális kapcsolatom, de nem foogm elfolytani az érzéseimet.

És ezzel a helyzettel lassan nem tudok mit kezdeni...

Az még ráadás, hogy az ismerőseim is folyton kérdezgetik, hogy "na és ti mikor?" és egyebek.... Na ilyenkor legszívesebben kifutnék a világból...


A kérdés maga:

Szerintetek ezt a "konfliktust" hogyan tudnám megoldani magamba?

Semmi esetre se szeretném ha a párom azért kérne meg, mert sírok...

De ezt se bírom ami most van...

Volt már valaki így?



2013. jún. 9. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nyugtatsd magad azzal,hogy boldog párkapcsolatban éltek és ez mindennél fontosabb szerintem.A házasságot ne erôltetsd,eljön majd annak is az ideje meglátod.Ne az ismerôseidet vedd példának,ôk úgy látták jónak ha most házasodnak...ti meg majd....de boldogok vagytok és ez a lényeg!
2013. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos túl sok a környezetedben a divat-eljegyzés, és ez rányomja a bélyegét a ti kapcsolatotokra is. Gondolj bele, hogy az eljegyzés semmit, de semmit nem jelent, ha nincs mögötte tényleges házasulási szándék. Márpedig szerintem az egyetemista eljegyzések esetében ez gyakran így van. a srác megkéri a lány kezét, mondván majd lesz valami. Jegyben járnak még vagy pár évig, aztán vagy szétmennek, vagy nem. Ennek én nem sok értelmét látom. Én is egyetemista vagyok (párom is), lassan 3 éve vagyunk együtt, de mondtam neki, hogy engem csak akkor jegyezzen el, ha valóban azt szeretné, hogy a FELESÉGE legyek. Ehhez nyilván nem csak érzelmi, hanem anyagi feltételek is kellenek, úgyhogy számomra nem is kérdés, hogy amíg egyetemre járunk, addig nem is lesz eljegyzés.

Valószínű, hogy a barátod is hasonló módon gondolkodik, de ha szeret, akkor idővel el fog jegyezni. Hogy hogyan küzdd le magadban ezeket az érzéseket, azt nem tudom, de próbálj meg ne erőszakoskodni, mert a végén azt fogod elérni, hogy eljegyez ugyan a barátod (korábban mint ő tervezte), de te örökké azt fogod érezni, hogy ezt az eljegyzést TE erőszakoltad ki. Ülj le szépen a fenekedre és várd ki a sorod! :)

2013. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%

Szia


Úgy oldhatod meg mint unokatesómék. Kicsit töketlen megoldásnak tűnik ,de a lány kérte meg a srácot egy évnyi kapcsolat után. Már össze is házasodtak és boldogok.


Vedd a kezedbe a dolgokat;)

2013. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
Nem vagy hisztis p..a. Figyelj. Az uncsim megtudta,h én mit tervezek(utóljára leírom) én a fejébe vette,h őt is el kell jegyezze a párja. Kiverte a hisztit,h a barátja kérje meg a kezét,mert már 8éve együtt járnak(nem élnek együtt)és addig VERGŐDÖTT,h a fiú azt mondta már kínjába,h jó menjünk gyűrűt venni ha annyira akarod...de romantikus mi?? Mind1 megvették,2éve már,h "megkérte a kezét" és még csak most lesz a lagzi! És hozzáteszem,h még jegyesek kén sem laknak együtt 10 után sem. És kétlem,h húú de nagyon szeretné az uncsimat. Lényeg,h én azt terveztem,h karácsonyra megkérem a mostmár férjem kezét(persze beszéltünk már róla azelőtt,h megkér)de gondoltam meglepem karácsonyra. Hát nagyon boldog volt! És hozzá teszem előtte mindössze fél éve voltunk együtt. Mind1 lényeg,h azóta már a felesége vagyok,és van egy gyönyörű kislányunk. Nem vagy hisztis p..a. Figyelj. Az uncsim megtudta,h én mit tervezek(utóljára leírom) én a fejébe vette,h őt is el kell jegyezze a párja. Kiverte a hisztit,h a barátja kérje meg a kezét,mert már 8éve együtt járnak(nem élnek együtt)és addig VERGŐDÖTT,h a fiú azt mondta már kínjába,h jó menjünk gyűrűt venni ha annyira akarod...de romantikus mi?? Mind1 megvették,2éve már,h "megkérte a kezét" és még csak most lesz a lagzi! És hozzáteszem,h még jegyesek kén sem laknak együtt 10 után sem. És kétlem,h húú de nagyon szeretné az uncsimat. Lényeg,h én azt terveztem,h karácsonyra megkérem a mostmár férjem kezét(persze beszéltünk már róla azelőtt,h megkér)de gondoltam meglepem karácsonyra. Hát nagyon boldog volt! És hozzá teszem előtte mindössze fél éve voltunk együtt. Mind1 lényeg,h azóta már a felesége vagyok,és van egy gyönyörű kislányunk. Tehát ha ő meglepit akar majd neked,várd ki.
2013. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Mivel lesz tobb a kapcsolatotok, ha eljegyez? Gondolom ha ennyire hazassag-manias vagy, akkor nagy lagzit szeretnel, amihez penz kell, amihez nagyon nem eleg az egyetemi osztondij. Miert jo evekig menyasszonynak lenni? Semmire nem garancia, raadasul meg a parod is sz.rul fogja erezni magat, ha ugy eroszakolod ki, es nem ugy csinalja, ahogy o szeretne.

Egyebkent meg, mi is 3 eve vagyunk egyutt, akkor most jegyezzen el a baratom 18evesen?:)

Egyutt eltek egyaltalan? Miota? Hany evesek vagytok?

2013. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy ördögi kör kérdező....ha fiatalon összejöttök,és még egyetem van,meg munkakeresés,akkor a semmire tényleg felesleges összeházasodni.


Viszont eljegyzésnek sincs értelme, ha 1éven belül nem lesz belőle esküvő....Szóval ha eljegyez,akkor ne legyél újabb 3 évig CSAK menyasszony.


(bár van ahol a gyűrűnek és a házasságnak sincs akadálya egyetem alatt :D )

2013. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Elhiszem és megértem ,ha rossz neked ,hogy azt látod x,y,z -t már eljegyezték ! Akkor mit szóljak én ? 10 év és egy gyerek után most kérte meg a kezem a párom ! Ezt a 10 évet egyébként élettársakként töltöttük . Engem is érzékenyen érintett minden ,ami az eljegyzéssel kapcsolatos ... de megérte várnom ;) !
2013. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Szóval ha jól értem tiniszerelem a tiétek, még mindketten egyetemisták vagytok, saját kereset és lakhatás nélkül, de emellett azért vergődsz, hogy a jó nagy semmire jegyezzen el, csakmert másokat is eljegyzik (akiknek talán van is hozzá lakhatásuk, pénzügyi alapjuk?)?


Együtt éltek egyáltalán, vagy azt sem?


Nézz magadba, és gondold át mégegyszer a dolgot.

2013. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%
Húú mintha magamat olvasnám. (Mondjuk nálunk nem az eljegyzés a probléma, de pont azt csinálom amit te.) Ha a barátodat minél többet cseszegeted, anál később fog megkérni. Mert ha állandöan felhozod a témát, akkor ott van a fejedben és úgy nem lesz meglepi. A szavaidból ítélve a párod biztosan nem örülne ha te kérnéd meg a kezét, szóval akik ezt tanácsolják, azokra ne hallgass! Sajnos ezt tényleg magadban kell rendezned, tudom hogy kurv@ nehéz vissza fogni magad, de tényleg kamatozni fog, ha kicsit hanyagolod a témát. A köreidben eljegyzőket pedig próbáld figyelmen kívül hagyni. Tudom hogy írtó nagy ge**ség, de mondjuk próbálj arra gondolni hogy a hamar eljegyzőknek fellángolás az eljegyzés. Nyílván örülsz nekik és nem kívánod ezt, de ezzel nyugtasd magad.
2013. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mindig sikerül hanyagolnom a témát addig ameddig nincs megint egy újabb eljegyzés...

Akkor valahogy mindig visszaesek, ezért sem ez egy mindennapos "probléma" hanem időnként előjön.

22-23 évesek vagyunk.

Amikor másfél éve voltunk együtt egy szép pillanatunkban rám nézett és azt mondta, hogy legszívesebben már most megkérné a kezem.

Ha azt nem mondta volna akkor, talán még mindig boldogan ellennék a kapcsolatomban ilyen marhaságok nélkül, csak hát sjanos akkor beültette a bogarat a fülembe (előtte meg se fordult ilyesmi a fejembe) és biztos voltam benne, hogy majd az évfordulónkon.

Akkor karácsony, következő évforduló, szülinap stb... és semmi.

Kollégiumban lakunk együtt jelenleg Budapesten, nyáron ő nálunk.

Engem nem zavarna ha több évig menyasszony lennék, sose az volt az álmom, hogy valakivel 6 évekig csak járjak....

Azt mindig szánalmsnak tartottam. Valószínű így neveltek,

mert anyukám folyamatosan tőlem kérdezi, hogy komoly-e egyáltalán a kapcsolatunk, mer nem lépünk...

Ők se azt akarják, hogy házasodjunk, csak azt, hogy lépjünk valamit és ne csak járjunk.

Valószínű ő miattuk is van bennem ez a kép.

Ja és soha se soha nem kérném meg egy férfi kezét se!

Az én párom rosszul is lenne ettől meg mondjuk én is...


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2013. jún. 9. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!